Wybierz język(polski)

Targi

Międzynarodowe Targi Budownictwa BUDMA 2012

Miejsce: Poznań, ul. Głogowska 14 Strona www: http://www.budma.pl/pl/
Od: 2012-01-24 Do: 2012-01-27 Godziny otwarcia: 10:00-17:00 Cena biletu wstępu: - zł

Budownictwo przyszłości na Budmie 2012

Najnowsze, dostępne na rynku produkty i rozwiązania dla różnych sektorów branży budowlanej oraz kompleksowy przegląd trendów budownictwa przyszłości – to główny powód, dla

którego warto było odwiedzić Poznań w dniach od 24 do 27 stycznia 2012 roku. W tym czasie na Międzynarodowych Targach Budownictwa BUDMA w trzynastu pawilonach o łącznej powierzchni przekraczającej 60 000 mkw swoją ofertę zaprezentowało blisko 1200 firm z 33 krajów, w tym wielu wiodących na rynku producentów i dystrybutorów materiałów i sprzętu budowlanego. Tegorocznej edycji poznańskich targów budowlanych towarzyszyły Międzynarodowe Targi Maszyn, Pojazdów oraz Sprzętu Budowlanego BUMASZ, Targi CBS - Budownictwo Sportowe, Rekreacyjne, Wellness i Spa oraz GLASS – targi branży szklarskiej.

Fachowa publiczność. Szeroka i precyzyjnie adresowana kampania promocyjna, która poprzedziła targi, przyniosła spodziewany efekt. Budmę 2012 odwiedziło ponad 51.000 specjalistów z branży budowlanej, wśród nich przedstawiciele kluczowych grup zwiedzających – architektów, inżynierów, budownictwa i rzemieślników, firm wykonawczych, inwestorów i przedstawicieli handlu. Według danych zebranych podczas rejestracji procentowy podział zwiedzających Budmę 2012 wygląda następująco:

Kraje m.in.:

Austria, Belgia, Białoruś, Bułgaria, Chorwacja, Czechy, Dania, Estonia, Finlandia, Francja,

Hiszpania, Holandia, Litwa, Łotwa, Niemcy, Norwegia, Polska, Rosja, Rumunia, Serbia, Słowacja,

Słowenia, Szwajcaria, Szwecja, Turcja, Ukraina, Węgry, Wlk. Brytania, Włochy

Stanowisko:

Właściciel, Prezes, Dyrektor, Kierownik – 68,71%

Specjalista (architekt, urbanista, inżynier, konstruktor, technolog, kupiec) – 25,55%

Rzemieślnik (cieśla, dekarz, posadzkarz, brukarz, glazurnik) – 4,55%

Inne – 1,19%

Typ działalności:

Generalny Wykonawca – 13,54%

Firmy ogólnobudowlane, wykonawcze – 26,55%

Handel (hurtownia, sieć handlowa, sklep budowlany) – 29,8%

Architektura – 7,76%

Inwestor, deweloper – 13,75%

Inne – 8,6%

Wielkości przedsiębiorstw:

1-10 os. – 48,52%

11-50 os. – 26,13%

Targi z wyobraźnią

51-100 os. – 9,73%

>100 os. – 14,62%

Najliczniej reprezentowane branże na targach:

Pracownie architektoniczne oraz projektowania budowlanego

Firmy budownictwa mieszkaniowego, budownictwa specjalistycznego oraz budownictwa obiektów przemysłowych

Deweloperzy, spółdzielnie mieszkaniowe

Konstrukcje i pokrycia dachowe

Handel materiałami budowlanymi

Handel stolarką budowlaną – drzwi i okna

W targowym Centrum Prasowym akredytowało się 452 dziennikarzy.

Wystawcy podkreślali w rozmowach szczególny wzrost liczby gości z zagranicy oraz architektów.

