Wybierz język(polski)

Targi

TAROPAK Międzynarodowe Targi Techniki Pakowania i Logistyki

Miejsce: Poznań, ul. Głogowska 14 Strona www: http://www.taropak.pl/pl/
Od: 2014-09-29 Do: 2014-10-02 Godziny otwarcia: - Cena biletu wstępu: - zł

Od przeszło dwudziestu lat Polska pozostaje jednym z największych rynków zbytu opakowań w Europie. Jego dynamiczny rozwój był i nadal jest możliwy dzięki otwartości ze strony niemal wszystkich sektorów gospodarki na innowacje.

Tradycja organizowania poznańskich targów dla branży producentów i dostawców techniki pakowania, a także rozwiązań pozwalających na co dzień podejmować wyzwania logistyczne, sięga niemalże czterdziestu lat. Przez ten czas targi te przeszły niespotykaną metamorfozę, dzięki której w kalendarzu kluczowych spotkań targowych dla branży mamy dwie duże, odbywające się naprzemiennie w cyklu dwuletnim imprezy: Międzynarodowe Targi Techniki Pakowania i Logistyki TAROPAK oraz Targi Opakowań dla Przemysłu Spożywczego PAKFOOD.

Od początku swojego istnienia targi te cieszą się uznaniem ze strony ich uczestników i wielu instytucji oraz organizacji branżowych, w tym także Konfederacji Organizatorów Targów Opakowań COPE i Polskiej Izby Opakowań. Korzyści płynące z aktywnego uczestnictwa we wspomnianych imprezach zostały szybko zauważone przez krajowych i zagranicznych wystawców (około 35 proc.). Dlatego obecnie zarówno TAROPAK, jak i PAKFOOD skupiają łącznie blisko 800 firm, które wspólnie z organizatorami tworzą jedną z najbardziej interesujących przestrzeni wystawienniczych w Europie. Prócz gotowych opakowań, wystawcy prezentują tam szeroką gamę maszyn do wytwarzania opakowań i automatów pakujących. Na targach pojawia się sporo zagadnień z dziedziny logistyki, a konkretnie prezentacje sprzętu i urządzeń transportu wewnętrznego, urządzeń gospodarki magazynowej, specjalistycznego sprzętu do przetwarzania informacji logistycznej. W Poznaniu firmy prezentują także różnego rodzaju usługi, a w tym poligraficzne i telekomunikacyjne. Wystawcy przyjeżdżają do biznesowej stolicy Wielkopolski z niemalże 40 krajów, aby spotkać się z obecnymi i potencjalnymi klientami, którzy w liczbie prawie 90 000 osób odwiedzają naprzemiennie obie imprezy. Targi te są w centrum zainteresowania przede wszystkim profesjonalistów zorientowanych na rozwój swoich firm wywodzących się z wielu gałęzi przemysłu, między innymi z przemysłów spożywczego, chemicznego, poligraficznego, kosmetycznego, farmaceutycznego, reklamowego, czy opakowaniowego, poprzez aktywne inwestowanie w nowości. A tych zwykle na targach TAROPAK i PAKFOOD nie brakuje. W katalogu imprez organizowanych przez Międzynarodowe Targi Poznańskie właśnie owe targi zwracają uwagę największą liczbą prezentowanych nowinek, z których wiele ma w Poznaniu swoją rynkową premierę.

Wiele emocji wzbudzają również produkty nagrodzone Złotym Medalem Międzynarodowych Targów Poznańskich, tym bardziej, że wyniki tego prestiżowego konkursu są znane na kilka tygodni przed rozpoczęciem targów. Dzięki temu informacja o nich jest szeroko publikowana na łamach mediów, w tym także mediów branżowych. Zwiedzający targi mogą obejrzeć te wyróżnione produkty po przybyciu na miejsce, na stoiskach wystawców. Istnieje również możliwość zagłosowania na najlepsze rozwiązanie w plebiscycie konsumentów, zarówno za pomocą znajdujących się na terenach targowych terminali, jak i na stronie internetowej pod adresem www.zlotymedal.mtp.pl.

Przyjazd na targi TAROPAK i PAKFOOD  wiąże się z szansą zebrania  informacji nt. oferty kilkuset czołowych producentów i dostawców, ale także z możliwością uczestnictwa w ciekawym programie wydarzeń obejmującym szereg konferencji, warsztatów, szkoleń oraz pokazów o specjalistycznym charakterze. I tak jednym z najważniejszych wydarzeń np. targów TAROPAK jest organizowany po raz pierwszy w 2012 roku Kongres Przemysłu Opakowań, będący okazją dla liderów opinii do spotkania się i omówienia głównych wyzwań stojących przed branżą w najbliższych latach.

Wraz z targami TAROPAK oraz PAKFOOD zwykle odbywają się, w tym samym miejscu i terminie, Międzynarodowe Targi Technologii Spożywczych POLAGRA – TECH. Dlatego dla wielu zwiedzających przyjazd do Poznania w tym czasie to kilka dni zajętych ważnymi spotkaniami, których nie mogliby odbyć w ciągu całego roku.

