Wybierz język(polski)

XXIX TARGI BUDOWNICTWA I WYPOSAŻENIA WNĘTRZ TARBUD JUŻ ZA NAMI

Niedziela 29 marca była ostatnim dniem Targów TARBUD. Pod zabytkową kopułą Hali Stulecia ponad 8000 odwiedzających spotkało się z blisko 200 wystawcami oferującymi m.in. materiały, maszyny oraz chemię budowlaną. Dużym zainteresowaniem cieszyła się strefa wyposażenia i dekoracji wnętrz oraz warsztaty i pokazy branżowe.

 

3 dni Targów, blisko 200 wystawców, ponad 8000 odwiedzających
W opinii wystawców Targi TARBUD 2015 były wyjątkowo udanym wydarzeniem branżowym. Pomimo nieco niższej frekwencji niż w roku ubiegłym, przedstawiciele firm prezentujących swoje produkty i usługi nawiązali znacznie więcej kontaktów handlowych, zawarli więcej umów i otrzymali więcej sprecyzowanych zapytań ofertowych.

 

Największą popularnością wśród gości TARBUD-u cieszyła się ekspozycja modułowego, jednorodzinnego domu o drewnianej konstrukcji szkieletowej firm Jarpol i Limba. Alternatywne dla domów murowanych - budownictwo drewniane wzbudziło wyraźne zainteresowanie na tegorocznym wydarzeniu, co potwierdza również wysoka frekwencja na seminarium „Buduj z drewna”, jakie odbyło się w sobotę 28 marca.

 

Wśród warsztatów, najwięcej chętnych zgromadziły zajęcia ze stolarki dla kobiet. Miejsc było zaledwie dla 20 uczestniczek, ale również bezpłatnie można było się przyglądać zmaganiom pań z narzędziami i technikami stolarskimi. Wystawcy nie zapomnieli o najmłodszych uczestnikach Targów, Wrocławski Zespół Elektrociepłowni KOGENERACJA SA organizował konkurs strzelania piłką do bramki dla dzieci. Stoisko zaprojektowano z myślą o możliwości równoczesnego funkcjonowania punktu informacyjnego z drugiej strony, a na piętrze zaaranżowano przestrzeń do prowadzenia rozmów handlowych.

 

Najbardziej obleganą strefą okazała się część aranżacji i wyposażenia wnętrz, klienci Targów dopytywali o szczegóły dekoracyjne, możliwości wykończenia ścian, meble, oświetlenie i inne detale architektoniczne. Nie zabrakło też chętnych na warsztatach z Home – Stagingu, czyli profesjonalnego przygotowania mieszkania do sprzedaży lub wynajmu poprzez zmianę aranżacji wnętrz, niekoniecznie wysokim nakładem finansowym.

 

Pokazy druku 3D połączone z zajęciami Dziecięcego Studia Architektury o najdziwniejszych projektach domów szytych „na miarę”, organizowało Centrum Poznawcze Hali Stulecia. Warsztaty zgromadziły rzeszę uczestników, a wśród nich wielu dorosłych, którzy dopytywali o możliwości wdrażania nowej techniki druku w firmie budowalnej czy biurze projektowym. 

 

Zwycięzcy, nagrodzeni, wyróżnieni
W trakcie Targów TARBUD odbyły się dwa konkursy dla wystawców. Za Najciekawszą Aranżację Stoiska Targowego Na Targach TARBUD 2015 komisja konkursowa nagrodziła pierwszym miejscem Zespół Elektrociepłowni Wrocławskich KOGENERACJA S.A. Wybór uzasadniono wyróżniającym się nie tylko estetyczną spójnością stoiskiem, ale i jego niezwykle energetycznym charakterem. Komisja zwróciła uwagę na wielofunkcyjny wymiar przestrzeni, który pozwalał na komfortową obsługę zainteresowanych klientów, zaaranżowanie kuluarowych spotkań, jak i zabaw dla najmłodszych gości Targów. Doceniona została niezwykła dbałość o szczegóły – począwszy od elementów zabudowy, elementów dekoracyjnych, po estetyczne dostosowanie kostiumów gospodarzy stoiska i hostess. Drugie miejsce zajęła firma TEAM PLAST, trzecie Firma „Ziółkowski – Detale Architektoniczne” i Andrzej Chałat – Pracownia Sztukatorska. Wyróżnienia otrzymały firmy P.P.H.U. „FIX” Joanna Frąckowiak, Producent VETREX SP. Z O.O. oraz KOST-BET SP. J. KRZYSZTOF MATYJA , PAWEŁ MATYJA.

