Wybierz język(polski)

Targi

XVI Targi Sprzętu Fotograficznego, Filmowego, Audio i Video

Miejsce: Łódź, ul. Al. Politechniki 4 Strona www: http://www.targi.lodz.pl/
Od: 2013-03-21 Do: 2013-03-23 Godziny otwarcia: 10:00-18:00 Cena biletu wstępu: - zł

Najnowszy sprzęt, możliwość spotkania wybitnych fotografów i zobaczenia wspaniałych zdjęć – takie atrakcje przygotowały Międzynarodowe Targi Łódzkie na zbliżających się Targach Film Video Foto 2013.

16. edycja Targów Sprzętu Fotograficznego, Filmowego, Audio i Video po raz kolejny da miłośnikom fotografowania i filmowania szansę przetestowania najnowszego sprzętu czołowych producentów. Podczas tego jednego z najważniejszych wydarzeń fotograficznych w Polsce, zwiedzający będą mogli również podziwiać prace wybitnych fotografów i filmowców oraz wziąć udział w licznych zajęciach warsztatowych.

W tegorocznej edycji potwierdziło udział 151 światowych i polskich wystawców. Jak co roku zwiedzający będą mogli zapoznać się z produktami i usługami firm z branży foto, filmowej, oraz wprowadzonej w ubiegłym roku postprodukcji obrazu i tegoroczne nowości - sprzętu i programów do nagrywania i obróbki dźwięku.

Interesująco zapowiada się oferta firmy Sony, która zaprezentuje pełną gamę aparatów fotograficznych, kamer i akcesoriów. Miłośnicy najbardziej zaawansowanych rozwiązań będą mogli zapoznać się m.in. z pierwszym na świecie aparatem kompaktowym z pełną klatką – Cyber-shot RX1. Do przetestowania dostępny będzie również cyfrowy aparat kompaktowy wyposażony w 50-krotny zoom optyczny Cyber-shot HX300. Wszyscy, którzy cenią najwyższą jakość filmów i zdjęć, ale potrzebują sprzętu małych rozmiarów, będą mogli zapoznać się z coraz bardziej popularnymi aparatami kompaktowymi z wymiennymi obiektywami z serii NEX.

Na targi przyjadą doskonali, uznani fotografowie, którzy pokażą swoje prace i spotkają się z uczestnikami wydarzenia podczas warsztatów i seminariów. Tomasz Tomaszewski, jeden z najbardziej znanych polskich fotografów, którego prace publikowane były w najważniejszych polskich i zagranicznych pismach, pokaże wystawę „The US Trip: Generation Next”.

– Na tych kilkunastu fotografiach pokazuję miejsca, jakie odwiedziłem podczas swojej pierwszej  podróży po Ameryce Północnej, pracując nad materiałem prasowym dla magazynu „National Geographic”. – mówi Tomasz Tomaszewski.

Jacek Bonecki, doświadczony fotograf i operator filmowy, będzie promował swoją książkę „Fotograf w podróży”, której premiera odbędzie się niedługo po zakończeniu targów FVF 2013. Podczas prelekcji opowie o bogatych doświadczeniach, które zgromadził przemierzając dziesiątki tysięcy kilometrów z aparatem w ręku. Zwiedzający będą mieli okazję zobaczyć unikalne zdjęcia z licznych wypraw m.in. do Nepalu, Argentyny, Chile i Chin. Fotograf wraz z Rafałem Sonikiem, pierwszym Polakiem, który stanął na podium Rajdu Dakar, opowiedzą na co zwrócić uwagę planując podróż, jak właściwie dobrać sprzęt oraz o emocjach i doświadczeniach towarzyszących Rajdom Terenowym.

