Wybierz język(polski)

Targi

Targi Ogrodnictwa i Architektury Krajobrazu GARDENIA 2013

Miejsce: Poznań, ul. Głogowska 14 Strona www: http://gardenia.mtp.pl/pl/
Od: 2013-02-22 Do: 2013-02-24 Godziny otwarcia: 10:00-17:00 Cena biletu wstępu: - zł

GARDENIA jest dynamicznie rozwijającym się projektem, który w ciągu siedmiu lat stał się wiodącym wydarzeniem wystawienniczym sektora ogrodniczego w Polsce. Najbliższa edycja będzie rekordowa ze względu na liczbę uczestników. W tym roku spodziewamy się bowiem ponad 500 wystawców i blisko 20% wzrostu liczby zwiedzających.

Ekspozycja targów Gardenia 2013 zlokalizowana zostanie w sześciu nowoczesnych pawilonach 3, 3A, 4 , 5, 5a i 12 o łącznej powierzchni 32 tys. m2.

Branżowy charakter GARDENII podkreślimy specjalnie przygotowanymi wydarzeniami, które skrojone są na potrzeby każdej z grup zwiedzających.

Przedsiębiorcom,  fachowcom z branży oraz mediom przedstawimy modelowy obiekt, który stanowić będzie studium przypadku „centrum idealnego”. Przykucie uwagi konsumentów, umożliwienie producentom promocji, zachęta do reorganizacji detalistów – to tylko kilka celów, jakie przyświecają twórcom tego projektu.

Pokażemy, jak to się robi!

Choć pierwszy raz bywa najtrudniejszy, to w przypadku organizatorów Targów Ogrodniczych GARDENIA, którzy zdecydowali się zrealizować projekt Pokazowego Centrum Ogrodniczego nie ma żadnych obaw związanych z realizacją tego innowacyjnego pomysłu. Dlaczego? Otóż wiedza i doświadczenie zdobyte podczas sześciu lat pracy nad Gardenią sprawiają, że już na etapie podejmowania kluczowych decyzji, można się liczyć z praktycznym, a jednocześnie profesjonalnym punktem widzenia organizatorów. Samą realizacją Pokazowego Centrum Ogrodniczego zajmuje się zaś zespół specjalistów z zakresu tworzenia sieci sprzedaży detalicznej.

Nie tylko na pokaz

Przykuć uwagę konsumentów, umożliwić producentom promocję, zachęcić do reorganizacji detalistów – to tylko kilka celów, jakie przyświecają twórcom projektu. Pokazowe Centrum Ogrodnicze powstanie przede wszystkim z uwagi na kwestie edukacyjne. – Na przestrzeni ostatnich trzech lat branża ogrodnicza w Polsce dokonała kroku milowego. Zmieniły się sklepy, a przede wszystkim poszerzone zostały horyzonty myślowe ich właścicieli – mówi Jakub Patelka, dyrektor Gardenii. – My jednak wciąż dostrzegamy potrzeby inwestowania w wiedzę, dlatego zamiast organizować kolejny cykl wykładów, postanowiliśmy sięgnąć po praktyczne rozwiązanie – dodaje.

Modelowy obiekt stanowić będzie studium przypadku „centrum idealnego”. To właśnie jego wnętrze będzie prezentować nowoczesne rozwiązania z zakresu merchandisingu oraz wizualizacji. Wskaże również na sposób wyznaczania ciągów komunikacyjnych i niezawodne sposoby zwiększenia wartości koszyka zakupowego. Wiedza praktyczna ponadto podbudowana zostanie odrobiną teorii, która przekazywana będzie w salce konferencyjnej na terenie obiektu.

Pokazowe Centrum Ogrodnicze to również źródło inspiracji i dodatkowa motywacja, która ma szansę zaowocować wielkimi zmianami na gruncie handlu detalicznego. Równie ważna okazać się może reakcja potencjalnych klientów, którzy szybko docenią atmosferę i klimat modelowego obiektu.

