Wybierz język(polski)

Targi

Międzynarodowe Targi Budownictwa BUDMA 2013

Miejsce: Poznań, ul. Głogowska 14 Strona www: http://www.budma.pl/
Od: 2013-01-29 Do: 2013-02-03 Godziny otwarcia: 10:00-17:00 Cena biletu wstępu: 47 zł

Inteligentna architektura na Budmie 2013

„Budownictwo przyszłości. Inteligentna architektura” to hasło przewodnie kolejnej edycji Międzynarodowych Targów Budownictwa BUDMA, które odbędą się w Poznaniu od 29 stycznia do 1 lutego 2013 r. Zgodnie z nim ekspozycja i program wydarzeń w znacznym stopniu koncentrować będą się na prezentacji inteligentnych systemów projektowania, oszczędnych, niskoenergetycznych technologiach, innowacyjnych materiałach
i systemach zabudowy oraz zintegrowanym sterowaniu i nowoczesnym zarządzaniu budynkiem. „Można spierać się, czy budynki mają duszę, ich inteligencję jednak coraz trudniej kwestionować”, podkreśla dyrektor targów BUDMA Dariusz Muślewski. 

Przyszłoroczne targi to kolejny etap zmian zapoczątkowanych już podczas Budmy 2012. Wspólny mianownik dla wszelkich modyfikacji czynionych w formule targów stanowi ich nowe motto: „Budownictwo przyszłości”. Budma w nowej odsłonie ma pełnić aktywną rolę w kreowaniu nowoczesnego budownictwa.

Pojawi się wiele nowych projektów, jak choćby „Budowlane premiery roku” – specjalna kampania promująca absolutne premiery rynkowe, przestrzenie specjalne „Automatyka i inteligentne sterowanie” i „Modernizacja i rewitalizacja budynków”, czy też ekspozycja „Z górnej półki” – prezentacja produktów budowlanych klasy premium. Organizator, Międzynarodowe Targi Poznańskie, jest w zaawansowanej fazie rozmów dotyczących zaproszenia na targi Budma 2013 kilku czołowych gwiazd światowej architektury, które wystąpią w ramach Strada di Architettura, czyli specjalnej ścieżki zwiedzania dla architektów tworzonej we współpracy z Izbą Architektów RP. Projekt, który cieszył się w styczniu tego roku ogromnym zainteresowaniem zwiedzających, zostanie rozszerzony o nowe tematy, jak np. beton i szkło w architekturze czy nowoczesna łazienka.

Absolutną nowością będzie „Strefa Testów”, czyli specjalna przestrzeń prezentacji narzędzi i sprzętu pomocniczego dla budownictwa, w której każdy będzie mógł własnoręcznie w działaniu ocenić najnowsze produkty.

Zmiany dotyczą jednak nie tylko programu targów – to także, a może przede wszystkim, intensywniejsza promocja wydarzenia wśród kluczowych zwiedzających oraz szersze wykorzystanie interaktywnych form komunikacji umożliwiających umawianie na targach spotkań między zwiedzającymi i wystawcami już w okresie przetargowym. O to, aby zwiedzający dotarli na stoiska wystawców zadba innowacyjny system lokalizacji targowych wydarzeń w czasie i w przestrzeni, który w naturalny sposób zadba o przepływ specjalistów przez konkretnie wybrane rejony ekspozycji.

W 2012 roku w poznańskich targach budownictwa udział wzięło ponad 1200 firm z 33 krajów, a ich stoiska odwiedziło ponad 50 tys. gości: przedstawicieli handlu, inżynierów budownictwa, firm wykonawczych, inwestorów, architektów i rzemieślników – podają MTP. W 2013 roku Budmie towarzyszyć będą Targi Budownictwa Sportowego, Rekreacyjnego Wellness i Spa CBS, Targi Maszyn, Narzędzi i Komponentów do Produkcji Okien, Drzwi, Bram i Fasad WinDoor-tech oraz Targi Branży Szklarskiej GLASS.

Bieżące informacje o targach można znaleźć na stronie internetowej www.budma.pl

Międzynarodowe Targi Poznańskie

Międzynarodowe Targi Poznańskie to lider polskiego przemysłu targowego. Posiadają ok. 60 % udziałów w rynku targowym w Polsce i są pierwszym organizatorem targów w Europie Środkowo-Wschodniej. MTP należą do organizacji skupiających liderów targowych z całego świata (UFI - Światowe Stowarzyszenie Przemysłu Targowego i Centrex - Międzynarodowy Związek Statystyk Targowych).

W roku 2012 w ponad 80 wydarzeniach targowych organizowanych na terenie poznańskich targów wzięło udział niemal 11 tys. wystawców, w tym około 3 tys. gości zagranicznych.

W roku 2012 imprezy targowe odwiedziło ponad 505 tys. zwiedzających, w tym goście z zagranicy z 82 krajów świata. Przyjmując, że odwiedzający MTP goście podejmują średnio 5 kontaktów biznesowych możemy szacować, że w roku 2012 MTP zapewniły swoim zwiedzającym powyżej 5 milionów kontaktów biznesowych.

MTP na całym świecie mają zagraniczne przedstawicielstwa, gdzie klienci mogą otrzymać kompleksowe informacje o ofercie poznańskich targów.

Targi Poznańskie dysponują największą w Polsce infrastrukturą targową i konferencyjną - posiadają 16 klimatyzowanych pawilonów o wysokim standardzie i dużej powierzchni (ponad 110 tys. mkw. w halach wystawienniczych i prawie 35 tys. m kw. terenu otwartego) oraz 81 nowoczesnych sal konferencyjnych.

