Wybierz język(polski)

Targi GARDENIA zakończone, a sezon ogrodniczy rozpoczęty!

Pierwszy weekend marca w Poznaniu należał do miłośników zieleni. W dniach 2-4 marca 2017 roku na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich spotkali się profesjonaliści z branży ogrodniczej z właścicielami przydomowych ogródków, tarasów i balkonów, wśród których nie zabrakło również zwiedzających z zagranicy. W Poznaniu pojawiły się także gwiazdy telewizyjne oraz znakomite osobistości, które podzieliły się swoją długoletnią wiedzą z szeroką publicznością.

Międzynarodowe Targi Ogrodnictwa i Architektury Krajobrazu GARDENIA zostały przygotowane z myślą o przedstawicielach z każdego sektora ogrodniczego oraz osobach poszukujących nowatorskich rozwiązań z zakresu aranżacji przydomowych przestrzeni. GARDENIA po raz kolejny stała się miejscem spotkań dla pasjonatów, którzy w atmosferze dobrej zabawy i pozytywnych emocji przygotowali się do nowego sezonu ogrodniczego.

Najbardziej widowiskowa impreza 

– Najbardziej widowiskowe w Polsce i Europie Środkowo-Wschodniej Targi ogrodnicze GARDENIA po raz kolejny wypadły bardzo okazale – podkreśla Jakub Patelka, dyrektor projektu. – Podczas wydarzenia można było zapoznać się z bogatą ofertą roślin, drzew i krzewów, narzędzi, nawozów, kosiarek, systemów nawadniających, dekoracji, usług ogrodniczych, nowości i innowacyjnych rozwiązań, które z pewnością poprawią komfort pracy w ogrodzie – dodaje. GARDENIA wypełniona była również warsztatami na żywo, pokazami, seminariami i spotkaniami biznesowymi ze znanymi
w kraju autorytetami.

 

Pobite kolejne rekordy

XI edycja Targów GARDENIA pobiła kolejne rekordy. – Odnotowaliśmy wzrost powierzchni wystawienniczej, większą niż rok wcześniej liczbę wystawców. Nasze wyobrażenia przerosła także liczba zwiedzających, którzy w tym roku wyjątkowo tłumnie przybyli na wydarzenie – zapewnia Jakub Patelka. Na powierzchni ponad 39.000 m2 swoją ofertę zaprezentowało przeszło 600 wystawców. Natomiast liczba uczestników bloku targów GARDENIA/SPECIAL DAYS/SPORT INVEST wyniosła 28.719 osób.

 

Ciężka praca przełożyła się na sukces

Olbrzymi sukces Targów to wielka zasługa wystawców, którzy przygotowali wyjątkowo bogatą i różnorodną ofertę. Ważną rolę odegrały też media branżowe i konsumenckie, które od lat aktywnie wspierają Targi, promując szeroko wydarzenie. Udział w dzisiejszym zwycięstwie miały również stowarzyszenia branżowe, które wsparły Targi pod względem merytorycznym. – To, że Targi były bardzo udane widać było po rozmowach z wystawcami, którzy pozytywnie docenili wysoką frekwencję, szeroki program wydarzeń oraz atmosferę sprzyjającą nawiązaniu kontaktów handlowych – zaznacza Jakub Patelka.

 

Przestrzeń dla zieleni

GARDENIA to prawdziwe święto ogrodnicze i niezwykle huczne otwarcie sezonu. To festiwal nowości, który zwiastuje wiosnę i wyznacza nadchodzące trendy. GARDENIA to wydarzenie międzynarodowe, które łączy pasjonatów zieleni z Polski i Europy. Przez trzy dni GARDENIĘ odwiedzili przedstawiciele branży m.in. z Austrii, Białorusi, Dani, Francji, Holandii, Litwy, Niemiec, Portugalii, Rosji, Szwecji czy Wielkiej Brytanii, którzy mogli wziąć udział w wielu bardzo interesujących wydarzeniach. Pierwszy dzień targów rozpoczęła XI edycja seminarium „Miejska Sztuka Ogrodowa” zorganizowanego przez redakcję „Zieleni Miejskiej”. Tematem przewodnim tegorocznego spotkania była „Przestrzeń dla zieleni”. Konferencja cieszyła się ogromnym zainteresowaniem ze strony zarządców terenów zieleni, wykonawców, ogrodników i architektów krajobrazu.