 

Obecność obowiązkowa

Właściciele prężnie działających centrów ogrodniczych dobrze wiedzą, jak trudno jest prowadzić placówkę detaliczną. Szczególnie wysoce cenią praktyczne rozwiązania, które z łatwością mogą zaimplementować do własnych obiektów. – Pokazowe Centrum Ogrodnicze ma być właśnie zbiorem skutecznych wskazówek, które mogą wpłynąć na sukces w biznesie – twierdzi Jakub Patelka. – Warto wspomnieć, że niektóre z nich podsuną sami producenci i dostawcy, którzy mają szansę zapełnić sklepowe półki, zaprezentować materiały wspierające sprzedaż i zaznaczyć swoją obecność na rynku  wyjaśnia.

Otóż dla wspomnianych producentów koordynatorzy projektu stworzyli propozycje współpracy, będące jednocześnie próbką możliwości, jakie zaoferować mogłoby centrum ogrodnicze. Od zastosowania POS-ów, poprzez bannery i akcje promocyjne, na reklamie w najbliższej okolicy skończywszy. Wszystko to zawarte jest w trzech zróżnicowanych ofertach, które poza ceną różnią się przede wszystkim zakresem świadczonych usług.

Udział w pierwszym w Polsce Pokazowym Centrum Ogrodniczym to niebywała szansa na promocję. Niesie to z sobą jeszcze inną wartość – wkład w rozwój całej branży ogrodniczej. – To od nas zależy dziś kształt zielonego biznesu, kierunki, w jakich będziemy podążać i sukces, na który wciąż mamy ogromną szansę – pointuje Jakub Patelka.

Najprawdopodobniej najlepsze centrum ogrodnicze w Polsce

Półki Pokazowego Centrum Ogrodniczego wypełnione zostaną przez najlepszych producentów, którzy w najlepiej stworzonych warunkach zaprezentują swoje najlepsze marki. Organizacją zajmą się najlepsze w Polsce targi, a ideę docenią najlepsi detaliści. Najlepiej czuć się będą w Pokazowym Centrum Ogrodniczym konsumenci, którzy dobrze wiedzą, w jakich warunkach chcieliby dokonywać zakupów. Czy to wszystko nie sprawia, że 22 lutego 2013 r. otwarte zostanie najlepsze centrum ogrodnicze w kraju?

 

Międzynarodowe Targi Poznańskie

Międzynarodowe Targi Poznańskie to lider polskiego przemysłu targowego. Posiadają ok. 60 % udziałów w rynku targowym w Polsce i są pierwszym organizatorem targów w Europie Środkowo-Wschodniej. MTP należą do organizacji skupiających liderów targowych z całego świata (UFI - Światowe Stowarzyszenie Przemysłu Targowego i Centrex - Międzynarodowy Związek Statystyk Targowych).

W roku 2012 w ponad 80 wydarzeniach targowych organizowanych na terenie poznańskich targów wzięło udział niemal 11 tys. wystawców, w tym około 3 tys. gości zagranicznych.

W roku 2012 imprezy targowe odwiedziło ponad 505 tys. zwiedzających, w tym goście z zagranicy z 82 krajów świata. Przyjmując, że odwiedzający MTP goście podejmują średnio 5 kontaktów biznesowych możemy szacować, że w roku 2012 MTP zapewniły swoim zwiedzającym powyżej 5 milionów kontaktów biznesowych.

MTP na całym świecie mają zagraniczne przedstawicielstwa, gdzie klienci mogą otrzymać kompleksowe informacje o ofercie poznańskich targów.

Targi Poznańskie dysponują największą w Polsce infrastrukturą targową i konferencyjną - posiadają 16 klimatyzowanych pawilonów o wysokim standardzie i dużej powierzchni (ponad 110 tys. mkw. w halach wystawienniczych i prawie 35 tys. m kw. terenu otwartego) oraz 81 nowoczesnych sal konferencyjnych.