Usytuowane na terenie MTP Poznań Congress Center to największy obiekt konferencyjny w Polsce i miejsce prestiżowych spotkań. W grudniu 2008 r. odbył się tu światowy szczyt klimatyczny ONZ - COP14 (XIV Konferencja Konwencji Narodów Zjednoczonych w sprawie zmian klimatu), w którym uczestniczyło ponad 12 tys. gości ze 189 krajów świata. Najwyższa jakość organizacyjna MTP została doceniona przez  przedstawicieli ONZ, rządu RP oraz uczestników wydarzenia. Na przełomie 2009/2010 gościliśmy natomiast na naszym terenie uczestników 32. Europejskiego Spotkania Młodych Taizé, na które przybyło 30 tys. osób z 50 krajów świata.

W 2012 roku Poznań Congress Center oddało do użytku jedną z najnowocześniejszych i największych sal kongresowo-konferencyjnych w Polsce. Sala Ziemi może pomieścić 2000 osób i jest wyposażona w wysokiej klasy sprzęt multimedialny pozwalający na organizację zarówno koncertów światowej sławy gwiazd, jak i profesjonalnych wydarzeń biznesowych.

Międzynarodowe Targi Poznańskie są laureatem licznych nagród, wśród których znajdują się m.in. tak prestiżowe wyróżnienia jak: Ambasador Polskiej Gospodarki, Nagroda Gospodarcza Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, Teraz Polska, Certyfikat Marki Firmowej, Medal Europejski, Budowniczy Polskiego Sportu, Złoty Medal im. Jana Kilińskiego i inne.

Międzynarodowe Targi Poznańskie
Głogowska 14
60-734 Poznań

Program wydarzeń

PROGRAM WYDARZEŃ TOWARZYSZĄCYCH

MIĘDZYNARODOWYM TARGOM BUDOWNICTWA BUDMA 2013

WTOREK, 29.01.2013 r.

Godz.

Wydarzenie

Sala

11:00-12.30

Uroczyste otwarcie targów BUDMA, WINDOOR-TECH, CBS, GLASS

Ceremonia wręczenia Złotych Medali MTP oraz nagród Acanthus Aureus

Paw 11 (Iglica)

12:00-14:00

Budujemy Sportową Polskę

12:00–12:30 Przygotowanie i prowadzenie inwestycji budowy krytej pływalni od koncepcji do realizacji – w oparciu  o zasady zamówień publicznych”, Anita Stellmaszyk, Prezes Zarządu, Tarnowskie Termy Sp. z o.o. w organizacji

12:30– 13:00 Jak właściwy marketing i promocja przyczyniają się do sukcesu centrum sportowo-rekreacyjnego”, Wojciech Kiełbasiewicz, Dyrektor Kórnickiego Centrum Rekreacji i Sportu „Oaza”, Członek PKIS

13:00– 13:30Od infrastruktury sportowej po zdrowy styl życia” 

Ryszard Nawrocki, Wójt Gminy Stare Miasto, Członek PKIS

13:30– 14:00 „Pomysł na efektywne zarządzanie nieruchomościami sportowo-rekreacyjnym”Jacek Cierniewski, Dyrektor Centrum Sportu i Rekreacji „Wodnik” w Krotoszynie, Członek PKIS

Współpraca: Polski Klub Infrastruktury Sportowej

Sala konferencyjna w paw. 6

12:30-14:00

Dni Inżyniera Budownictwa (I Dzień)

12:30–12:40 Wprowadzenie

12:40–13:10 Procesy inwestycyjne w okresie spowolnienia gospodarczego

Janusz Piechociński Wicepremier i Minister Gospodarki

13:10–13:40 Struktura kosztów budownictwa mieszkaniowego w okresie spowolnienia gospodarczego

mgr inż. bud. Roman Pilch Politechnika Poznańska

13:40–14:00 – Dyskusja

Współpraca: Wielkopolska Okręgowa Izba Inżynierów Budownictwa

Paw. 3

Sala Zielona

13:00-15:00

Bezpieczeństwo Pracy w Budownictwie – profesjonalizm na budowie

Otwarcie konferencji

Wręczenie nagród laureatom w konkursie ,, Bezpiecznie buduj”

Panel „Bezpieczeństwo w budownictwie -  profesjonalizm na budowie” z udziałem kierownika budowy , koordynatora ds. bhp oraz montażysty rusztowań

Dyskusja

Zamknięcie konferencji

Współpraca: Państwa Inspekcja Pracy, Polska Izba Gospodarcza Rusztowań

Paw. 7,

sala 1.EF

13:00-15:00

13:00-14:00

W jaki sposób wyróżnić się na tle konkurencji, zrozumieć i zmierzyć wartość tej przewagi i wykorzystać ją  w polityce cenowej lub sprzedażowej?

