Wybierz język(polski)

Targi

XVI Targi Sprzętu Fotograficznego, Filmowego, Audio i Video

Miejsce: Łódź, ul. Al. Politechniki 4 Strona www: http://www.targi.lodz.pl/
Od: 2013-03-21 Do: 2013-03-23 Godziny otwarcia: 10:00-18:00 Cena biletu wstępu: - zł

Najnowszy sprzęt, możliwość spotkania wybitnych fotografów i zobaczenia wspaniałych zdjęć – takie atrakcje przygotowały Międzynarodowe Targi Łódzkie na zbliżających się Targach Film Video Foto 2013.

16. edycja Targów Sprzętu Fotograficznego, Filmowego, Audio i Video po raz kolejny da miłośnikom fotografowania i filmowania szansę przetestowania najnowszego sprzętu czołowych producentów. Podczas tego jednego z najważniejszych wydarzeń fotograficznych w Polsce, zwiedzający będą mogli również podziwiać prace wybitnych fotografów i filmowców oraz wziąć udział w licznych zajęciach warsztatowych.

W tegorocznej edycji potwierdziło udział 151 światowych i polskich wystawców. Jak co roku zwiedzający będą mogli zapoznać się z produktami i usługami firm z branży foto, filmowej, oraz wprowadzonej w ubiegłym roku postprodukcji obrazu i tegoroczne nowości - sprzętu i programów do nagrywania i obróbki dźwięku.

Interesująco zapowiada się oferta firmy Sony, która zaprezentuje pełną gamę aparatów fotograficznych, kamer i akcesoriów. Miłośnicy najbardziej zaawansowanych rozwiązań będą mogli zapoznać się m.in. z pierwszym na świecie aparatem kompaktowym z pełną klatką – Cyber-shot RX1. Do przetestowania dostępny będzie również cyfrowy aparat kompaktowy wyposażony w 50-krotny zoom optyczny Cyber-shot HX300. Wszyscy, którzy cenią najwyższą jakość filmów i zdjęć, ale potrzebują sprzętu małych rozmiarów, będą mogli zapoznać się z coraz bardziej popularnymi aparatami kompaktowymi z wymiennymi obiektywami z serii NEX.

Na targi przyjadą doskonali, uznani fotografowie, którzy pokażą swoje prace i spotkają się z uczestnikami wydarzenia podczas warsztatów i seminariów. Tomasz Tomaszewski, jeden z najbardziej znanych polskich fotografów, którego prace publikowane były w najważniejszych polskich i zagranicznych pismach, pokaże wystawę „The US Trip: Generation Next”.

– Na tych kilkunastu fotografiach pokazuję miejsca, jakie odwiedziłem podczas swojej pierwszej  podróży po Ameryce Północnej, pracując nad materiałem prasowym dla magazynu „National Geographic”. – mówi Tomasz Tomaszewski.

Jacek Bonecki, doświadczony fotograf i operator filmowy, będzie promował swoją książkę „Fotograf w podróży”, której premiera odbędzie się niedługo po zakończeniu targów FVF 2013. Podczas prelekcji opowie o bogatych doświadczeniach, które zgromadził przemierzając dziesiątki tysięcy kilometrów z aparatem w ręku. Zwiedzający będą mieli okazję zobaczyć unikalne zdjęcia z licznych wypraw m.in. do Nepalu, Argentyny, Chile i Chin. Fotograf wraz z Rafałem Sonikiem, pierwszym Polakiem, który stanął na podium Rajdu Dakar, opowiedzą na co zwrócić uwagę planując podróż, jak właściwie dobrać sprzęt oraz o emocjach i doświadczeniach towarzyszących Rajdom Terenowym.