DYNAMICZNY ROZWÓJ BRANŻY OPAKOWANIOWEJ I LOGISTYKI

Od prawie dwudziestu lat Polska jest jednym z największych rynków opakowań w Europie. Przemysł opakowaniowy wyposażony jest w nowoczesne środki produkcji i wykorzystuje najnowsze technologie, na co mają wpływ m.in. przyznawane fundusze unijne. Dzięki temu polski rynek opakowań bardzo dynamicznie się rozwija. Ogólny tonaż produkowanych opakowań wzrósł z 1,3 mln ton w 1998 r. do 4,1 mln ton w 2010 roku, osiągając ponad trzystuprocentową dynamikę wzrostu. Kolejne lata również charakteryzowały tendencje rozwojowe, co sprzyjało rozbudowie i unowocześnieniu potencjału produkcyjnego. Dzięki temu oferta zlokalizowanego w Polsce przemysłu opakowań jest w pełni konkurencyjną na rynkach zagranicznych. Aktualnie w Polsce na przemysł opakowań składa się ok. 7 tys. firm z tego 4,3 tys. liczących się na rynku. Wśród tej liczby ok. 2,3 tys. to producenci, ok. 1,2 tys. to firmy świadczące usługi opakowaniowe lub obsługujące przemysł opakowań oraz ok. 800 to firmy zajmujące się dystrybucją. W 2010 roku zużycie opakowań w Polsce per capita w ujęciu wartościowym wyniosło 157 euro. Aktualnie rynek opakowań w Polsce stanowi 1,3 % światowego rynku opakowań.

Pomyślne prognozy rozwoju rynku przekładają się na zwiększone zapotrzebowanie na nowoczesne rozwiązania opakowaniowe i logistyczne w Polsce. Obie te branże znalazły swe odzwierciedlenie w silnej reprezentacji podczas targów TAROPAK w Poznaniu.

*Źródło: Polska Izba Opakowań

KOMPLEKSOWA OFERTA - SZEROKI ZAKRES BRANŻOWY

Opakowania dla wszystkich branż
• opakowania
• materiały opakowaniowe
• surowce i półprodukty do produkcji opakowań 

Maszyny
• maszyny i urządzenia pakujące wraz z częsciami zamiennymi i akcesoriami 
• maszyny do wyrobu opakowań 

Logistyka
• sprzęt i urządzenia transportu wewnętrznego 
• urządzenia gospodarki magazynowej
• specjalistyczny sprzęt do przetwarzania informacji logistycznej 
• usługi magazynowe, transportowe i spedycyjne 
• usługi informatyczne związane z logistyką 
• kody kreskowe i systemy automatycznej identyfikacji danych 

Usługi
• usługi poligraficzne
• usługi telekomunikacyjne
• doradztwo techniczne

ZWIEDZAJĄCY - PRZEDSTAWICIELE WIELU GAŁĘZI PRZEMYSŁU

• przemysł spożywczy • przemysł chemiczny • przemysł poligraficzny • przemysł motoryzacyjny • przemysł kosmetyczny • budownictwo • przemysł farmaceutyczny • przemysł reklamowy • przemysł opakowaniowy • hurtownie, sieci handlowe • logistyka

TARGI W LICZBACH

• ponad 800 liderów rynku reprezentujących 30 krajów świata
• ponad 200 nowości targowych
• blisko 45 000 profesjonalnych zwiedzających rocznie
• kompleksowa oferta przedstawiona na przestrzeni 35 000 m2
• kilkadziesiąt specjalistycznych konferencji, seminariów, warsztatów

TAROPAK 2012

• największe targi branży opakowaniowej i logistycznej w Europie Środkowo-Wschodniej
• najlepsze miejsce przeglądu nowych trendów w branży oraz bogate źródło informacji o rynku
• jedne z najważniejszych targów w Europie dla liderów rynku 
• międzynarodowy charakter wydarzenia – blisko 35% zagranicznych wystawców
• możliwość porównania oferty kilkuset firm

KONTAKT

Serdecznie zapraszamy do kontaktu z nami - z przyjemnością odpowiemy na wszelkie pytania dotyczące udziału w targach oraz oferowanych przez nas usługach dodatkowych.

Międzynarodowe Targi Poznańskie

Międzynarodowe Targi Poznańskie to lider polskiego przemysłu targowego. Posiadają ok. 60 % udziałów w rynku targowym w Polsce i są pierwszym organizatorem targów w Europie Środkowo-Wschodniej. MTP należą do organizacji skupiających liderów targowych z całego świata (UFI - Światowe Stowarzyszenie Przemysłu Targowego i Centrex - Międzynarodowy Związek Statystyk Targowych).

W roku 2012 w ponad 80 wydarzeniach targowych organizowanych na terenie poznańskich targów wzięło udział niemal 11 tys. wystawców, w tym około 3 tys. gości zagranicznych.