14:00-15:00

Czasy trudnych cen – jak bronić zysków dystrybutorów budowlanych

Warsztaty dla dystrybutorów

Współpraca: FernPartners

Paw. 4

Forum EDUKACJA

 

15:00-16:00

Wręczenie nagród w konkursie KLEJ ROKU 2012

Organizator:  Portal Chemiabudowlana.info

Paw. 7A

Forum INSPIRACJE

14:30-16:00

 

 

 

 

 

 

 

 

16:00

Nowe przepisy dla wyrobów budowlanych

Zmiany wynikające z Rozporządzenia Parlamentu i Rady EU nr 305/2011 oraz opracowywany projekt nowelizacji ustawy o wyrobach budowlanych

Wystąpienia: Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej,  Janusz Żbik, Główny Inspektor Nadzoru Budowlanego, Robert Dziwiński, Prezes Związku Pracodawców Producentów Materiałów dla Budownictwa, Ryszard Kowalski

Konferencja prasowa z udziałem Podsekretarza Stanu w Ministerstwie Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej,  Janusza Żbika, Głównego Inspektora Nadzoru Budowlanego, Roberta Dziwińskiego, Prezesa Związku Pracodawców Producentów Materiałów dla Budownictwa, Ryszarda Kowalskiego

Paw. 3

Sala Niebieska

14:00-14:45

Akustyka wnętrz.  Hałas pogłosowy w szkołach, biurach i obiektach służby zdrowia

Współpraca: ECOPHON

Paw. 7A

Forum INSPIRACJE

15:00-15:45

Akustyka wnętrz.  Zrozumiałość mowy w szkołach i obiektach sportowych

Współpraca: ECOPHON

Paw. 7,

sala 1.H

15:00-17:00

Konferencja na temat stolarki okiennej i drzwiowej w polsce

Konsorcjum Polskie Okna i Drzwi

Paw. 10

9:00-17:00

BudShow 2013 dom autonomiczny

Przyjdź i zobacz wyjątkowy pokaz domu w budowie w pawilonie 3A. Podczas pokazu dowiesz się, jak zastosować najnowsze rozwiązania budowlane i instalacyjne, aby dom był samowystarczalny.  

Paw. 3A

9:00-17:00

Pokazy Sztuki Dekarskiej

Na przestrzeni ponad 200 mkw. zostanie zbudowana arena pokazów dekarskich.

Współpraca: Polskie Stowarzyszenie Dekarzy

Paw. 7

10:00-17:00

II Zawody o Tytuł Parkieciarskiej Stolicy Polski

I Dzień zawodów

Technologie i produkty w parkieciarstwie – prezentacje

Współpraca: Stowarzyszenie Parkieciarze Polscy

Paw. 12

9:00-17:00

Pokazy Profesjonalnych Rzemieślników – Płytkarzy

 „Spróbuj sam” – interaktywne stanowiska robocze, na których można wypróbować narzędzia i produkty dla płytkarzy

Współpraca: Polskie Zrzeszenie Płytkarzy

Paw. 12

 

ŚRODA, 30.01.2013 r.

Godz.

Wydarzenie

Sala

11:00-13:30

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 15:30-17:00

Debata Architektoniczna (architekci, deweloperzy, urzędnicy)

Jakość przestrzeni publicznej, jako wynik działań architekta, inwestora i urzędnika

(architekci IARP: Paweł Kobylański, Stanisław Łapieński-Piechota,  Zbigniew Maćków , Ryszard Comber, inwestorzy: Dagmara Nickel – Prezes firmy Nickel Development, Paweł Bugajny – Prezes TRUST SA, Zbigniew Wojciech Okoński – Prezes PZFD, urzędnicy: Piotr Fokczyński –architekt miasta Wrocławia, Mirosław Hagemejer – architekt miasta Lublina, Andrzej Nowak – architekt miasta Poznania, Wiesław Bielawski – wiceprezydent Gdańska

Moderator – Marek Czuryło

13:00-13:30

Briefing prasowy

Architekt na Budmie – Renato Rizzi

Thought and shape: form of architecture

(Myśl I kształt: formowanie architektury)

Współpraca: Izba Architektów RP

Paw. 7A

Forum INSPIRACJE

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Paw. 7A

Forum INSPIRACJE

11:00-14:00

Dni Inżyniera Budownictwa (II Dzień)

Sesja na temat budownictwa kolejowego

11:00- 11:10 Wprowadzenie

11:10–11:25  Usamorządowienie Regionalnych Przewozów Pasażerskich   – mgr Jerzy Krygier

11:25–11:45  Kolej w przestrzennym rozwoju miast i procesach metropolizacji  - dr. inż. Andrzej Krych

11:45-12:15  Rewitalizacja dworców kolejowych – mgr inż. Tomasz Nowak

12:15-12:30  Rola kolei w kształtowaniu Centralnego Zintegrowanego Węzła  Komunikacyjnego w Poznaniu – dr inż. Zygmunt Nowak

12:30–12:45  Integracja transportu w osi korytarza transportowego  linii kolejowej  -mgr inż. Jacek Thiem

12:45–13:05  Kolej jako czynnik metropolizacji Aglomeracji Poznańskiej – dr inż. Jeremi Rychlewski

13:05-13:30 Współpraca PKP SA z jednostkami samorządowymi w zagospodarowaniu kolejowych nieruchomości – mgr Roman Biniszkiewicz

13:30-14:00 Dyskusja

Współpraca: Wielkopolska Okręgowa Izba Inżynierów Budownictwa

Paw. 3

Sala Zielona

10:30-12:30

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Innowacyjne technologie wykorzystywane w programie „ Zielone budownictwo”

Moderatorzy: Jerzy Gładysiak, Daniel Pawlicki

10:30-10:40 Otwarcie

10:40-11:00 Dach zielony: historia, wymagania w Polsce i na świecie – mgr inż. arch. Roman Pilch

11:00-11:20 Konstrukcje zielonego dachu – dr inż. Barbara Ksit

11:20-11:35 Warstwy izolacyjne  zielonego dachu:

Innowacyjne metody wykonania pokryć hydroizolacyjnych zielonego dachu – mgr inż. Bartłomiej Monczyński

11:35-11:50 Systemy zielonego budownictwa zwiększające termoizolacyjność budynku – inż. Michał Majcherek

11:50-12:15 Dach zielony: warstwy roślinności, retencja wody w środowisku zurbanizowanym

12:15-12:30 System zachęt dla inwestorów na rzecz budownictwa energooszczędnego

Współpraca: CUTOB-PZITB Poznań Sp. z o.o.