Usytuowane na terenie MTP Poznań Congress Center to największy obiekt konferencyjny w Polsce i miejsce prestiżowych spotkań. W grudniu 2008 r. odbył się tu światowy szczyt klimatyczny ONZ - COP14 (XIV Konferencja Konwencji Narodów Zjednoczonych w sprawie zmian klimatu), w którym uczestniczyło ponad 12 tys. gości ze 189 krajów świata. Najwyższa jakość organizacyjna MTP została doceniona przez  przedstawicieli ONZ, rządu RP oraz uczestników wydarzenia. Na przełomie 2009/2010 gościliśmy natomiast na naszym terenie uczestników 32. Europejskiego Spotkania Młodych Taizé, na które przybyło 30 tys. osób z 50 krajów świata.

W 2012 roku Poznań Congress Center oddało do użytku jedną z najnowocześniejszych i największych sal kongresowo-konferencyjnych w Polsce. Sala Ziemi może pomieścić 2000 osób i jest wyposażona w wysokiej klasy sprzęt multimedialny pozwalający na organizację zarówno koncertów światowej sławy gwiazd, jak i profesjonalnych wydarzeń biznesowych.

Międzynarodowe Targi Poznańskie są laureatem licznych nagród, wśród których znajdują się m.in. tak prestiżowe wyróżnienia jak: Ambasador Polskiej Gospodarki, Nagroda Gospodarcza Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, Teraz Polska, Certyfikat Marki Firmowej, Medal Europejski, Budowniczy Polskiego Sportu, Złoty Medal im. Jana Kilińskiego i inne.

Międzynarodowe Targi Poznańskie
Głogowska 14
60-734 Poznań

Czwartek,  21 lutego 2013

godzina

wydarzenie

miejsce

10:00-16:00

Szkolenie Polskiego Stowarzyszenia Centrów Ogrodniczych

Sala niebieska

12:00-18:00

Wydarzenie COMPO (zewnętrzne)

Poza terenem MTP


Piątek,  22 lutego 2013

9:00

Rejestracja uczestników seminarium - MIEJSKA SZTUKA OGRODOWA

 

Pawilon 15

Poziom 1

Salki A, B, C,

9:00-
11:30

Prezentacja Firm Pokazowego Centrum Ogrodniczego

Scena  w paw. 3A

(przy Pokazowym Centrum)

10:00-12:00

Wręczenie „TOP INNOWACJI” 

Organizator: Rynek Zoologiczny

Speakers’ Corner,
paw. 3

 

11:00-16:30

Warsztaty dla projektantów ogrodów
„Bezludna wyspa” 

Organizator: dr B.J.  Gawryszewska - Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego, Katedra Sztuki Krajobrazu, MTP
Wstęp po rejestracji

Salka na antresoli

pawilon 3

11.00-16.00

 

 

  

 

Seminarium: MIEJSKA SZTUKA OGRODOWA
„Ekologiczne osiedla – czy rynek nieruchomości może służyć zieleni?”

Organizatorzy: ABRYS, redakcja miesięcznika „ Zieleń Miejska”, MTP
Patronat medialny: Zieleń Miejska

11:00-11:10 Otwarcie

Sesja I: Zielono nam, czyli zrównoważony rozwój miast

11.10-11.20  
Zrównoważony rozwój w obrębie osiedli mieszkaniowych – wprowadzenie do tematu Piotr Urbański,
Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu 

11.20-11.40 Osiedla i business parki – realne kroki do zrównoważenia Dorota Rudawa 

11.40-12.10 Eko-polityka miast – najnowsze trendy, Barbara Czerniawska 

12.10-12.25 Suburbia – EKOidee a praktyka Agnieszka Kępkowicz  Uniwersytet Przyrodniczy w Lublinie

 12.25-12.40 Rośliny sezonowe z firmy Syngenta polecane na miejskie tereny zieleni Syngenta

Sesja II Rośliny na dachach, ścianach i przestrzeni

12.50-13.10 Techniczne aspekty tworzenia zielonych dachów Paweł Kożuchowski

13.10-13.30 Różaneczniki w przestrzeni osiedlowej Mieczysław Czekalski,
Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu

13.30-13.50 Rośliny w pojemnikach w przestrzeni miejskiej Grzegorz Falkowski
Związek Szkółkarzy Polskich


Sesja III Miasta przełomu       

14.15-14.35 Zieleń w ekologicznym projektowaniu budynków i ich otoczenia Janusz Marchwiński

