Wybierz język(polski)

Targi

Podkarpackie Targi Budownictwa, Wyposażenia Wnętrz i Ogrodów EXPO DOM oraz Targi Nieruchomości

Miejsce: Rzeszów, ul. Podpromie 12 Strona www: -
Od: 2014-03-21 Do: 2014-03-23 Godziny otwarcia: - Cena biletu wstępu: - zł

Na targach swoje oferty zaprezentują producenci i dystrybutorzy materiałów budowlanych, wykończeniowych i instalacyjnych, mebli oraz elementów wyposażenia wnętrz, pracownie projektowe, pracownie architektury krajobrazu, deweloperzy, pośrednicy w obrocie nieruchomościami oraz instytucje finansowe.

Targi adresowane są do osób, które planują budowę, remontują lub adaptują domy i mieszkania, a także aranżują wnętrze lub ogród. Oferta targowa adresowana jest również do tych, którzy zastanawiają się czy rozpocząć budowę, czy kupić gotowy dom lub mieszkanie. Aby ułatwić podjęcie tak ważnej decyzji równolegle z Targami Budownictwa, Wyposażenia Wnętrz i Ogrodów odbędą się Podkarpackie Targi Nieruchomości.

MTR Międzynarodowe Targi Rzeszowskie

Firma MTR Międzynarodowe Targi Rzeszowskie jest największym organizatorem targów na Podkarpaciu. Podstawową jej działalnością jest organizacja imprez wystawienniczych w Hali Widowiskowo-Sportowej PODPROMIE w Rzeszowie, gdzie również ma swoją siedzibę.

MTR powstało w 2004 r. jako kontynuacja działalności wystawienniczej prowadzonej w latach wcześniejszych przez firmę InterRES International Fair Sp. z o.o. na podstawie umowy i porozumienia zawartego pomiędzy podmiotami. To właśnie w 2004 r., z uwagi na duże zainteresowanie ze strony firm, została wprowadzona druga edycja targów budownictwa. Impreza ta była inauguracją działalności Międzynarodowych Targów Rzeszowskich, których nazwa nawiązuje do standardów używanych w całej Polsce.

Począwszy od 2005 r. nastąpił dynamiczny rozwój imprez wystawienniczych organizowanych przez MTR. Firma wprowadziła nowe przedsięwzięcia, których obecnie realizuje łącznie 12 (Międzynarodowe Targi Pracy “WORK EXPO”, Targi Motoryzacyjne AUTO MOTO SALON, Targi Motoryzacyjne AUTO MOTO SERWIS, Podkarpackie Targi Budownictwa, Wyposażenia Wnętrz i Ogrodów “EXPO DOM” – edycja wiosenna i jesienna, Podkarpackie Targi Nieruchomości – edycja wiosenna i jesienna, Targi Techniki Grzewczej i Instalacyjnej “INSTAL MASTER”, Międzynarodowe Targi Turystyki – Promocja Regionów, Podkarpackie Targi Edukacyjne “EduSalon”, Podkarpackie Targi Ślubne “WEDDING LIVE”, Targi Szkoleń) oraz kilka w kooperacji z innymi organizatorami. MTR wykonuje również usługi kompleksowej obsługi lub technicznej realizacji imprez wystawienniczych na zlecenie innych organizatorów z całej Polski, m.in. w Gdańsku, Wrocławiu, Krakowie, Lublinie, itp. Firma posiada własną zabudowę targową oraz dysponuje wielkopowierzchniowymi nośnikami reklamy zewnętrznej (billboardami) zlokalizowanymi przy głównych trasach wylotowych z Rzeszowa.

MTR z sukcesem organizuje targi w różnych branżach m.in. budowlanej, edukacyjnej, ślubnej. Największe targi organizowane przez MTR to wiosenna edycja Podkarpackich Targów Budownictwa, Wyposażenia Wnętrz i Ogrodów, która jest zaliczana do największych wydarzeń tej branży w Polsce, a w opinii wystawców uważana jest za najlepszą imprezę wystawienniczą „po tej stronie Wisły”.