Paw. 4

Forum EDUKACJA

 

11:00-14:00

Seminarium

Instytut Techniki Budowlanej Dla Bezpieczeństwa Pożarowego

11:00-11:10 Otwarcie i powitanie gości – Jan BOBROWICZ, Dyrektor Instytutu Techniki Budowlanej

11:10-11:30 Wręczenie odznaczeń państwowych i branżowych dla pracowników ITB

11:30-12:15 Współczesne metody oceny bezpieczeństwa pożarowego:
   * badania laboratoryjne w małej i dużej skali,
   * nowoczesne metody obliczeniowe i badania \"in situ\"
Prezenterzy: dr Andrzej BOROWY, mgr inż. Marek ŁUKOMSKI,
dr inż. Grzegorz SZTARBAŁA

12:15-12:30 Laboratorium Badań Ogniowych w Pionkach – film

12:30-13:15 Uroczyste wręczenie Europejskich Aprobat Technicznych, Rekomendacji Technicznych ITB, Certyfikatów i Deklaracji Środowiskowych

13:15 Koktajl dla uczestników spotkania

Organizator: Instytut Techniki Budowlanej

Paw. 14

Sala 2.1

11:00-13:30

Parkieciarstwo przyszłości. Inteligentne wzornictwo

Współpraca: Stowarzyszenie Parkieciarze Polscy

Paw. 7

Sala 1.A

11:30-13:30

Konferencja Polsko-Białoruskiej Izby Przemysłowo-Handlowej

Paw. 7

Sala 1.D

12:00-13:00

Konferencja Polsko-Niemieckiego Koła Gospodarczego

Paw. 7

Sala 1.E

12:00-14:30

Budujemy Sportową Polskę

12.00 – 12.30 „Jak finansować infrastrukturę sportową? PPP, Spółki celowe, fundusze inwestycyjne”dr Rafał Cieślak, Wspólnik Zarządzający, Kancelaria  Doradztwa Gospodarczego Cieślak & Kordasiewicz, Członek i Ekspert PKIS

12.30 – 13.00 „Bezpieczeństwo użytkowania i trwałość halowych nawierzchni sportowych” dr inż. Paweł Sulik, Kierownik Zakładu Konstrukcji i Elementów Budowlanych oraz Ewa Sudoł, Starszy Specjalista, Zakład Konstrukcji i Elementów Budowlanych Instytutu Techniki Budowlanej

13.00 – 13.30 „Warto mediować. Mediacja - szansa na szybki i skuteczny sposób zakończenia konfliktu między stronami procesu inwestycyjnego” Olga Widerszal Piotrowska, Prezes Zarządu Fundacji Rozwoju Mediacji Michał Jaksa, Wiceprezes Zarządu Fundacji Rozwoju Mediacji

13.30 – 14.00 „Dialog techniczny w procedurach o zamówienie publiczne po nowelizacji” Ewa Żak, Właściciel, Ewa Żak Konsulting, Członek Założyciel i Ekspert PKIS

14.00 – 14.30 „Grupa kapitałowa a wykluczenie wykonawcy w prawie zamówień publicznych po nowelizacji”,mec. Grzegorz Mazurek, Ekspert ds. Zamówień Publicznych

Współpraca: Polski Klub Infrastruktury Sportowej                 

Sala konferencyjna w paw. 6

12:00-13:00

Konferencja Polskiego Komitetu Normalizacyjnego

12:00-12:30Certyfikacja wyrobów budowlanych na Znak PN – Znak Zgodności z Polska Normą.

Certyfikacja na Znak PN w świetle uregulowań prawnych w tym wchodzącego w życie z dniem 1.07.2013 r. Rozporządzenia nr 305/2011 (tzw. CPR) zastępującego wycofywaną dyrektywę CPD.

Znak PN jako znak konsumenta gwarantujący wyrób o określonych w Polskich Normach  parametrach, którego produkcja jest w odpowiedni sposób nadzorowana przez niezależną stronę trzecią.

Znak PN jest dla producenta uzupełnieniem obowiązkowej oceny zgodności i umożliwia osiągnięcie zaufania konsumenta poprzez udokumentowanie faktu poddania się przez wytwórcę certyfikacji.

Prowadzenie: Sławomir Wilczyński – Główny Specjalista Wydziału Certyfikacji PKN

12:30-13:00Przedstawienie strategii sprzedaży dostępu do norm dla klientów  indywidualnych i korporacyjnych. Zapoznanie z:

systemem e-czytelni norm

nowymi produktami dostępowymi

aplikacjami: Lexnorma basic, plus i premium, e-dostęp basic (gotowe zbiory norm), e-dostęp premium (indywidulane zbiory norm)

innymi produktami i usługami oferowanymi przez PKN.