 

W drugim konkursie na Wyróżniony Produkt Targów TARBUD 2015 pierwsze miejsce zajął HYBRYDOWY SYSTEM POMPY CIEPŁA DAIKIN, prezentowany na stoisku firmy SOLTHERM Włodzimierz Pastuszak, uznany przez Komisję za wszechstronne w pełni zautomatyzowane urządzenie grzewcze, połączenie nowoczesnej technologii powietrznych pomp ciepła z instalacjami grzewczymi starego typu np. z grzejnikami wysokotemperaturowymi. Zastosowanie tego systemu to bardzo prosty sposób na znaczącą termomodernizację. Drugim miejscem wyróżniono profesjonalny montaż okien do domów energooszczędnych i pasywnych jaki oferuje Przedsiębiorstwo Produkcyjno – Handlowo - Usługowe FIX Joanna Frąckowiak, trzecim kompleksowy system ogrzewania pomieszczeń mieszkalnych panelami promiennikowymi podczerwieni IZOTERMA prezentowany przez Zakład Produkcji Urządzeń Grzejnych IZOTERMA. Ponadto przyznano trzy wyróżnienia: ELWA – Fotowoltaiczne Urządzenie Do Podgrzewania C.W.U, PROLUX OKNO oraz drukarka 3D – KREATOR MOTION.

 

TARBUD 2016
W przyszłym, 2016 roku Targi Budownictwa i Wyposażenia Wnętrz TARBUD będą obchodzić jubileuszową, trzydziestą edycję. Z tej okazji organizator WP Hala Ludowa Sp. z o.o. przygotowuje szereg atrakcji i niespodzianek, opracowywana jest już nowa, szersza formułą wydarzenia, która będzie też odpowiedzią na zmieniające się oczekiwania i potrzeby zarówno wystawców jak i odwiedzających Targi gości.

Targi Budownictwa i Wyposażenia Wnętrz TARBUD - największe wydarzenie branży budowlanej na Dolnym Śląsku, gromadzące blisko 200 wystawców, m.in. producentów i dostawców materiałów, narzędzi, maszyn i chemii budowlanej, firm specjalizujących się w usługach z zakresu stolarki otworowej, techniki sanitarnej, grzewczej, wentylacyjnej, klimatyzacyjnej oraz elektrycznej. Tematyka skupia się na trzech głównych nurtach branżowych: budownictwie, wyposażeniu wnętrz i aranżacji ogrodów. Podczas wydarzenia prezentowane są najnowsze technologie, nowatorskie rozwiązania w obszarze projektowania przestrzeni zewnętrznej, ekologiczne i ekonomiczne podejście do architektury. Organizatorzy przygotowują liczne konkursy zarówno dla wystawców jak i gości, trzy dni targów gromadzą ponad 10 000 odwiedzających.

Kontakt dla prasy:
Bożena Rudyk
Kierownik Działu Marketingu i PR, rzecznik prasowy
Kom. 785 999 023
tel. 71 347 51 72
e-mail: brudyk@halastulecia.pl
www.halastulecia.pl

Dodano: 2015-03-31

Galeria zdjęć

Kalendarium targowe

PonWtŚrCzwPtSbNdz
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728

Targi na mapie

Mapa Koszalin Szczecin Zielona Góra Poznań Wrocław Opole Katowice Kraków Rzeszów Kielce Lublin Warszawa Łódź Bydgoszcz Gdańsk Olsztyn Białystok Bielsko-Biała

Szukaj hoteli:


Od

calendar

Do

calendar

Komunikacja