14.35-14.55 Strategie zielonych miast na przykładzie Europy Tomasz Jeleński INTBAU Londyn, Politechnika Krakowska

14.55-15.15 Od e-kolonii do Erasmusveld. Holenderska droga do osiedla zrównoważonego Alina Drapella-Hermansdorfer Politechnika Wrocławska

15.15-15.35 Zbiorniki wodne oczyszczane w sposób ekologiczny w przestrzeni publicznej Mariusz Pasek

15.45-16.00 Podsumowanie seminarium

Pawilon 15
poziom 1

Salki A, B, C

 

11:00-16:00

„Ogród marzeń tworzony z pasją - porady ekspertów” 

10:00 -11.00   Wymarzony ogród i sad za domem 

11:00-12.00   Rośliny domowe- uprawa i pielęgnacja 

12:00-13.00   Zdrowy ogródek warzywny i ziołowy 

13:00-14.00   Komponowanie roślin na balkonie i tarasie 

14:00-15.00   Piękny trawnik bez wysiłku czyli jak zadbać o murawę po zimie.

Moderator: Marek Jezierski 

Organizatorzy: BAYER, COMPO, FISKARS, MAROLEX, VILMORIN

Salka 3A

12:00-13:00

Uroczystość otwarcia targów

Uroczystość wręczenia nagród:

  • Złoty Medal MTP
  • Acanthus Ureus
  • W konkursie ZIELEŃ W MIEŚCIE

 

Scena  w paw. 3A

(przy Pokazowym Centrum)

12:00-14:00

POKAZY FLORYSTYCZNE Stowarzyszenia Florystów Polskich

Organizatorzy: MTP, SFP, Szkoła Florystyczna M. Miklaszewskiej

Scena w paw. 5G

13:00-14:00

„Czasy trudnych cen – jak skuteczne bronić zysków w dystrybucji produktów ogrodniczych.”

Organizator: Fernpartners

Scena  w paw. 3A

(przy Pokazowym Centrum)

13:00-14:00

Wręczenie „TOP INNOWACJI”

Organizator: Biznes Ogrodniczy 

Speakers’ Corner, paw. 5

 

14:00-15:00

Uroczystość wręczenia nagród:

  • W konkursie ZIELEŃ W MIEŚCIE
  • W konkursie na aranżację przestrzeni w Pile

 

Speakers’ Corner, paw. 5

 

14:00-17:00

Prezentacja Firm Pokazowego Centrum Ogrodniczego

Scena  w paw. 3A

(przy Pokazowym Centrum)

19.00

Spotkanie wystawców targów GARDENIA, SPECIAL DAYS, ANIMAL MARKET 2013

Wstęp po okazaniu zaproszenia

Paw. 11


Sobota, 23 lutego 2013

10:00-11:00

Prezentacja Firm Pokazowego Centrum Ogrodniczego

 

Salka 3a

10:15-12:15

Pokazy Florystyczne firmy PALSTIFLORA-FLORIMA

Organizator: MTP, PLASTIFLORA, FLORIMA

Scena w paw. 5G

10:45-11:30

Pokazy Florystyczne STOWARZYSZENIA FLORYSTÓW POLSKICH

Organizator: MTP, SFP

Speakers’ Corner, paw. 5

 

11:00-15:00

„Woda w ogrodzie”  

11.00-12:00 Jak zaprojektować oczko wodne - Małgosia Bogusławska                   

12.00-13:00  "Sadzawka w ogrodzie - Arkadia szczęśliwa. Ponad 20 lat praktykowania wśród roślin wodnych." Krzysztof Grzegorczyk  

13.00-14:00  „Filtracja w oczku wodnym" Jacek Kopeć 

14.00-15:00  „Dachy bagienne – sposób na efektywne wykorzystanie, oczyszczanie i retencję wód opadowych”. Paweł Kożuchowski 

15.00-16:00  “ Woda deszczowa – co z nią zrobić w ogrodzie?”
Wojciech Ginter
 

Ogród pokazowy

Paw. 5

11:00-15:00

Grillowanie z Firmą BARBECOOK i Robertem Sową

Łącznik 5/6a

11:00-16:00

„Ogród marzeń tworzony z pasją- porady ekspertów”

10:00 -11.00   Wymarzony ogród i sad za domem

11:00-12.00   Rośliny domowe- uprawa i pielęgnacja

12:00-13.00   Zdrowy ogródek warzywny i ziołowy

13:00-14.00   Komponowanie roślin na balkonie i tarasie

14:00-15.00   Piękny trawnik bez wysiłku czyli jak zadbać o murawę po zimie.