Prowadzenie: Marek Strumiński – Dyrektor Wydziału Sprzedaży PKN

Paw. 7

Sala 1.C

13:00-15:00

Panel Dyskusyjny „Energooszczędny Dom Dostępny 2013”

Organizator: Wydawnictwo Murator

Paw. 3

Sala Niebieska

13:00-15:00

Spotkanie Przyjaciół Profilów

Gala Finałowa VIII edycji konkursu „Przetargi dla Najlepszych – Lider Eko Inwestycji”

Organizator: Profile

Paw. 14

Sala 1.1

 

13:00-16:00

Najnowsze zmiany przepisów budowlanych

13:00–14:30 Jak wprowadzać do obrotu i udostępniać na polskim rynku wyroby budowlane po 1 lipca 2013 roku:

Wyroby budowlane nie objęte rozporządzeniem Nr 305/2011:

- wyroby objęte znakowaniem znakiem budowlanym,

- wyroby dopuszczone do jednostkowego stosowania w obiekcie budowlanym,

- wyroby budowlane udostępniane na rynku polskim na podstawie „wzajemnego uznawania”.

Nowe regulacje w tym zakresie w nowelizowanych przepisach ustawy o wyrobach budowlanych.

Andrzej Wiśniewski

14:30–16:00 Zmiany w ustawie Prawo budowlane i przepisach wykonawczych w 2012 r. i planowane w roku 2013

Nowe rozporządzenia w sprawie szczegółowego zakresu i formy projektu budowlanego;

Nowe wymagania w przypadku zastosowania indywidualnych źródeł ciepła;

Nowe elementy listy z art.29 Prawa budowlanego – kanały techniczne;

Rezygnacja z udziału w odbiorach PIP i jednoczesne zniesienie obowiązku uzgadniania projektów z PIP;

Zmiana ustawy o działach administracji rządowej;

Zmiana rozporządzenia w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie – instalacje telekomunikacyjne;

Projekt kolejnej zmiany rozporządzenia w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie.

Kodeks Budowlany

Aktualny stan prac Komisji Kodyfikacyjnej;

Harmonogram prac Komisji na najbliższe lata.

Założenia do nowej ustawy o charakterystyce energetycznej budynków

Aktualny stan prac;

Terminy wynikające z przepisów UE.

Arch. Mariola Berdysz

Organizator: Fundacja Wszechnicy Budowlanej

Paw. 7

Sala 1.B

14:00-15:00

Rynek budowlany w Polsce

Kondycja polskiego budownictwa oraz przewidywania na przyszłość.

Strategie pozycjonowania marek budowlanych i najlepsi gracze na polskim rynku materiałów budowlanych.

Kim jest polski wykonawca? Jak do niego dotrzeć?

Nowe czy remontowe, które inwestycje determinują popyt na materiały budowlane?

Współpraca: ASM

Paw. 4

Forum EDUKACJA

 

14:00-16:30

Perły Ceramiki

Organizator: Red. Wokół Płytek Ceramicznych

Paw. 10, foyer

9:00-17:00

BudShow 2013 dom autonomiczny

Przyjdź i zobacz wyjątkowy pokaz domu w budowie w pawilonie 3A. Podczas pokazu dowiesz się, jak zastosować najnowsze rozwiązania budowlane i instalacyjne, aby dom był samowystarczalny.  

 

Paw. 3A

9:00-17:00

Pokazy Sztuki Dekarskiej

Na powierzchni ponad 200 mkw. zostanie zbudowana arena pokazów dekarskich.

Współpraca: Polskie Stowarzyszenie Dekarzy

Paw. 7

10:00-16:00

II Zawody o Tytuł Parkieciarskiej Stolicy Polski

Zakończenie zawodów

Uroczystość wręczenia nagród

Warsztaty parkieciarskie

Współpraca: Stowarzyszenie Parkieciarze Polscy

Paw. 12

9:00-17:00

I Poznańskie Zawody Płytkarzy

Pokazy Profesjonalnych Rzemieślników

Współpraca: Polskie Zrzeszenie Płytkarzy

Paw. 12

 

CZWARTEK, 31.01.2013 r.

Godz.

Wydarzenie

Sala

10:15-12:45

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

14:00-17:00

IV Forum Budownictwa Energooszczędnego i Pasywnego

Sesja I  (godz. 10:30 – 12:30)

Budownictwo Energooszczędne i Pasywne w Polsce

Moderator sesji: Józef Lewandowski

10:15 – 10:30 Otwarcie

10:30 – 11:00 Dopłaty do kredytów na budowę domów energooszczędnych – Paweł Bartoszewski, Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej

11:00 -  11:30 Wdrażanie budynków niemal zero-energetycznych w Polsce – prof. dr hab. inż. Edward Szczechowiak, Politechnika Poznańska

11:30 – 11:50 Prezentacja inicjatyw klastrowych w budownictwie energooszczędnym i pasywnym – Bartosz Królczyk, Wielkopolska Agencja Zarządzania Energią

11:50 -  12:10 Termomodernizacja budynków na przykładzie obiektów o różnym przeznaczeniu, z wykorzystaniem technologii pasywnych –  dr inż. Szymon Firląg, Instytut Budynków Pasywnych

12:10 -  12:30 Prezentacja różnych rozwiązań architektonicznych budynków pasywnych i niskoenergetycznych –  Agnieszka Figielek, IQ Komfort

12:30 -  12:45 Wystąpienie Partnera Forum

Przerwa kawowa

 

Sesja II (godz. 14:00 – 17:00)

Budownictwo energooszczędne i pasywne  w Europie

Moderator sesji: Günter Schlagowski

 

14:00 – 14:30  Innowacyjne Budynki Pasywne o niemal zerowo energetycznym zapotrzebowaniu energetycznym,  obowiązujące w UE od roku 2018/2020 ; budynki zerowo energetyczne i dodatnio energetyczne. Rozwój tego budownictwa w Europie i przyszłe rozwiązania - Dipl.Ing. Günter Schlagowski