Targom Film Video Foto tradycyjnie już towarzyszy wiele warsztatów, seminariów, prezentacji oraz spotkań, skierowanych zarówno do osób profesjonalnie zajmujących się fotografią i filmem, jak i do amatorów tych sztuk:

• Warsztaty fotografii kulinarnej – jak tworzyć apetyczne kreacje i komponować smaczne kadry podpowiedzą Małgorzata Minta – dziennikarka i blogera kulinarna (Gazeta Wyborcza, Palce Lizać, Magazyn Smak, Minta Eats) i Maciej Zieliński (Digital Camera Polska).
• Spotkania z: Tomaszem Tomaszewskim, Jackiem Boneckim, Markiem Poźniakiem, Krzysztofem Niesporkiem oraz Stanisławem Puszczyńskim, organizowane przez firmę SONY.
• Portret - presja ludzi, presja czasu - zajęcia warsztatowe przygotowane przez Łódzkie Towarzystwo Fotograficzne. W trakcie spotkania uczestnicy będą mogli dowiedzieć się jak wykonać zdjęcia portretowe w trudnych warunkach oświetleniowych.
• Portret artystyczny– drugie warsztaty przygotowane przez ŁTF poprowadzi Tomasz Sobczak, który przybliży uczestnikom tajniki portretu artystycznego.
• Fotografia wysokich rozdzielczości tonalnych HDR w praktycznych zastosowaniach– warsztaty pod patronatem Świata Obrazu poprowadzi Andrzej Mroczek,autora bestsellerowej pozycji \\\"Książka o fotografowaniu\\\" i „Zdjęcia cyfrowe w oświetleniu zastanym. Fascynująca historia od Available Light do HDR”.
• Warsztaty fotografii X- warsztaty przygotowane przez Optyczne.pl dotyczyć będą zarówno portretu, jak i zdjęć reportażowych. Podczas spotkania Robert Olech zaprezentuje aparaty Fujifilm serii X z X-Pro1 na czele.
• Lumix Street Photo – na warsztatach przygotowanych przez firmę Panasonic przybliżone zostaną tajniki fotografii reporterskiej. Opowie o niej redaktor Digital Foto Video - Norbert Gajlewicz. Po wykładzie wraz z uczestnikami warsztatów wybierze się na godzinny plener fotograficzny.
• Zasady montażu filmowego dla fotografów - kompozycja kadru i barwy zyskują, gdy za film zabiera się fotograf. Tracą jednak sklejki kolejnych ujęć i kompozycja całego utworu. Można to jednak zmienić, stosując się do kilku, jak się zdaje, prostych zasad, które przedstawi uczestnikom Artur Waczko z Warszawskiej Szkoły Reklamy.
• Magia After Effects - warsztaty z wykorzystaniem Adobe After Effects CS5 oraz Premiere PRO CS5 - w trakcie szkolenia Computer Arts Jerzy Drozda z eduweb.pl  przedstawi  najbardziej pożądane techniki pracy z materiałem wideo, jak również tajemnice postprodukcji oraz tworzenia efektów wizualnych.
• Canon EOS Cinema – Rober Wożniak z Canon Polskazaprezentuje przełomową, profesjonalną linię kamer HD Cinema EOS System łączącą sprawdzoną technologię wideo firmy Canon, oraz wieloletnie doświadczenie w dziedzinie tworzenia obiektywów z kreatywnymi możliwościami Systemu EOS.
o Korekcja zdjęć w Photoshop i Camera RAW- szkolenie Cyfrografia.pl w formie projekcji filmów instruktażowych będzie kładło nacisk na praktyczne umiejętności, użyteczne dla posiadaczy cyfrowych aparatów fotograficznych, umożliwiających zapisywanie zdjęć w surowych plikach RAW.
o Magia Photoshopa - warsztaty z wykorzystaniem Adobe Photoshop CS5 - podczas warsztatów zaprezentowane zostaną najnowsze narzędzia i techniki pracy z programem Photoshop CS5 pod kątem edycji fotografii oraz ich publikowania w formie multimedialnej galerii na stronie WWW.
o Cyfrowa obróbka zdjęć na potrzeby fotografii reklamowej - Cezary Szulc z WSR powie jak ważna jest świadomość sprzętu, na którym się pracuje, a także sposobów analizy i doboru plików źródłowych.
o Panel prawny FOTOGRAFOWANIE I FILMOWANIE - ZASADY I OGRANICZENIA PRAWNE .Podczas targów odbędzie się wykład dotyczący kontrowersyjnego tematu zakazu fotografowania. Magazyn Film & TV Kamera zaprosił jedną z najlepszych polskich kancelarii prawnych zajmujących się prawami autorskimi - Kancelarię Prawną Bukowski i Wspólnicy.
o Osoby, które przyjadą do Łodzi, aby zapoznać się z nowościami do nagrywania i obróbki dźwięku będą mogły również uczestniczyć w warsztatach zorganizowanych przez Estrada i Studio, które nauczą produkcji muzycznej od podstaw .
• Współczesny reportaż w zestawieniu z klasycznymi gatunkami – zajęcia przygotowane przez Warszawską Szkołę Reklamy. Spotkanie przybliży jego uczestnikom współczesnych twórców reportażu i dokumentu, oraz przypomni dzieła klasyków gatunku.