Moderator: Marek Jezierski

Organizatorzy: BAYER, COMPO, FISKARS, MAROLEX, VILMORIN

Salka 3a

12:00-17:00

Prezentacja Firm Pokazowego Centrum Ogrodniczego

 

Scena  w paw. 3A

(przy Pokazowym Centrum)

12:00-14:00

Porady Weterynarzy

Behawioryzm kotów. Wzbogacanie środowiska życia. 

Kupujesz   psa   lub   kota?   Co  powinieneś  wiedzieć.

Speakers’ Corner, paw. 3

 

12:30-14:30

Pokazy Florystyczne SITO

Monika Łątka - Mistrz Polski w Kategorii Juniorów - VII Międzynarodowe Mistrzostwa Florystyczne Polski 2012

Temat Pokazu „Wiosenne rewolucje” 

Organizator: MTP, SITO

Scena w paw. 5G

12:00– 12:45

Pokaz florystyczny firmy RM Warbet

„Wiosna ulotna…” - pokaz w wykonaniu Pań: Joanny Korzeniewskiej i Jagody Maślanki

Organizator: MTP, RM Warbet

Speakers’ Corner, paw. 5

 

13:00– 15:30

Pokaz pakowania prezentów

Organizator: MTP, PLASTIFLORA, FLORIMA

Speakers’ Corner, paw. 5

 

14:45-16:45

Pokazy Florystyczne POLSKIEJ SZKOŁY FLORYSTYCZNEJ M. Bukalskiej

Organizator: MTP, PSF

Scena w paw. 5G


Niedziela 24 lutego 2013

10:15-12:15

Pokazy Florystyczne POLSKIEJ SZKOŁY FLORYSTYCZNEJ M. Bukalskiej

Organizator: MTP, PSF

Scena w paw. 5G

10:15-12:15

Pokaz pakowania prezentów 

Organizator: MTP, PLASTIFLORA, FLORIMA

Speakers’ Corner, paw. 5

 

11:00-15:00

„POMYSŁ NA OGRÓD” cykl wykładów

 Organizator: Ogólnopolskie Stowarzyszenie Twórców Ogrodów

11.00-12:00  "W co się bawić - czyli jak zaprojektować ogród, aby móc  z niego korzystać przez wszystkie 4 pory roku"     Zbigniew Pachulski

12.00-13:00  „Moja zielona pracownia”  Katarzyna Urbańska -Duczyńska

13.00 -14:00 "Mozaika ogrodowa z kamienia naturalnego" Małgorzata Tylec

14.00-15:00  „Żywa architektura  - wiklina” Paulina Adamska

 

Ogród pokazowy

Paw. 5

11:00-16:00

„Ogród marzeń tworzony z pasją- porady ekspertów”

10:00 -11.00   Wymarzony ogród i sad za domem

11:00-12.00   Rośliny domowe- uprawa i pielęgnacja

12:00-13.00   Zdrowy ogródek warzywny i ziołowy

13:00-14.00   Komponowanie roślin na balkonie i tarasie

14:00-15.00   Piękny trawnik bez wysiłku czyli jak zadbać o murawę po zimie.

Moderator: Marek Jezierski

Organizatorzy: BAYER, COMPO, FISKARS, MAROLEX, VILMORIN

Salka 3a

12:00-17:00

Prezentacja Firm Pokazowego Centrum Ogrodniczego

Scena  w paw. 3A

(przy Pokazowym Centrum)

12:00-14:00

Porady Weterynarzy 

Najczęściej występujące choroby gekonów. 

Niezwykły świat gekonów.