14:30 – 14:50 Rozwój okna pasywnego i Super Windows – innowacyjne okno przyszłości - Aleksander Kostka

14:50 -  15:10 Pierwszy w Polsce  certyfikowany budynek użyteczności publicznej - arch. mgr inż. Tomasz Pyszczek

15:10 -  15:40 Kampania Innowacyjna Polska 2010-2020 – realizacje budynków użyteczności publicznej w standardzie budownictwa pasywnego -  arch. mgr inż. Marcin Stelmach

15:40 -  16:00 Pierwszy biurowiec pasywny w Polsce – dr inż. Roman Pieprzyk

16:00 – 16:20 Termomodernizacja gimnazjum - Profesor Ludwig Rongen, - arch. mgr inż. Kamil Wiśniewski

16:20 – 16:30 EnerPHIT System certyfikacyjny Budownictwa Pasywnego, termomodernizacja istniejących budynków z efektywnością energetyczną 1:10 i zastosowanie energii odnawialnej - Dipl. Ing. Günter Schlagowski

16:30 Otwarta dyskusja

Współpraca: Wielkopolska Agencja Zarządzania Energią sp. z o.o., Polski Instytut Budownictwa Pasywnego

Paw. 15,

Sala 1.ABC

 

11:00-13:00

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

14:00-15:40

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

16:00-16:30

 

 

Projekt RENOWACJE – druga lepsza młodość budynku

11:00-11:30

Instrumenty finansowania rewitalizacji i remontów oraz firm wykonawczych. Jessica, Jerme, Programy operacyjne

Łukasz Walczyna – kierownik Oddziału Instrumentów Finansowych w Departamencie Wdrażania Programów Operacyjnych Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego

11:30-12:00

Remonty obiektów zabytkowych – prawa i obowiązki właścicieli obiektów zabytkowych poddawanych remontom i renowacji – forum dyskusyjne

prof. dr hab. Jan Skuratowicz – UAM w Poznaniu, członek  Rady Ochrony Zabytków przy Ministrze Kultury i Dziedzictwa Narodowego

Anna Mayer – Inspektor w Wojewódzkim Urzędzie Konserwacji w Poznaniu

Andrzej Miarkowski – Prezes Wielkopolskiego Oddziału Stowarzyszenia Konserwatorów Zabytków

12:00-12:45

Prezentacja obiektów poddanych rewitalizacji:

Synagoga w Ostrowie Wlkp., Elżbieta Kukuła – Wolniewicz – Miejski Konserwator Zabytków w Ostrowie Wlkp.

Dzielnica Johowa w Poznaniu – ZKZL Poznań, prof. Jan Skuratowicz

Dworzec we Wrocławiu, mgr inż. arch. Piotr Napierała, Wiceprezes SKZ 

12:45-13:00

Dyskusja

 

14:00-14:10

Osuszanie i hydroizolacja w budynku zabytkowym – zasady i metody

dr Ryszard Jurkiewicz – członek Stowarzyszenia Konserwatorów Zabytków

14:10-14:25

Izolacje nieinwazyjne: Aquapol

14:25-14:40

Termoizolacje w obiektach zabytkowych. Prezentacja metod.

Systemy Claytec, dr Ryszard Jurkiewicz

14:40-14:55

Xella

14:55-15:10

Ecovario – płyty klimatyczne: Recticel

15:10-15:40

Dyskusja

16:00-16:30

Zabytkowa stolarka podstawową wytyczną do rekonstrukcji i renowacji – Forum dyskusyjne

Joanna Bielawska Połczyńska – Miejski Konserwator Zabytków Poznań

Jerzy Borwiński – Konserwator zabytków, członek Stowarzyszenia Konserwatorów Zabytków

Zabytkowa stolarka – konserwować czy wymieniać?

Andrzej Miarkowski - Prezes Wielkopolskiego Oddziału Stowarzyszenia Konserwatorów Zabytków

 

Współpraca: Stowarzyszenie Konserwatorów Zabytków

 

Paw. 7, sala 1.EF

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

paw. 4

Forum

EDUKACJA

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

paw. 4

Forum

EDUKACJA

 

11.00-11.30

 

 

 

11.30-13.45

 

11.30-11.50

 

 

11.50-12.10

 

12.10-12.30

12.30-12.50

 

13.00-13.45

Rozstrzygnięcie konkursu o nagrodę im. Macieja Nowickiego

Współpraca: Wydawnictwo RAM, wydawca miesięcznika Architektura&Biznes

 

Forum „Wielkie projekty a renesans miast”.

Prelekcje

David Mackay —  \"The Street connects, Buildings define, and Squares punctuate, it is the Grammar of the form of urban space, from the experience of Barcelona\"

Engelbert Lütke Daldrup — Challenges for Urban Development — Large Scale Projects in German Cities

Romuald LoeglerWielkie projekty a renesans miast

Janusz Lipiński — \"Miasto w mieście\" — współczesne problemy inwestowania w obszarach śródmiejskich.

PANEL DYSKUSYJNY (architekci, deweloperzy, samorządowcy)

Wielkie projekty jako sposób zwiększania atrakcyjności miast

Współpraca: Wydawnictwo RAM, wydawca miesięcznika Architektura&Biznes

Paw. 7A

Forum INSPIRACJE

 

 

 

 

 

14.30-15.30

Simplicity – Glass House, prezentacja innowacyjnych rozwiązań GLASSOLUTIONS – wystąpienie włoskiego Gościa CARLO SANTAMBROGIO

Paw. 7A

Forum INSPIRACJE

15.30-16.30

Augmented Reality

nowe narzędzie wizualizacji projektów architektonicznych, dizajnerskich i urbanistycznych.