Targom Film Video Foto tradycyjnie już towarzyszy wiele warsztatów, seminariów, prezentacji oraz spotkań, skierowanych zarówno do osób profesjonalnie zajmujących się fotografią i filmem, jak i do amatorów tych sztuk:

• Warsztaty fotografii kulinarnej – jak tworzyć apetyczne kreacje i komponować smaczne kadry podpowiedzą Małgorzata Minta – dziennikarka i blogera kulinarna (Gazeta Wyborcza, Palce Lizać, Magazyn Smak, Minta Eats) i Maciej Zieliński (Digital Camera Polska).
• Spotkania z: Tomaszem Tomaszewskim, Jackiem Boneckim, Markiem Poźniakiem, Krzysztofem Niesporkiem oraz Stanisławem Puszczyńskim, organizowane przez firmę SONY.
• Portret - presja ludzi, presja czasu - zajęcia warsztatowe przygotowane przez Łódzkie Towarzystwo Fotograficzne. W trakcie spotkania uczestnicy będą mogli dowiedzieć się jak wykonać zdjęcia portretowe w trudnych warunkach oświetleniowych.
• Portret artystyczny– drugie warsztaty przygotowane przez ŁTF poprowadzi Tomasz Sobczak, który przybliży uczestnikom tajniki portretu artystycznego.
• Fotografia wysokich rozdzielczości tonalnych HDR w praktycznych zastosowaniach– warsztaty pod patronatem Świata Obrazu poprowadzi Andrzej Mroczek,autora bestsellerowej pozycji \\\"Książka o fotografowaniu\\\" i „Zdjęcia cyfrowe w oświetleniu zastanym. Fascynująca historia od Available Light do HDR”.
• Warsztaty fotografii X- warsztaty przygotowane przez Optyczne.pl dotyczyć będą zarówno portretu, jak i zdjęć reportażowych. Podczas spotkania Robert Olech zaprezentuje aparaty Fujifilm serii X z X-Pro1 na czele.
• Lumix Street Photo – na warsztatach przygotowanych przez firmę Panasonic przybliżone zostaną tajniki fotografii reporterskiej. Opowie o niej redaktor Digital Foto Video - Norbert Gajlewicz. Po wykładzie wraz z uczestnikami warsztatów wybierze się na godzinny plener fotograficzny.
• Zasady montażu filmowego dla fotografów - kompozycja kadru i barwy zyskują, gdy za film zabiera się fotograf. Tracą jednak sklejki kolejnych ujęć i kompozycja całego utworu. Można to jednak zmienić, stosując się do kilku, jak się zdaje, prostych zasad, które przedstawi uczestnikom Artur Waczko z Warszawskiej Szkoły Reklamy.
• Magia After Effects - warsztaty z wykorzystaniem Adobe After Effects CS5 oraz Premiere PRO CS5 - w trakcie szkolenia Computer Arts Jerzy Drozda z eduweb.pl  przedstawi  najbardziej pożądane techniki pracy z materiałem wideo, jak również tajemnice postprodukcji oraz tworzenia efektów wizualnych.
• Canon EOS Cinema – Rober Wożniak z Canon Polskazaprezentuje przełomową, profesjonalną linię kamer HD Cinema EOS System łączącą sprawdzoną technologię wideo firmy Canon, oraz wieloletnie doświadczenie w dziedzinie tworzenia obiektywów z kreatywnymi możliwościami Systemu EOS.
o Korekcja zdjęć w Photoshop i Camera RAW- szkolenie Cyfrografia.pl w formie projekcji filmów instruktażowych będzie kładło nacisk na praktyczne umiejętności, użyteczne dla posiadaczy cyfrowych aparatów fotograficznych, umożliwiających zapisywanie zdjęć w surowych plikach RAW.
o Magia Photoshopa - warsztaty z wykorzystaniem Adobe Photoshop CS5 - podczas warsztatów zaprezentowane zostaną najnowsze narzędzia i techniki pracy z programem Photoshop CS5 pod kątem edycji fotografii oraz ich publikowania w formie multimedialnej galerii na stronie WWW.
o Cyfrowa obróbka zdjęć na potrzeby fotografii reklamowej - Cezary Szulc z WSR powie jak ważna jest świadomość sprzętu, na którym się pracuje, a także sposobów analizy i doboru plików źródłowych.
o Panel prawny FOTOGRAFOWANIE I FILMOWANIE - ZASADY I OGRANICZENIA PRAWNE .Podczas targów odbędzie się wykład dotyczący kontrowersyjnego tematu zakazu fotografowania. Magazyn Film & TV Kamera zaprosił jedną z najlepszych polskich kancelarii prawnych zajmujących się prawami autorskimi - Kancelarię Prawną Bukowski i Wspólnicy.
o Osoby, które przyjadą do Łodzi, aby zapoznać się z nowościami do nagrywania i obróbki dźwięku będą mogły również uczestniczyć w warsztatach zorganizowanych przez Estrada i Studio, które nauczą produkcji muzycznej od podstaw .
• Współczesny reportaż w zestawieniu z klasycznymi gatunkami – zajęcia przygotowane przez Warszawską Szkołę Reklamy. Spotkanie przybliży jego uczestnikom współczesnych twórców reportażu i dokumentu, oraz przypomni dzieła klasyków gatunku.