Podkarpackie Targi Budownictwa, Wyposażenia Wnętrz i Ogrodów organizowane przez MTR Międzynarodowe Targi Rzeszowskie z roku na rok dynamicznie się rozwijały. Podczas tej imprezy spotkać można najbardziej liczące się firmy działające w sektorze dostawców dla branży budowlanej. Kompleksowa oferta, liczne nowości i premiery rynkowe, a także korzystny klimat do nawiązywania kontaktów handlowych, sprawiają że co roku gościmy na nich ponad 300 wystawców i 20.000 zwiedzających. Jednak z uwagi na zbyt małą halę wystawową, nie dla wszystkich chętnych firm wystarcza miejsca.

W skali roku w imprezach wystawienniczych organizowanych przez MTR oraz partnerów udział bierze ponad 1200 firm z kraju i z zagranicy, a liczba zwiedzających sięga ponad 80.000.

MTR jest również organizatorem prestiżowego konkursu pn. AGRO POLSKA o zasięgu ogólnopolskim, nad którym począwszy od pierwszej edycji honorowy patronat sprawuje Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Celem Konkursu jest promocja wysokiej jakości produktów przetwórstwa rolno-spożywczego opartego na polskich recepturach, technologiach i surowcach krajowych. Promocja produktów estetycznie opakowanych, wyróżniających się walorami jakościowymi, zdrowotnymi i smakowymi. Celem jest również upowszechnienie działań na rzecz tworzenia pozytywnego wizerunku produktów polskich dla zwiększenia zainteresowania konsumentów oraz ułatwienie wyboru wyrobów jakościowo najlepszych, kreowanie swoistego patriotyzmu lokalnego. Jest to ważny element promocji dla firm polskich, w tym regionalnych i lokalnych producentów.

Międzynarodowe Targi Rzeszowskie nieustannie się rozwijają i sukcesywnie wprowadzają nowe imprezy branżowe. Podejmując się nowych przedsięwzięć MTR stara się odpowiedzieć na zapotrzebowanie pojawiające się w regionie. Głównym założeniem strategii rozwoju firmy jest utworzenie liczącego się ośrodka wystawowego w południowo-wschodniej części Polski i tym samym ugruntowanie silnej pozycji Rzeszowa na targowej mapie kraju. Kluczowe dla realizacji tego celu byłoby powstanie obiektu targowo-wystawienniczego.

Organizowane przez MTR imprezy odbywają się przy współpracy i pod patronatem władz centralnych i regionalnych. Wykorzystując położenie geograficzne Rzeszowa, jako stolicy Podkarpacia, MTR przy realizacji przedsięwzięć wystawienniczych prowadzi intensywne działania promocyjne i marketingowe na rynkach naszych najbliższych sąsiadów (Słowacja, Ukraina). Wśród zagranicznych partnerów Firmy znajdują się m.in. Agentura BOCATIUS (Słowacja), Asocjacja Międzynarodowej Integracji i Poparcia Rozwoju w Biznesie (Ukraina) oraz Targi Lwowskie – firma Gal-Expo S.A. (Ukraina).

Wykorzystując wspomniane wcześniej atuty (m.in. bliskość rynków Ukrainy i Słowacji) oraz współpracę z władzami regionalnymi, firmami i organizacjami działającymi na Podkarpaciu, jesteśmy w stanie organizować duże przedsięwzięcia o charakterze międzynarodowym, które z powodzeniem mogą konkurować z największymi tego typu w Polsce i Europie, co może mieć ogromny wpływ na rozwój i promocję naszego miasta i regionu.

Dane kontaktowe:

MTR Międzynarodowe Targi Rzeszowskie
ul. PCK 2/24, 35-060 Rzeszów

Biuro: 17 850 75 99
Fax. 17 850 75 98
e-mail: biuro@targirzeszowskie.pl

 

Hala Podpromie
Podpromie 12
35-302 Rzeszów

Podkarpackie Targi Budownictwa, Wyposażenia Wnętrz i Ogrodów EXPO DOM oraz Targi Nieruchomości

W dniach 21-23 marca 2014 r. w Hali Widowiskowo-Sportowej „PODPROMIE” w Rzeszowie odbyło się największe w regionie wydarzenie wystawiennicze – wiosenna edycja Podkarpackich Targów Budownictwa, Wyposażenia Wnętrz i Ogrodów EXPO DOM oraz Targów Nieruchomości. Powierzchnia ekspozycji obejmowała tereny zewnętrzne, poziom A (parter), poziom B (płyta główna), poziom C (antresole).