Spotkanie z Valérie Cottereau, założycielką Artefacto, twórcy Urbasee, oprogramowania wspierającego sprzedaż projektów architektonicznych i deweloperskich, dzięki augmented reality.

Warsztaty: Modelizowanie 3D w czasie rzeczywistym.

Paw. 7A

Forum INSPIRACJE

11:00-14:00

DAchy i FAsady – technologie i wykonawstwo bez wad

11:00 DAFA: 6 lat działalności

11:10 Lekkie przegrody budowlane

11:30 Akustyka w lekkiej obudowie hal

12:00 Szczelność połączeń w lekkiej obudowie hal

12:20 Dachy zielone: dziwactwo czy potrzeba?

12:40 Płynne folie tworzywowe jako rozwiązanie problemów na dachach płaskich

13:00 Połączenia konstrukcji stalowych z betonowymi

13:15 Konstrukcje łukowe w obudowie Elektrowni Jądrowej w Czarnobylu

13:30 Panel dyskusyjny

Organizator: DAFA

Paw. 7,

Sala 1.AB

11:00-16:30

VI Dzień Urbanisty

Transport publiczny – stymulator rozwoju

11:00 Otwarcie

11:15 Ogłoszenie wyników XX konkursu „Moja Wielkopolska”

Ogłoszenie wyników III edycji konkursu „Na najlepiej zagospodarowaną przestrzeń publiczną w Wielkopolsce

Wprowadzenie

11:45-12:45 Sesja I – przedpołudniowa. Prezentacje:

- „Miasto w ruchu – przewodnik po dobrych praktykach w organizowaniu transportu publicznego” dr hab. inż. arch. Jacek Wesołowski, Instytut Architektury i Urbanistyki Politechniki Łódzkiej

- Szybki transport autobusowy (Bus Rapid Transit) – alternatywa dla tramwaju (Luton, Eindhoven, Cambridge – dr Andrzej Brzeziński, Politechnika Warszawska, Transeko

- wystąpienie inwestora – Solaris Bus & Coat

- wystąpienie projektanta – Aleksander Deskur, MPU

Przerwa kawowa

13:15-15:30 Sesja II – popołudniowa. Prezentacje:

- Pomorska Kolej Metropolitalna, a rozwój mieszkalnictwa w obszarze metropolitalnym – Marek Karzyński, dyrektor BPP Miasta Gdynia

- metro/monorail – przyszłość czy iluzja? – August Adam Dobiecki, Społeczny Komitet Budowy Metra Warszawskiego

- rower jako dopełnienie – Sekcja Rowerzystów Miejskich

- dyskusja

- Podsumowanie

Paw. 3

Sala Zielona

11:30-13:00

XIII Kongres Polskiego Stowarzyszenia Dekarzy

Na zakończenie obrad – pochód

Współpraca: Polskie Stowarzyszenie Dekarzy

Paw. 7,

Sala 1.GH

12:00-14:00

Finał specjalny Programu Solidna Firma

12:00-12:30 Wystąpienie oficjalnych gości, członków Kapituły Programu i Kolegium Regionalnego.

12:30-14:00 Wręczenie Certyfikatów Solidna Firma 2012 firmom z branży budowlanej i przedsiębiorstwom z województwa wielkopolskiego i lubuskiego.

Organizator: Stowarzyszenie Solidna Firma

Paw. 15,

Sala 0AB

12:00-13:30

Czasy trudnych cen – jak bronić zysków w produkcji budowlanej

Warsztaty dla producentów

Współpraca: FernPartners

paw. 4 Forum EDUKACJA

9:00-17:00

BudShow 2013 dom autonomiczny

Przyjdź i zobacz wyjątkowy pokaz domu w budowie w pawilonie 3A. Podczas pokazu dowiesz się, jak zastosować najnowsze rozwiązania budowlane i instalacyjne, aby dom był samowystarczalny

Paw. 3A

9:00-17:00

Pokazy Sztuki Dekarskiej

Na powierzchni ponad 200 mkw. zostanie zbudowana arena pokazów dekarskich.

Współpraca: Polskie Stowarzyszenie Dekarzy

Paw. 7

9:00-17:00

I Poznańskie Zawody Płytkarzy – ogłoszenie wyników

Pokazy Profesjonalnych Rzemieślników

Współpraca: Polskie Zrzeszenie Płytkarzy

Paw. 12

 

PIĄTEK, 01.02.2013 r.

Godz.

Wydarzenie

Sala

10:30-12:00

IV Forum Budownictwa Energooszczędnego i Pasywnego

 

Sesja III

BUDOWNICTWO ENERGOOSZCZĘDNE I PASYWNE – SEMINARIUM
(moderator sesji: J. Lewandowski)

10:30 -  11:00 Doskonalenie zawodowe European PassiveHouse Designer

11:00 -  11:30 Oprogramowanie wykorzystywane w projektowaniu budynków pasywnych

11:30 – 12:00 Program doskonalenia zawodowego dla rzemiosła

12:00 – 12:20 Wstępne założenia do organizacji systemu zarządzania energią i środowiskiem w obiektach i budynkach wybranych gmin powiatu poznańskiego – UP w Poznaniu

12:20 – 12:40 Wykorzystanie kamer termowizyjnych w programach praktyk dla szkół średnich na przykładzie realizacji Projektu POKL 9.2 dla szkół zawodowych Wielkopolski – WAZE

 

Współpraca: Wielkopolska Agencja Zarządzania Energią sp. z o.o., Polski Instytut Budownictwa Pasywnego

Paw. 4

Forum EDUKACJA

 

11:00-14:00

Akademia Młodego Budowlańca

11:00- 12:00  - Panel powitalny – zasygnalizowanie istotnych problemów w zakresie transferu wiedzy z branży do szkół budowlanych:

 Przywitanie gości - Dariusz Muślewski, Dyrektor projektu BUDMA, Międzynarodowye Targi Poznańskie.