Magnesem dla tej grupy zwiedzających były wydarzenia i wystawy związane z organizowanym po raz pierwszy na poznańskich targach budowlanych projektem Strada di Architettura. Była to specjalna ścieżka zwiedzania, która połączyła ze sobą trzy, leżące w oddalonych od siebie częściach ekspozycji strefy (WIEDZA, INSPIRACJA, DOŚWIADCZENIE), gdzie odbywały się wydarzenia dla architektów – w tym cieszące się ogromnym zainteresowaniem spotkania z gwiazdami światowej architektury. Gośćmi specjalnymi projektu Strada di Architettura byli: profesor Dietmar Eberle wykładający na słynnej ETH w Zurychu oraz Aron Losonczi, absolwent Royal University of Fine Arts w Sztokholmie, który w 2001 r. opatentował, a potem udoskonalał transparentny beton (próbki przejrzystego betonu można było także zobaczyć na Budmie).

Strada di Architettura to także liczne wystawy nowoczesnej architektury oraz prezentacja ciekawych produktów cechujących się innowacyjnością i umożliwiających realizację dotychczas niewykonalnych wizji przygotowana z myślą o profesjonalistach z branży architektonicznej i projektowej. Ważnym punktem programu Strada di Architettura była Debata architektów i inwestorów „Relacje pomiędzy wartością architektury a wartością nieruchomości”. Spotkanie zainicjowane przez Izbę Architektów RP było publiczną próbą zdefiniowania aktualnych związki między jakością architektury a ekonomią nieruchomości, ale jednocześnie dyskusją o wspólnej odpowiedzialności za wkład działalności inwestycyjnej w kształtowanie środowiska życia człowieka. Nowinki ze świata technologii informatycznych wspomagających projektowanie można było poznać na przestrzeni specjalnej Archispace, gdzie odbywały się także szkolenia w ramach Akademii Efektywnego Projektowania oraz działały punkty konsultacyjne umożliwiające kontakt z producentami branży budowlanej.

Dwudziesta pierwsza edycja Budmy odbywała się pod hasłem „Budownictwo przyszłości – uwolnij swoją wyobraźnię”. Ekspozycja i program wydarzeń skoncentrowane były na prezentacji najnowszych rozwiązań oraz budowlanych technologii jutra, wyznaczających kierunki rozwoju budownictwa.

Budma to również liczne interaktywne ekspozycje specjalne, pokazy i warsztaty. W ramach ekspozycji BUDSHOW 2012 powstał eko_logiczny dom przyszłości - nowoczesny dom wyróżniający jutra się niskimi wskaźnikami energii wbudowanej (użytej do wyprodukowania materiałów budowlanych), energii końcowej (zużywanej do ogrzania wnętrza i podgrzania ciepłej wody użytkowej) oraz energii pierwotnej, do której zużycia ze środowiska przyczynia się budynek.

Już po raz trzeci odbyło się na Budmie Forum Budownictwa Energooszczędnego i Pasywnego.

Podczas dwudniowego bloku seminaryjnego szczegłowo omówiono zagadnienia dotyczące architektury zrnoważonej, nowoczesnych materiałów i technologii, a także przykłady budownictwa pasywnego realizowane w Niemczech, Austrii i Szwajcarii. Forum towarzyszyła ekspozycja firm oferujących rozwiązania energooszczędne i pasywne dla budownictwa.

W tematyce targach Budma 2012 szczególny nacisk położono na ważne wyzwanie budownictwa najbliższej przyszłości modernizację, renowację i rewitalizację istniejącej zabudowy (np. zabytków, starych osiedli z wielkiej płyty, budynków użyteczności publicznej). Dzięki nowatorskiej inicjatywie podjętej wspólnie ze Stowarzyszeniem Konserwatorów Zabytków oddział w Poznaniu podczas targach Budma zaprezentowano ekonomiczne, techniczne i konserwatorskie uwarunkowania realizacji procesów rewitalizacyjnych budownictwa. Prelekcjom i dyskusjom panelowym towarzyszyła ekspozycja specjalna REWITALIZACJA - prezentująca nowoczesne materiały budowlane i konserwatorskie wykorzystywane do renowacji i ochrony obiektów.

Inne nowaorskie i ważne tematy, które zagościły w programie targach Budma to np. wykorzystanie nanotechnologii, budownictwo wysokościowe, akustyka wnętrz czy komputerowo wspomagane projektowanie, wykonawstwo i eksploatacja budynków czyli building information modeling.