W roku 2012 imprezy targowe odwiedziło ponad 505 tys. zwiedzających, w tym goście z zagranicy z 82 krajów świata. Przyjmując, że odwiedzający MTP goście podejmują średnio 5 kontaktów biznesowych możemy szacować, że w roku 2012 MTP zapewniły swoim zwiedzającym powyżej 5 milionów kontaktów biznesowych.

MTP na całym świecie mają zagraniczne przedstawicielstwa, gdzie klienci mogą otrzymać kompleksowe informacje o ofercie poznańskich targów.

Targi Poznańskie dysponują największą w Polsce infrastrukturą targową i konferencyjną - posiadają 16 klimatyzowanych pawilonów o wysokim standardzie i dużej powierzchni (ponad 110 tys. mkw. w halach wystawienniczych i prawie 35 tys. m kw. terenu otwartego) oraz 81 nowoczesnych sal konferencyjnych.

Usytuowane na terenie MTP Poznań Congress Center to największy obiekt konferencyjny w Polsce i miejsce prestiżowych spotkań. W grudniu 2008 r. odbył się tu światowy szczyt klimatyczny ONZ - COP14 (XIV Konferencja Konwencji Narodów Zjednoczonych w sprawie zmian klimatu), w którym uczestniczyło ponad 12 tys. gości ze 189 krajów świata. Najwyższa jakość organizacyjna MTP została doceniona przez  przedstawicieli ONZ, rządu RP oraz uczestników wydarzenia. Na przełomie 2009/2010 gościliśmy natomiast na naszym terenie uczestników 32. Europejskiego Spotkania Młodych Taizé, na które przybyło 30 tys. osób z 50 krajów świata.

W 2012 roku Poznań Congress Center oddało do użytku jedną z najnowocześniejszych i największych sal kongresowo-konferencyjnych w Polsce. Sala Ziemi może pomieścić 2000 osób i jest wyposażona w wysokiej klasy sprzęt multimedialny pozwalający na organizację zarówno koncertów światowej sławy gwiazd, jak i profesjonalnych wydarzeń biznesowych.

Międzynarodowe Targi Poznańskie są laureatem licznych nagród, wśród których znajdują się m.in. tak prestiżowe wyróżnienia jak: Ambasador Polskiej Gospodarki, Nagroda Gospodarcza Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, Teraz Polska, Certyfikat Marki Firmowej, Medal Europejski, Budowniczy Polskiego Sportu, Złoty Medal im. Jana Kilińskiego i inne.

Międzynarodowe Targi Poznańskie
Głogowska 14
60-734 Poznań
SAMOLOTEM

Poznańskie lotnisko Ławica obsługuje obecnie połączenia z niemal 20 miastami Europy: Barceloną, Bristolem, Cork, Dortmundem, Doncaster, Dublinem, Edynburgiem, Frankfurtem nad Menem, Glasgow, Kopenhagą, Londynem, Liverpoolem, Mediolanem, Monachium, Oslo, Rzymem, Sztokholmem.

Poznań obsługuje także połączenia z Warszawą i Krakowem. Więcej informacji można znaleźć na stronach lotniska: http://www.airport-poznan.com.pl/pl/

Połączenia autobusowe z lotniskiem: 

  • Linia pospieszna „L\" kursująca na trasie: Dworzec Główny - Port Lotniczy Ławica
  • Linia 59 kursująca na trasie: Bałtyk (Rondo Kaponiera) - Port Lotniczy Ławica
  • Linia 48 kursująca na trasie: Bałtyk (Rondo Kaponiera) - Port Lotniczy Ławica (Przystanek „Wyszęborska\")
  • Linia nocna 242 kursująca na trasie Dworzec Główny - Port Lotniczy Ławica

Tereny targowe oraz dworzec kolejowy znajdują się w pobliżu przystanku \"Bałtyk\".

 

SAMOCHODEM

W Poznaniu krzyżują się ważne trasy międzynarodowe: E-30 - Berlin - Warszawa - Moskwa oraz E-261 - Gdańsk - Wrocław - Praga.

Współrzędne satelitarne naszej firmy (GPS):

  • N52° 24\' 140\"
  • E16° 54\' 208\"


Brama wjazdowa - Poznań, ul. Śniadeckich 25

 

POCIĄGIEM
PKP oferuje bezpośrednie połączenia z Poznania do Berlina, Dusseldorfu, Frankfurtu nad Menem, Monachium, Norymbergii, Kolonii, Amsterdamu, Bazylei, Kijowa, Moskwy, Odessy, Mińska, Petersburga i na Krym. Partnerem MTP jest PKP Intercity.

Sprawdź rozkład jazdy: 
http://rozklad-pkp.pl/bin/query.exe/pn?

Zakres branżowy:

 

Dodane komentarze:

Kalendarium targowe

PonWtŚrCzwPtSbNdz
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930

Targi na mapie

Mapa Koszalin Szczecin Zielona Góra Poznań Wrocław Opole Katowice Kraków Rzeszów Kielce Lublin Warszawa Łódź Bydgoszcz Gdańsk Olsztyn Białystok Bielsko-Biała

Szukaj hoteli:


Od

calendar

Do

calendar

Komunikacja