 

I Kongres Liderów Branży Ogrodniczej

Drugiego dnia do debaty na temat ważnych dla branży zagadnień zaprosili wybitni specjaliści. Wszystko w ramach I Kongresu Liderów Branży Ogrodniczej, który uświetnił program wydarzeń Targów GARDENIA. Prelegentami Kongresu byli m.in. autorzy pierwszego w historii poradnika „Nie bądź zielony! W ogrodzie sprzedaży” – dr Marek Zieliński oraz dr hab. Grzegorz Leszczyński, którzy wprowadzili uczestników w tajniki procesu sprzedaży i wieńczenia go sukcesem. Swoją obecnością spotkanie uświetnili Stepan Smerda, członek zarządu Międzynarodowego Stowarzyszenia Centrów Ogrodniczych oraz Henryka Koblańska, executive director Grupy Reklamowej Hands, która prezentowała najnowsze rozwiązania z zakresu promocji sprzedaży i organizacji centrów ogrodniczych.

 

Prawdziwa gratka dla miłośników ogrodów 

Frekwencja dopisała również podczas warsztatów projektowych z aranżacji ogrodów, spotkania blogerów czy warsztatów na żywo. Dużym zainteresowaniem cieszyły się też prelekcje na temat trendów w branży automatycznych systemów nawadniających, nowych rozwiązań technicznych i aplikacji w maszynach ogrodniczych czy barw w ogrodzie. Wiele emocji wzbudził też konkurs Inspiracje-Aranżacje. W tym roku motywem przewodnim wydarzenia był „Ogród z książką”. Podczas Targów GARDENIA nie zabrakło również możliwości zakupu roślin i narzędzi. Pasjonaci kwiatów doniczkowych i rabatowych, posiadacze drzew owocowych i krzewów ozdobnych mogli wziąć udział w kiermaszu ogrodniczym.

 

Marek Jezierski i Maja Popielarska 

W dniach 2-4 marca na scenie pojawiły się gwiazdy ogrodniczego świata, które zdradziły najważniejsze zasady pielęgnacji roślin, opowiedziały o najnowszych trendach w ogrodnictwie. Marek Jezierski poprowadził warsztaty „Ogród marzeń tworzony z pasją”, podczas których podzielił się swoim 20-letnim doświadczeniem. Spotkanie z Markiem Jezierskim nie było teorią, tylko praktyką. Była to również możliwość wygrania nagród w licznych konkursach. Targi odwiedziła także Maja Popielarska. W tym roku Targom GARDENIA towarzyszyły Targi Produktów Świątecznych i Okazjonalnych Special Days oraz Targi Branży Sportowej i Rekreacyjnej Sport Invest.

 

Widzimy się ponownie w 2018 roku!

Kolejne udane przedsięwzięcie Międzynarodowych Targów Poznańskich dobiegło końca. Targom towarzyszyły wielkie emocje, które na długo pozostaną w pamięci. Kolejna edycja GARDENII odbędzie się za rok. Już teraz serdecznie zapraszamy do udziału!

Dodano: 2017-03-07

Galeria zdjęć

Kalendarium targowe

PonWtŚrCzwPtSbNdz
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031

Targi na mapie

Mapa Koszalin Szczecin Zielona Góra Poznań Wrocław Opole Katowice Kraków Rzeszów Kielce Lublin Warszawa Łódź Bydgoszcz Gdańsk Olsztyn Białystok Bielsko-Biała

Szukaj hoteli:


Od

calendar

Do

calendar

Komunikacja