Oto lista najważniejszych seminariów i konferencji, które odbyły się na targach Budma 2012 · III Forum Budownictwa Energooszczędnego i Pasywnego

· V Dzień Urbanisty

· Akustyka wnętrz w budynkach użyteczności publicznej

· Bezpieczeństwo pracy w budownictwie. Rola i odpowiedzialność nadzoru.

· Budownictwo drewniane

· Budownictwo przyszłości – budownictwo zrónoważone

· Co nas czeka na rynku materiałów budowlanych?

· DACHY i FASADY – wyższy standard budownictwa

· Debata architektów i inwestorów „Relacje pomiędzy wartością architektury a wartością nieruchomości”

· Dni Inżyniera Budownictwa

· Integracja systemów projektowania i kosztorysowania na platformie BIM

· Jak wykorzystać potencjał surowcowy odpadów budowlanych i rozbiórkowych?

· Marketing i PR w budownictwie

· Nano-technologie w budownictwie

· Nowoczesne szkolnictwo zawodowe rozwiązaniem problemów rynków pracy

· Polskie wieżowce – is sky realy the limit?

· Rewitalizacja

· Trendy w budownictwie

· Zbudujemy bezpiecznie, bezpieczną elektrownię jądrową

Najlepsi rzemieślnicy młodego pokolenia z całego kraju zaprezentowali swój kunszt podczas mistrzostw Polski młodych dekarzy i młodych parkieciarzy. Okazją do zapoznania się z najnowszymi narzędziami i technologiami była ekspozycja specjalna Nowoczesny Warsztat Ciesielski oraz warsztaty montażu okien.

Pełna informacja o programie targów na stronie www.budma.pl

Wystawcy Budmy 2012 mogli skorzystać z profitów, jakie niesie ze sobą udział w organizowanym w nowej formule konkursie o Złoty Medal MTP. Zmiany w tej jednej z najbardziej rozpoznawalnych i prestiżowych nagród na polskim rynku wiążą się nie tylko z odświeżonym wizerunkiem medalu, ale przede wszystkim z całym pakietem unikatowych korzyści, na które liczyć mogą laureaci konkursu. Podstawową innowacją jest znacznie wcześniejszy termin wyłaniania laureatów. Lista produktów nagrodzonych Złotym Medalem znana była już na kilka tygodni przed rozpoczęciem targi. Umożliwiło to MTP w okresie przedtargowym promocję zwycięzców konkursu w mediach, w newsletterach do profesjonalistów, a także w Internecie na specjalnej stronie Złotego Medalu oraz na stronie www.budma.pl. Laureaci

Złotego Medalu otrzymali Pakiet medalisty - komplet materiałó promocyjnych do wykorzystania w kampanii promocyjnej: Złoty Medal, logotyp, materiały prasowe, szablon reklamy prasowej „Zdobywca Złotego Medalu MTP” oraz film i zdjęcia z gali nagród Produkty nagrodzone Złotym Medalem prezentowane były na przestrzeniach specjalnych zlokalizowanych w centrum ekspozycji targowej „Strefa Mistrzów”, gdzie każdy zwiedzający mógł zagłosować w konkursie „Złoty Medal – Wybór konsumentów”. Głosy na najlepsze produkty można oddawać jeszcze przez miesiąc od zakończenia targów na stronie: zlotymedal.mtp.pl. Najlepsze produkty 2012 roku poznamy pod koniec roku.

Laureaci konkursu o Złoty Medal MTP na Budmie 2012

· Drzwi przeciwpoŜarowe wahadłowe MARC – Wh EI60

„MAŁKOWSKI – MARTECH” S.A., Konarskie

· Brama dymoszczelna Marc-ZS

„MAŁKOWSKI –MARTECH” S.A., Konarskie

· Belka stropowa POSI-JOIST

INTER-LERS sp. z o.o., Kłecko

· Papa hydroizolacyjna DEBRIPURE

IMPERBEL NV/S.A. Belgia,

Zgłaszający: DEBRIGUM , Belgia

· Panele dachowe PD 510

PRUSZYŃSKI sp. z o.o.,Komarch, Sokołów

· System wewnętrznego komfortu na bazie

pompy ciepła NIBE F1245 PC, zapewniający ogrzewanie, chłodzenie, ciepłą wodę i wentylację z odzyskiem ciepła z możliwością zdalnego sterowania przez sieć GSM NIBE- BIAWAR sp. z o.o. Białystok

