Wybierz język(polski)

Targi

Akademickie Targi Pracy 2013

Miejsce: Łódź, ul. Al. Politechniki 4 Strona www: http://www.targi.lodz.pl
Od: 2013-04-09 Do: 2013-04-09 Godziny otwarcia: 10:00-17:00 Cena biletu wstępu: - zł

Łódź – to jedno z największych miast akademickich w Polsce.  W swoich granicach zgromadziła wiele uczelni wyższych, zarówno państwowych jak i prywatnych.  Szczycą się one doskonałym poziomem nauczania. Absolwenci wyższych łódzkich uczelni wyróżniają się kreatywnością i otwartością na nowe wyzwania. Są gotowi stawić czoła trudnym wyzwaniom burzliwego i ciągle zmieniającego się rynku pracy oraz posiadają różnorodną wiedzę zarówno praktyczną jak i teoretyczną. Swoje umiejętności rozwijają na licznych stażach, praktykach, i warsztatach organizowanych przez lokalne przedsiębiorstwa bądź instytucje państwowe.

  

Kształcąc tak wielu wyróżniających się studentów, Politechnika Łódzka wraz z Urzędem Miasta Łodzi zdecydowała się na wspólną organizację ogólnołódzkich Akademickich Targów Pracy (ATP). W skład pierwszych edycji organizatorów ATP wchodzili: Politechnika Łódzka, Urząd Miasta Łodzi, Międzynarodowe Targi Łódzkie, Board of European Students of Technology Łódź (BEST Łódź), Biuro Karier Politechniki Łódzkiej (BK PŁ), Erasmus Student Network - European Youth Exchange Łódź (ESN-EYE Łódź), Koło Naukowe Zarządzania Zasobami Ludzkimi Experience (KNZZL Experience).

 

W ubiegłym roku po raz pierwszy do organizacji ATP przyłączył się Uniwersytet Medyczny w Łodzi reprezentowany przez Fundację dla Uniwersytetu Medycznego w Łodzi (FUMED) oraz Akademickie Biuro Karier (ABK UM). W tegorocznej edycji ATP 2013 do organizatorów z ramienia Uniwersytetu Medycznego dołączyła także Sekcja Studencka Polskiego Towarzystwa Farmaceutycznego „Młoda Farmacja” („Młoda Farmacja” – Łódź). Dzięki temu chcemy zaprosić do współpracy przedsiębiorstwa z szeroko rozumianej branży medycznej i okołomedycznej.

 

Akademickie Targi Pracy (ATP) to cykliczna impreza, skierowana nie tylko do studentów i absolwentów łódzkich uczelni wyższych, ale również do firm poszukujących młodych, dobrze wykształconych pracowników.

 

Naczelnym celem targów jest przede wszystkim ułatwienie młodym ludziom nawiązania kontaktów z potencjalnym pracodawcą. Uczestnicy targów mają możliwość spotkania się z przedstawicielami małych, średnich i dużych przedsiębiorstw, zarówno polskich, jak i działających na rynku międzynarodowym. Dzięki temu mogą poznać oczekiwania przedsiębiorców w stosunku do potencjalnych pracowników, a także kulturę organizacyjną panującą w danej firmie.

Firmy biorące udział w targach, mają okazję znaleźć pracowników, którzy w najlepszym stopniu spełniają ich wymagania dotyczące oferowanych stanowisk pracy, praktyk bądź staży. Jest to również ogromna szansa dla przedsiębiorców, by odkryć prawdziwe talenty. Spotkania z młodymi ludźmi, studentami czy absolwentami, to także możliwość bliższego poznania swoich przyszłych pracowników, ich oczekiwań i pomysłów.

 

Ważną częścią ATP są warsztaty dla studentów prowadzone przez profesjonalnych trenerów. Szkolenia zawierają treści dotyczące przede wszystkim umiejętności dostosowywania się do zmieniającego się rynku pracy, rozwoju umiejętności miękkich czy zwiększenia kompetencji zawodowych.

Akademickie Targi Pracy ugruntowały już swoją pozycję na rynku lokalnym i rośnie również ich prestiż w skali całego kraju. Z uwagi na fakt, iż liczba systematycznie odwiedzających wydarzenie osób rośnie, możemy uznać, że ATP jest nieodłącznym elementem kalendarza wydarzeń studenta oraz Łodzianina.

 

W ubiegłym roku Akademickie Targi Pracy były największą tego typu imprezą w Polsce. Odwiedziło je ponad 16.000 zainteresowanych osób, którzy mogły zapoznać się z ofertami ponad 90 wystawców.

 

Akademickie Targi Pracy 2013 odbędą się 9 kwietnia 2013 r. w Centrum Konferencyjno-Wystawienniczym Międzynarodowych Targów Łódzkich.

Międzynarodowe Targi Łódzkie Spółka Targowa Sp. z o.o.

Spółka Międzynarodowe Targi Łódzkie istnieje od roku 1989 i jest największym w centralnej Polsce organizatorem imprez wystawienniczych. Zakres działalności MTŁ to organizacja branżowych targów, wystaw, konferencji o krajowym i międzynarodowym zasięgu, a także budowanie biznesowego i nowoczesnego wizerunku Łodzi i Regionu. 

Międzynarodowe Targi Łódzkie realizują corocznie kilkanaście tematów targowych. Wiele z nich to projekty branżowe o ugruntowanej pozycji na międzynarodowym i krajowym rynku wystawienniczym. Warto tutaj wymienić: Targi Sprzętu Fotograficznego, Filmowego, Audio i Video – FILM VIDEO FOTO, Międzynarodowe Targi Żywności Ekologicznej i Regionalnej NATURA FOOD, Targi - Regiony Turystyczne NA STYKU KULTUR, Międzynarodowe Targi Zoologiczne PET FAIR.

Systematycznie rozszerzany jest zakres tematyczny targów. Podejmowane są inicjatywy prezentacji nowych obszarów aktywności gospodarczej. Poszczególne imprezy zyskują oprawę merytoryczną w postaci sympozjów, seminariów i konferencji. Najlepsze wyroby, produkty i rozwiązania technologiczne zdobywają nagrody w towarzyszących targom konkursach.

Centrum Konferencyjno-Wystawiennicze MTŁ
Al. Politechniki 4
93-590 Łódź

Centrum Konferencyjno-Wystawiennicze MTŁ to wielofunkcyjny obiekt usytuowany w centrum Łodzi. Centralne położenie, na skrzyżowaniu dwóch największych węzłów komunikacyjnych A1 i A2.

Dworzec PKP: Łódź Kaliska (odległość: 3.0 km)

Dworzec PKS: Łódź Kaliska (odległość: 3.0 km)

Port lotniczy:    Łódź (odległość: 6.0 km)

Komunikacja miejska w Łodzi obsługiwana jest przez MPK – Łódź Sp. z o.o.

Pełen rozkład jazdy oraz siatka połączeń dostępna jest stronie http://www.mpk.lodz.pl

 

Zakres branżowy:

Edukacja

 

Dodane komentarze:

Kalendarium targowe

PonWtŚrCzwPtSbNdz
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930

Targi na mapie

Mapa Koszalin Szczecin Zielona Góra Poznań Wrocław Opole Katowice Kraków Rzeszów Kielce Lublin Warszawa Łódź Bydgoszcz Gdańsk Olsztyn Białystok Bielsko-Biała

Szukaj hoteli:


Od

calendar

Do

calendar

Komunikacja