Wybierz język(polski)

Targi

BUDMA 2014 - Międzynarodowe Targi Budownictwa i Architektury

Miejsce: Poznań, ul. Głogowska 14 Strona www: http://www.budma.pl/pl/
Od: 2014-03-11 Do: 2014-03-14 Godziny otwarcia: 9:00-16:00 Cena biletu wstępu: 35 zł

Rok 2O14 zdaniem wielu ekspertów, ma być „początkiem dobrej koniunktury”. Setki nowości, jakie producenci zaprezentują podczas Targów BUDMA, KOMINKI, CBS i GLASS utwierdzają nas, że przedsiębiorcy są na to przygotowani. Tysiące architektów, handlowców, wykonawców i inwestorów, zapowiadających swoją wizytę na Targach, także „przygotowują się” do ożywienia gospodarki – choćby poprzez chęć zobaczenia rynkowych premier i porównania ofert wielu dystrybutorów. Warto podkreślić, że obok nowości, na stoiskach znaleźć będzie można także dwadzieścia dwa innowacyjne produkty uhonorowane prestiżowym Złotym Medalem MTP. Zapraszam serdecznie do lektury magazynu, ale przede wszystkim, w imieniu wystawców, do przyjazdu do Poznania w dniach 11-14 marca. Niech targi BUDMA zainspirują Państwa do budowy i remontu otaczającej nas przestrzeni i architektury.

Dariusz Muślewski, Dyrektor Targów Budma

 

Serdecznie zapraszamy do odwiedzenia stoiska WIŚNIOWSKI na tegorocznych Targach Budma. W tym roku zaskoczymy Państwa naszą najnowszą ofertą  produktową,  która  obejmuje  szereg  innowacyjnych  rozwiązań w  zakresie  bram,  drzwi  i  ogrodzeń.  To  również  ważne  dla  nas  wydarzenie z powodów wizerunkowych, bowiem po raz pierwszy w Polsce zaprezentujemy  się  po  zmianie  wizerunku  w  czasie  tak  ważnego  wydarzenia dla branży budowlanej.

Katarzyna Świderska, Dyrektor Marketingu w firmie WIŚNIOWSKI

 

Strefa Testów na Targch BUDMA stwarza niepowtarzalną okazję sprawdzenia parametrów użytkowych produktów, prezentowanych przez wielu wystawców. W praktyce oznacza to dla wykonawców możliwość porównania oferty i wybrania dla siebie odpowiedniego produktu. To, co sobie cenią wykonawcy najbardziej,  to  możliwość  osobistego  przetestowania  nowości  rynkowych w warunkach zbliżonych do standardowej budowy. Strefa Testów daje

właśnie  taką  możliwość,  będąc  jednocześnie  miejscem  wymiany doświadczeń i poglądów, zarówno pomiędzy końcowymi użytkownikami, jak również ekspertami poszczególnych producentów.

Paweł Burdziakowski – Dyrektor Marketingu SELENA SA

 

Powodów jest wiele. Targi BUDMA dają możliwość prezentacji pełnej oferty przed szeroką publicznością. To świetna okazja aby spotkać się z dotychczasowymi  klientami  i  nawiązać  nowe  kontakty.  Ekspozycja  Röben  obejmie w tym roku przekrój najnowszych, innowacyjnych charakteryzujących się wysoką jakością produktów, jak np. cegłę klinkierową Brisbane, czy też dachówki w nowych kolorach Titan i Maduro. Dekarze będą mieli okazję zapoznać się z nowym filmem instruktażowym prezentującym, jak prawidłowo i estetycznie wykonać montaż pokrycia dachowego. Liczymy również na zainteresowanie architektów, którym chcemy przedstawić przede wszystkim system pustaków ceramicznych zintegrowanych z izolacją z wełny mineralnej – doskonałe rozwiązanie stworzone z myślą o budownictwie energooszczędnym oraz program gotowych elementów budowlanych, które pozwalają na sprawne i trwałe wykonanie newralgicznych elementów, zwłaszcza dużych obiektów. Zapraszamy do odwiedzenia naszego stoiska!

Lidia Misiuna, Kierownik Działu Marketingu RÖBEN

 

BUDMA od lat skutecznie gromadzi branżę budowlaną, a polscy producenci zawsze pokazują tu swoje najnowsze propozycje i pełną ofertę. Możliwość nawiązania  nowych  kontaktów  i  spotkanie  z  dotychczasowymi  klientami, to wartości jakie obok wizerunkowej prezentacji naszej firmy, daje nam wystąpienie. BUDMAT właśnie na poznańskich targach prezentuje swoje najlepsze produkty, a podczas najbliższych chcemy zaprosić wszystkich do włoskiej  Wenecji!  Przenieście  się  razem  z  nami  w  ten  magiczny  region, aby poznać Blachodachówkę Modułową Venecja, która pobudza wyobraźnię… Jak się okazało, nie tylko wyobraźnię naszych Partnerów i Klientów, ale także sędziów Kapituły Konkursowej Złotego Medalu MTP, którym została nagrodzona w 2O14 r. ! Zapraszam do rozmów na stoisku BUDMAT.