Targi odwiedziło ponad 17 tys. osób i były one okazją do zapoznania się z ofertą ponad 250 firm – producentów i dystrybutorów materiałów budowlanych, wykończeniowych i instalacyjnych, mebli oraz elementów wyposażenia wnętrz i ogrodów. Wśród Wystawców znalazły się zarówno czołowe przedsiębiorstwa z Podkarpacia, jak i wiele znanych w Polsce i za granicą firm.

Targi adresowane były do osób, które planują budowę, budują, remontują lub adaptują domy i mieszkania, a także aranżują wnętrze lub ogród. Wielu wystawców zagwarantowało zwiedzającym oferty w najlepszych cenach, wystarczyło tylko odwiedzić ich stoisko na targach i złożyć zamówienie podczas imprezy lub tuż po jej zakończeniu.

Równolegle z Targami Budownictwa, Wyposażenia Wnętrz i Ogrodów odbyły się Podkarpackie Targi Nieruchomości, w ramach których przedstawiona została bogata oferta zarówno rynku pierwotnego, jak i wtórnego, instytucji kredytujących zakup nieruchomości oraz firm ubezpieczeniowych.

W ramach imprez towarzyszących, trzeciego dnia targów (23 marca – niedziela) odbyła się Otwarta Konferencja nt. Energooszczędność i instalacje OZE w budownictwie.

Otwarta Konferencja nt.
Energooszczędność i instalacje OZE w budownictwie

23 marca 2014 r., Hala PODPROMIE w Rzeszowie

10.30-11.00

Rejestracja uczestników

11.00-11.15

Otwarcie konferencji

11.15-11.45

Termowizja w budownictwie energooszczędnym – Politechnika Rzeszowska

11.45-12.15

Budownictwo pasywne w praktyce – Podkarpacka Agencja Energetyczna Sp. z o. o.

12.15-13.00

Program Odnawialnych Źródeł Energii na Podkarpaciu – Urząd Marszałkowski Województwa Podkarpackiego

13.00-13.15

Przerwa kawowa

13.15-13.35

Inteligentne EkoOsiedle 2020 – Podkarpacki Klaster Energii Odnawialnej

13.35-14.00

Mikroinstalacje fotowoltaiczne – Podkarpacki Klaster Energii Odnawialnej

14.00-14.20

Mechanizmy finansowe dla instalacji OZE - Podkarpacka Agencja Energetyczna Sp. z o. o.

14.20-15.00

Dyskusja i zakończenie konferencji

 

Nowe inicjatywy w ramach Podkarpackich Targów Budownictwa, Wyposażenia Wnętrz i Ogrodów EXPO DOM:
Po raz pierwszy podczas targów odbył się FESTIWAL OGRODÓW – na poziomie C (antresole) Hali Podpromie kilkadziesiąt firm branży ogrodniczej zaprezentowało kompleksową ofertę z zakresu: roślin ozdobnych, elementów wyposażenia ogrodów, nasion, nawozów, sprzętu ogrodniczego, kamienia ozdobnego, materiałów szkółkarskich. Ponadto w ramach festiwalu przedstawione zostały najnowsze trendy w projektowaniu i aranżacji ogrodów, pielęgnacji roślin, cięcia specjalistycznego roślin, pokazy florystyczne oraz giełda ogrodnicza z możliwością zakupu roślin w promocyjnych cenach.

Oprócz kompleksowej oferty dla klientów indywidualnych, obejmującej cały proces inwestycyjny od projektu poprzez budowę, wykończenie, aranżacje wnętrza i ogrodu, na targach można było zapoznać się również z wieloma ofertami adresowanymi do osób profesjonalnie zajmujących się branżą budownictwa.

Po raz kolejny dla Wystawców zorganizowany został Konkurs o Złoty Medal Podkarpackiego Rynku Budowlanego, którego celem było wyłonienie i nagrodzenie najlepszych materiałów i technologii oferowanych na targach. Patronat merytoryczny nad konkursem sprawowała Kapituła Konkursu, w skład której wchodzili przedstawiciele: PZITB, PZITS, SARP, MTR.