Problemy edukacji budowlanej w pryzmacie osób zarządzających szkołami – Arkadiusz Dratwa,  Dyrektor Zespołu Szkół Budowlanych w Poznaniu, Prezes Stowarzyszenia Edukacja Zawodowa oraz Prezes Sekcji Szkół Budowlanych przy PIPHB.

Problemy edukacji budowlanej w pryzmacie nauczycieli – Elżbieta Wawrzyniak,  Nauczycielka w Zespole Szkół Budowlanych w Poznaniu.

Moja przyszłość w branży budowlanej – Anita Bednarczyk, Uczennica Zespołu Szkół nr 1 w Wieluniu.

Adept budownictwa – społecznościowy projekt wspierający transfer wiedzy z branży budowlanej do szkół budowlanych - Edgar Stanisław Trzcieliński, twórca i koordynator projektu edukacyjnego, Panelbudowlany.pl.

Dlaczego inwestuję w edukację młodych budowlańców? – Paweł Kołbon, szef Działu Szkoleń FAKRO.

Rola edukacji w przyszłości branży budowlanej – Zenon Kierczyński, Prezes Wielkopolskiej Izby Budownictwa.

12:00-13:30  - Panel dyskusyjny – debata o istotnych barierach w zakresie transferu wiedzy z branży budowlanej do szkół o profilu budowlanym z udziałem przedstawicieli szkół i branży.

 

13:30 – Podsumowania, wnioski, zakończenie konferencji

Paw. 14,

Sala 2.1

 

BudShow 2013 dom Autonomiczny

 

Przyjdź i zobacz wyjątkowy pokaz domu w budowie w pawilonie 3A. Podczas pokazu dowiesz się, jak zastosować najnowsze rozwiązania budowlane i instalacyjne, aby dom był samowystarczalny

Paw. 3A

 

Pokazy Profesjonalnych Rzemieślników – Płytkarzy

Organizator: Polskie Zrzeszenie Płytkarzy

Paw. 12

Tramwajem

Do hali Międzynarodowych Targów Poznańskich można dojechać liniami tramwajowymi nr 5, 6, 8, 10, 11, 12, 14, 18 (przystanek Most Dworcowy) lub tramwajami linii nr 6, 13, 15 (przystanek Bałtyk). Rozkład jazdy tramwajów

Autobusem

Dojazd do hali MTP autobusami nr 48, 59, 63, 69, 77, A, L (przystanek Bałtyk).

Międzynarodowe Targi Budownictwa BUDMA 2013 w Poznaniu

1 lutego dobiegły końca jedne z najważniejszych w Polsce i Europie Środkowo-Wschodniej Międzynarodowe Targi Budownictwa BUDMA 2013 w Poznaniu.

Do tej pory odbyły się już 22 edycje (włącznie z tegoroczną) a Targi nadal cieszą niesłabnącym zainteresowaniem ze strony licznych Odwiedzających. W tym roku tematem przewodnim było hasło „Budownictwo przyszłości. Inteligentna architektura”. W ślad za tym ekspozycje i przygotowany program wydarzeń w dużej mierze koncentrowały się na zaprezentowaniu inteligentnych systemów, sprzętów i rozwiązań.

Stoiska Wydawnictwa DOBRY DOM były chętnie odwiedzanymi miejscami głównie ze względu na bogatą i atrakcyjną ofertę wydawniczą. Ogromnym zainteresowaniem cieszyły się katalogi takie jak Projekty Domów, Domy Drewniane, jak również designerski magazyn Wnętrze i Ogród.

Wzorem lat ubiegłych w ciągu czterech intensywnych dni Odwiedzający mieli niepowtarzalną okazję konsultacji z profesjonalistami branży budowlanej a Wystawcy nawiązali wiele satysfakcjonujących kontaktów biznesowych.

Już dziś zapraszamy do odwiedzenia naszych stosik w przyszłym roku!

Galeria zdjęć:

Zakres branżowy:

Architektura, Budownictwo, Deweloperzy, Wnętrza

Poprzednia edycja:

Nasza relacja

Dudziesta pierwsza edycja Targów BUDMA, która odbyła się w dniach 24-27 stycznia 2012, przyciągnęła ponad 50 tys. Zwiedzających a wśród nich specjalistów z branży budowlanej - architektów, inżynierów budownictwa, rzemieślników, firmy wykonawcze oraz i...

 

Dodane komentarze:

Kalendarium targowe

PonWtŚrCzwPtSbNdz
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930

Targi na mapie

Mapa Koszalin Szczecin Zielona Góra Poznań Wrocław Opole Katowice Kraków Rzeszów Kielce Lublin Warszawa Łódź Bydgoszcz Gdańsk Olsztyn Białystok Bielsko-Biała

Szukaj hoteli:


Od

calendar

Do

calendar

Komunikacja