· Ceramiczna płytka elewacyjna EKOLINE

Lubelski Węgiel „Bogdanka” S.A. w Bogdance, Puchaczów

· Okno dachowe FGH-V P2 Galeria

FAKRO PP sp. z o.o., Nowy Sącz

Laureaci konkursu o Złoty Medal MTP Budma 2012

· System SOLBET Perfekt

SOLBET sp. z o.o., Solec Kujawski

· Siatkowe platformy robocze

HUCK POLSKA sp. z o.o., Wrocław

· Kotwy z płynną regulacją długości SAAW SYSTEM

SAAW SYSTEM s.c. P. Święcicki, K. Pólkowski, M. Pólkowski, Tuszyn

Kolejna dwudziesta druga edycja Międzynarodowych Targów Budownictwa Budma odbędzie się w dniach 29.01.-1.02.2013 r. pod hasłem „Budownictwo przyszłości – Inteligentna

architektura”.

Międzynarodowe Targi Poznańskie

Międzynarodowe Targi Poznańskie to lider polskiego przemysłu targowego. Posiadają ok. 60 % udziałów w rynku targowym w Polsce i są pierwszym organizatorem targów w Europie Środkowo-Wschodniej. MTP należą do organizacji skupiających liderów targowych z całego świata (UFI - Światowe Stowarzyszenie Przemysłu Targowego i Centrex - Międzynarodowy Związek Statystyk Targowych).

W roku 2012 w ponad 80 wydarzeniach targowych organizowanych na terenie poznańskich targów wzięło udział niemal 11 tys. wystawców, w tym około 3 tys. gości zagranicznych.

W roku 2012 imprezy targowe odwiedziło ponad 505 tys. zwiedzających, w tym goście z zagranicy z 82 krajów świata. Przyjmując, że odwiedzający MTP goście podejmują średnio 5 kontaktów biznesowych możemy szacować, że w roku 2012 MTP zapewniły swoim zwiedzającym powyżej 5 milionów kontaktów biznesowych.

MTP na całym świecie mają zagraniczne przedstawicielstwa, gdzie klienci mogą otrzymać kompleksowe informacje o ofercie poznańskich targów.

Targi Poznańskie dysponują największą w Polsce infrastrukturą targową i konferencyjną - posiadają 16 klimatyzowanych pawilonów o wysokim standardzie i dużej powierzchni (ponad 110 tys. mkw. w halach wystawienniczych i prawie 35 tys. m kw. terenu otwartego) oraz 81 nowoczesnych sal konferencyjnych.

Usytuowane na terenie MTP Poznań Congress Center to największy obiekt konferencyjny w Polsce i miejsce prestiżowych spotkań. W grudniu 2008 r. odbył się tu światowy szczyt klimatyczny ONZ - COP14 (XIV Konferencja Konwencji Narodów Zjednoczonych w sprawie zmian klimatu), w którym uczestniczyło ponad 12 tys. gości ze 189 krajów świata. Najwyższa jakość organizacyjna MTP została doceniona przez  przedstawicieli ONZ, rządu RP oraz uczestników wydarzenia. Na przełomie 2009/2010 gościliśmy natomiast na naszym terenie uczestników 32. Europejskiego Spotkania Młodych Taizé, na które przybyło 30 tys. osób z 50 krajów świata.

W 2012 roku Poznań Congress Center oddało do użytku jedną z najnowocześniejszych i największych sal kongresowo-konferencyjnych w Polsce. Sala Ziemi może pomieścić 2000 osób i jest wyposażona w wysokiej klasy sprzęt multimedialny pozwalający na organizację zarówno koncertów światowej sławy gwiazd, jak i profesjonalnych wydarzeń biznesowych.