Po szczegółowej analizie dostarczonych materiałów, przeglądzie ekspozycji i prezentacji przez wystawców wyrobów zgłoszonych do konkursu postanowiła przyznać niżej wymienionym firmom Złote Medale Podkarpackiego Rynku Budowlanego:
1. Jabo Marmi S.A., Dębica za „Elewację” z Kamienia Komańcza.
2. GREINPLAST Sp. z o.o., Krasne za Panele elewacyjne akrylowe.
3. VETREX Sp. z o.o., Tczew, reprezentowana przez Easy Door Polska Sp. J., Rzeszów za Okno VETREX ALPHALINE R90 SYNERGY (VR90).
4. KSM-System Sp. z o.o., Lubaczów za Okno PCV „THERMO BLU DYNAMIC”.
5. F.P.H.U. Polchimet Mieczysław Chilik, Krosno za Uniwersalną głowicę roboczą do kosiarek spalinowych (ogrodowych).

Ponadto Komisja postanowiła przyznać niżej wymienionym firmom DYPLOM – WYRÓŻNIENIE:
1. VIDOK Sp. z o.o., Rudna Mała za Okno AlpineEnergy.
2. METALSPRZĘT Sp. z o.o., Rzeszów za Pojemnik do segregacji odpadów.
3. STOLMAT – Paweł Łątka, Tuchów za Drewniane drzwi wewnętrzne wejściowe z odpornością ogniową EI 30 i EI 60.
4. Fullfarb Sp.J.  M. Łuczyk, S. Sasiela, Raniżów za Artystyczną elewację na Hotelu Fryderyk w Rzeszowie.
5. „VERONA” Marek Patrylak, Tychy za Przydomową biologiczną oczyszczalnię ścieków firmy „TRAIDENIS-POL” Sp. z o.o.

Po raz pierwszy podczas ceremonii wręczenia nagród w Konkursie o Złoty Medal Podkarpackiego Rynku Budowlanego, wręczone zostały również statuetki „Złotych Żurawi” – za najlepsze i najbardziej godne uwagi obiekty budowlane województwa podkarpackiego wybrane przez ekspertów z branży budowlanej i architektonicznej oraz czytelników Gazety Codziennej „Nowiny”.

Zwycięzcy – statuetki Złoty Żuraw 2013 otrzymali:
- w kategorii obiekty usługowo-handlowe – Rezydencja Aura Nova,
- w kategorii obiekty przemysłowe – Odlewnia Ciśnieniowa META-ZEL,
- w kategorii obiekty użyteczności publicznej – Rewitalizacja Wzgórza Zamkowego w Sanoku,
- w kategorii obiekty mieszkaniowe – Inwestycja „Osiedle Balistyczna”,
- w kategorii projekt architektoniczny – Drogowe Przejście Graniczne w Budomierzu.

Komisja Konkursowa oraz Organizator składają gratulacje wszystkim nagrodzonym firmom, życząc kolejnych sukcesów w prowadzonej działalności.

Już dziś, serdecznie zapraszamy do udziału w następnej edycji Targów Budownictwa, Wyposażenia Wnętrz i Ogrodów EXPO DOM oraz Targów Nieruchomości, będących największym wydarzeniem wystawienniczym na Podkarpaciu.

 

 

Na największych na Podkarpaciu targach EXPO DOM i Targach Nieruchomości stoisko DOBREGO DOMU było dobrze widoczne i chętnie odwiedzane przez wielu z ponad 17 tys. zwiedzających. Tych, którzy planują budowę, zaciekawił magazyn „Projekty Domów”, ich uwagę też skupiały „Domy Inteligentne i Energooszczędne” dotyczące nowoczesnych technologii do zastosowania w domu i wokół niego. Interesowali się również możliwością kupna gotowego projektu w Salonie Sprzedaży w DOBREGO DOMU. Tytułem cieszącym się bardzo dużą popularnością był dwumiesięcznik „Wnętrze i Ogród”, w którym czytelnicy mogli znaleźć wiele inspiracji do urządzenia domu, mieszkania i ogrodu, a także pełen pomysłów półrocznik „Kuchnie i Łazienki”.

Galeria zdjęć:

Zakres branżowy:

 

Dodane komentarze:

Kalendarium targowe

PonWtŚrCzwPtSbNdz
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031

Targi na mapie

Mapa Koszalin Szczecin Zielona Góra Poznań Wrocław Opole Katowice Kraków Rzeszów Kielce Lublin Warszawa Łódź Bydgoszcz Gdańsk Olsztyn Białystok Bielsko-Biała

Szukaj hoteli:


Od

calendar

Do

calendar

Komunikacja