Międzynarodowe Targi Łódzkie Spółka Targowa Sp. z o.o.

Spółka Międzynarodowe Targi Łódzkie istnieje od roku 1989 i jest największym w centralnej Polsce organizatorem imprez wystawienniczych. Zakres działalności MTŁ to organizacja branżowych targów, wystaw, konferencji o krajowym i międzynarodowym zasięgu, a także budowanie biznesowego i nowoczesnego wizerunku Łodzi i Regionu. 

Międzynarodowe Targi Łódzkie realizują corocznie kilkanaście tematów targowych. Wiele z nich to projekty branżowe o ugruntowanej pozycji na międzynarodowym i krajowym rynku wystawienniczym. Warto tutaj wymienić: Targi Sprzętu Fotograficznego, Filmowego, Audio i Video – FILM VIDEO FOTO, Międzynarodowe Targi Żywności Ekologicznej i Regionalnej NATURA FOOD, Targi - Regiony Turystyczne NA STYKU KULTUR, Międzynarodowe Targi Zoologiczne PET FAIR.

Systematycznie rozszerzany jest zakres tematyczny targów. Podejmowane są inicjatywy prezentacji nowych obszarów aktywności gospodarczej. Poszczególne imprezy zyskują oprawę merytoryczną w postaci sympozjów, seminariów i konferencji. Najlepsze wyroby, produkty i rozwiązania technologiczne zdobywają nagrody w towarzyszących targom konkursach.

Centrum Konferencyjno-Wystawiennicze MTŁ
Al. Politechniki 4
93-590 Łódź

Centrum Konferencyjno-Wystawiennicze MTŁ to wielofunkcyjny obiekt usytuowany w centrum Łodzi. Centralne położenie, na skrzyżowaniu dwóch największych węzłów komunikacyjnych A1 i A2.

Dworzec PKP: Łódź Kaliska (odległość: 3.0 km)

Dworzec PKS: Łódź Kaliska (odległość: 3.0 km)

Port lotniczy:    Łódź (odległość: 6.0 km)

Komunikacja miejska w Łodzi obsługiwana jest przez MPK – Łódź Sp. z o.o.

Pełen rozkład jazdy oraz siatka połączeń dostępna jest stronie http://www.mpk.lodz.pl

 

Zakres branżowy:

Edukacja

 

Dodane komentarze:

Kalendarium targowe

PonWtŚrCzwPtSbNdz
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728

Targi na mapie

Mapa Koszalin Szczecin Zielona Góra Poznań Wrocław Opole Katowice Kraków Rzeszów Kielce Lublin Warszawa Łódź Bydgoszcz Gdańsk Olsztyn Białystok Bielsko-Biała

Szukaj hoteli:


Od

calendar

Do

calendar

Komunikacja