Międzynarodowe Targi Poznańskie są laureatem licznych nagród, wśród których znajdują się m.in. tak prestiżowe wyróżnienia jak: Ambasador Polskiej Gospodarki, Nagroda Gospodarcza Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, Teraz Polska, Certyfikat Marki Firmowej, Medal Europejski, Budowniczy Polskiego Sportu, Złoty Medal im. Jana Kilińskiego i inne.

Międzynarodowe Targi Poznańskie
Głogowska 14
60-734 Poznań

Targi Poznańskie dysponują największą w Polsce infrastrukturą targową i konferencyjną - posiadają 16 klimatyzowanych pawilonów o wysokim standardzie i dużej powierzchni (ponad 110 tys. mkw. w halach wystawienniczych i prawie 35 tys. m kw. terenu otwartego) oraz 81 nowoczesnych sal konferencyjnych. MTP oferują wystawcom profesjonalną aranżację oraz kompleksowe urządzenie stoisk ekspozycyjnych "pod klucz".

Dojazd do MTP

  • z dworca głównego PKP:
    to zaledwie kilka kroków – MTP znajdują się w bezpośrednim sąsiedztwie dworca
  • z dworca głównego PKS:
    tramwaj 6, 10, 11, 12 z przystanku "Dworzec PKS" do przystanku "Most Dworcowy"
  • z portu lotniczego Ławica:
    autobus L z przystanku "Port Lotniczy Ławica" do przystanku "Dworzec Główny"

Międzynarodowe Targi Budownictwa BUDMA 2012

Dudziesta pierwsza edycja Targów BUDMA, która odbyła się w dniach 24-27 stycznia 2012, przyciągnęła ponad 50 tys. Zwiedzających a wśród nich specjalistów z branży budowlanej - architektów, inżynierów budownictwa, rzemieślników, firmy wykonawcze oraz inwestorów. Hasło przewodnie tegorocznej BIDMY to „Budownictwo przyszłości – uwolnij swoją wyobraźnię". Głównym celem organizatorów była promocja nowatorskich rozwiązań w budownictwie związanych z energooszczędnością i ekologią.
Ekspozycja i program wydarzeń skoncentrowane były na prezentacji najnowszych rozwiązań – wszystko po to, by poznańskie targi budowlane odgrywały aktywną rolę w wyznaczaniu kierunków rozwoju budownictwa, będąc dla wystawców skuteczną platformą promocji ich innowacyjnych produktów, a dla zwiedzających największą i najbardziej komplementarną prezentacją budowlanych technologii jutra.

Budma to nie tylko stoiska wystawców, ale także liczne interaktywne ekspozycje specjalne, pokazy i warsztaty. Zupełną nowością podczas tej edycji BUDMY był projekt Strada di Architektura – specjalna ścieżka skierowana do architektów, która prowadziła przez odbywające się w różnych punktach na terenie MPT wydarzenia pogrupowane w trzech strefach – wiedza, inspiracja, doświadczenie.

Były to wystawy i spotkania z ciekawymi gośćmi, m.in.: Dietmarem Eberle – profesorem wykładającym na słynnej ETH w Zurychu oraz Aronem Losonczim – absolwentem Royal University of Fine Arts w Sztokholmie, który w 2001 r. opatentował, a potem udoskonalał transparentny beton.

Równolegle z targami BUDMA odbyły się:

- Międzynarodowe Targi Maszyn, Pojazdów oraz Sprzętu Budowlanego BUMASZ,

- Targi CBS - Budownictwo Sportowe, Rekreacyjne, Wellness i Spa

- GLASS – targi branży szklarskiej.

Galeria zdjęć:

Zakres branżowy:

Architektura, Budownictwo, Wnętrza

 

Dodane komentarze:

Kalendarium targowe

PonWtŚrCzwPtSbNdz
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930

Targi na mapie

Mapa Koszalin Szczecin Zielona Góra Poznań Wrocław Opole Katowice Kraków Rzeszów Kielce Lublin Warszawa Łódź Bydgoszcz Gdańsk Olsztyn Białystok Bielsko-Biała

Szukaj hoteli:


Od

calendar

Do

calendar

Komunikacja