Międzynarodowe Targi Łódzkie Spółka Targowa Sp. z o.o.

Spółka Międzynarodowe Targi Łódzkie istnieje od roku 1989 i jest największym w centralnej Polsce organizatorem imprez wystawienniczych. Zakres działalności MTŁ to organizacja branżowych targów, wystaw, konferencji o krajowym i międzynarodowym zasięgu, a także budowanie biznesowego i nowoczesnego wizerunku Łodzi i Regionu. 

Międzynarodowe Targi Łódzkie realizują corocznie kilkanaście tematów targowych. Wiele z nich to projekty branżowe o ugruntowanej pozycji na międzynarodowym i krajowym rynku wystawienniczym. Warto tutaj wymienić: Targi Sprzętu Fotograficznego, Filmowego, Audio i Video – FILM VIDEO FOTO, Międzynarodowe Targi Żywności Ekologicznej i Regionalnej NATURA FOOD, Targi - Regiony Turystyczne NA STYKU KULTUR, Międzynarodowe Targi Zoologiczne PET FAIR.

Systematycznie rozszerzany jest zakres tematyczny targów. Podejmowane są inicjatywy prezentacji nowych obszarów aktywności gospodarczej. Poszczególne imprezy zyskują oprawę merytoryczną w postaci sympozjów, seminariów i konferencji. Najlepsze wyroby, produkty i rozwiązania technologiczne zdobywają nagrody w towarzyszących targom konkursach.

Centrum Konferencyjno-Wystawiennicze MTŁ
Al. Politechniki 4
93-590 Łódź

Centrum Konferencyjno-Wystawiennicze MTŁ to wielofunkcyjny obiekt usytuowany w centrum Łodzi. Centralne położenie, na skrzyżowaniu dwóch największych węzłów komunikacyjnych A1 i A2.

Dworzec PKP: Łódź Kaliska (odległość: 3.0 km)

Dworzec PKS: Łódź Kaliska (odległość: 3.0 km)

Port lotniczy:    Łódź (odległość: 6.0 km)

Komunikacja miejska w Łodzi obsługiwana jest przez MPK – Łódź Sp. z o.o.

Pełen rozkład jazdy oraz siatka połączeń dostępna jest stronie http://www.mpk.lodz.pl

 

Zakres branżowy:

Edukacja

 

Dodane komentarze:

Kalendarium targowe

PonWtŚrCzwPtSbNdz
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031

Targi na mapie

Mapa Koszalin Szczecin Zielona Góra Poznań Wrocław Opole Katowice Kraków Rzeszów Kielce Lublin Warszawa Łódź Bydgoszcz Gdańsk Olsztyn Białystok Bielsko-Biała

Szukaj hoteli:


Od

calendar

Do

calendar

Komunikacja