Speakers’ Corner, paw. 3

 

12:30-13:15

Pokaz florystyczny firmy RM Warbet

„Sekrety egzotycznego lasu” - pokaz w wykonaniu Pań: Joanny Korzeniewskiej i Jagody Maślanki

Organizator: MTP, RM Warbet

Speakers’ Corner, paw. 5

 

12:30-14:30

Pokazy Florystyczne firmy PALSTIFLORA-FLORIMA

Organizator: MTP, PLASTIFLORA, FLORIMA

Scena w paw. 5G

13:30-14:30

Pokazy Florystyczne STOWARZYSZENIA FLORYSTÓW POLSKICH

Organizator: MTP, SFP

Speakers’ Corner, paw. 5

 

14:45-16:45

Pokazy Florystyczne SITO

Piotr Sekunda - Mistrz Polski w Kategorii Seniorów – VII Międzynarodowe Mistrzostwa Florystyczne Polski 2012

Temat Pokazu „Wiosenne metamorfozy”

Organizator: MTP, SITO

Scena w paw. 5G

15:30

Wręczenie nagród w konkursie dla kwiaciarń

(w czasie trwania pokazów florystycznych SITO)

Scena w paw. 5G

 

 


Ekspozycje specjalne

Od 22.02.2013

Pokazowe Centrum Ogrodnicze

Paw. 3A

Od 22.02.2013

Aranżacje Ogrodowe przegotowane przez Ogólnopolskie Stowarzyszenie Twórców Ogrodów oraz przez Polskie Stowarzyszenie Centrów Ogrodniczych

Paw. 5

Od 22.02.2013

Prezentacja projektów laureatów konkursu Zieleń w Mieście

 

Paw. 3 pod antresolą

Od 22.02.2013

Prezentacja projektów uczestników Warsztatów dla projektantów ogrodów

Organizator: dr B.J. Gawryszewska - Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego, Katedra Sztuki Krajobrazu, MTP

Paw. 5 antresola

Od 22.02.2013

Ogrody pokazowe OSTO - „OGRÓD ZMYSŁÓW DLA DZIECI”.

W tym miejscu, nasze pociechy będą mogły przejść boso, tajemniczą ścieżką zdrowia, zapoznać się z niespotykanymi owocami drzew i krzewów np. kasztana jadalnego, rozpoznać zmysłem węchu, smaku , dotyku i słuchu  naturalne elementy przyrody. Zapraszamy także do malowania ekologicznych kolorowanek , zabaw oraz do udziału w zajęciach z  wyplatania drobnych elementów z wikliny.

Organizator: Ogólnopolskie Stowarzyszenie Twórców Ogrodów i MTP

Paw. 5

Od 23.02.2013

Kiermasz Ogrodniczy i Kiermasz Zdrowej Żywności

Paw. 6

 

24.02.2013

Pogotowie Projektowe – doradztwo architektów krajobrazu z Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu 

Antresola paw. 5

Od 23.02. 2013

Prezentacja prac – bukietów, nagrodzonych w konkursie dla kwiaciarń

Samochodem

Specjalnie dla zwiedzających udostępniliśmy parking w promocyjnej cenie 10 zł za dzień.

Tramwajem

Do hali Międzynarodowych Targów Poznańskich można dojechać liniami tramwajowymi nr 5, 6, 8, 10, 11, 12, 14, 18 (przystanek Most Dworcowy) lub tramwajami linii nr 6, 13, 15 (przystanek Bałtyk). Rozkład jazdy tramwajów

Autobusem

Dojazd do hali MTP autobusami nr 48, 59, 63, 69, 77, A, L (przystanek Bałtyk).

Zakres branżowy:

Architektura, Rolnictwo

 

Dodane komentarze:

Kalendarium targowe

PonWtŚrCzwPtSbNdz
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930

Targi na mapie

Mapa Koszalin Szczecin Zielona Góra Poznań Wrocław Opole Katowice Kraków Rzeszów Kielce Lublin Warszawa Łódź Bydgoszcz Gdańsk Olsztyn Białystok Bielsko-Biała

Szukaj hoteli:


Od

calendar

Do

calendar

Komunikacja