Agnieszka Karolczuk, Dyrektor Marketingu BUDMAT

 

Targi BUDMA pozwalają śledzić kierunek i stopień rozwoju branży budowlanej, a dla producenta stwarzają możliwość przedstawienia praktycznie pełnego asortymentu w jednym miejscu przed szeroką publicznością. Targi Poznańskie to również bardzo dobre miejsce do nawiązania nowych kontaktów biznesowych z producentami oraz dostawcami. Na tegorocznych targach zaprezentujemy szeroką ofertę drzwi i okien, dopasowaną do indywidualnych potrzeb. Nasze produkty spełniają kryteria nowoczesności, funkcjonalności i swobody użytkowania. Bogata oferta kolorystyczna POL-SKONE nadaje ton każdej aranżowanej przestrzeni, jednocześnie tworząc z nią spójną całość. Stosując innowacyjne technologie i rozwiązania dopasowaliśmy ofertę do surowych wymagań budownictwa pasywnego. Zapraszamy do odwiedzenia naszego stoiska .

Sławomir Szulżyk, Dyrektor Handlowy POL-SKONE

 

Budma  to  dla  nas  przede  wszystkim  okazja  do  osobistego  spotkania i rozmów z naszymi Partnerami i Klientami. KRISPOL przygotował oczywi-ście kilka niespodzianek, w tym nowości produktowe. Jedną z nich jest produkt, który w naszej firmie nazywamy „bramą z tatuażem”. Warto go zobaczyć na żywo. Serdecznie zapraszam!

Grzegorz Ratajczak, Dyrektor Wykonawczy KRISPOL

 

Targi BUDMA to doskonała okazja do zaprezentowania szerokiej publiczności wielu nowości i premier rynkowych. To właśnie tu - po raz pierwszy w Polsce, zaprezentujemy innowacyjne rozwiązania, które zyskały uznanie w oczach eksperckiego jury i nagrodzone zostały Złotym Medalem MTP - drzwi wejściowe do domów pasywnych TermoCarbon oraz bramę ET 5OO do garaży zbiorczych. W sumie na targach pokażemy ponad 4O nowych i zmodernizowanych produktów. Jedynie na targach jest możliwość dokładnego przyjrzenia się w jednym miejscu i zobaczenia tak wielu rodzajów działających produktów, które inaczej trudno pokazać, bo zwykle są znacznych rozmiarów. W ciągu tych czterech, intensywnych targowych dni, będziemy mieć niepowtarzalną okazję do prezentacji naszej firmy, spotkań z inwestorami, architektami, a także podtrzymania znakomitych relacji z dotychczasowymi klientami. Serdecznie zapraszam do odwiedzenia stoiska firmy Hörmann na targach Budma 2O14.

Krzysztof Horała - Prezes HÖRMANN POLSKASp. z o.o.

 

Budma od wielu lat przyczynia się do rozwoju branży budowlanej. To tu firma Simu stawiała pierwsze kroki na polskim rynku, to tu były podpisywane pierwsze umowy handlowe i dlatego z dużą przyjemnością kontynuujemy współpracę z Targami Poznańskimi, które to przyczyniają się do rozwoju naszej firmy. W imieniu swoim jak i Grupy Somfy chciałbym zaprosić na Targi Budma 2O14, na stoisko Simu gdzie będziemy prezentować nasze najnowsze rozwią-zania: sterowania radiowe Simu HZ Color+, Autosan autonomiczne rozwiązanie, napędy z przeciążeniem, systemy screen, całą serię napędów do zamknięć handlowych i bram przemysłowych również komponenty do produkcji rolet.

Radosław Borkowski, Territory Sales Manager SOMFY Sp. z o.o.

 

Na BUDMĘ do Poznania jeżdżę regularnie od 1998. 16 lat daje pewną perspektywę, skalę oceny. Bez dwóch zdań przez te wszystkie lata zmienił się nie tylko rynek, nie tylko branża, ale zmienił się świat. Zmieniła się też BUDMA (na szczęście!), co jest naturalnym zjawiskiem. Nie zmieniło się jedno - jeśli mówimy o biznesie, zawsze warto  się  spotkać,  zawsze  warto  uścisnąć  dłoń  i  zawsze  warto porozmawiać. To zasadniczy powód, dla którego co roku jeżdżę do Poznania. Oczywiście, cele każdej wizyty determinuje czas i kondycja rynku w danym momencie. W końcówce lat 9O-tych jeździło się na BUDMĘ zasadniczo po nowości, których każdy był spragniony. Teraz, w dobie szybkiego przepływu informacji, istotniejszym zdaje się utrzymanie personalnych relacji i okazja do spotkań z partnerami biznesowym - a ku temu targi zawszę będą doskonałym miejscem! „Builder”, jako środowiskowy miesięcznik dla branży, od lat podkreśla, że „biznes, to ludzie”. Żadna technologia tego nie zmieni. Nie zastąpi bezpośredniego spotkania. W myśl tej filozofii musimy być na targach i tu nie ma dyskusji! Branża budowlana w Polsce potrzebuje porządnej imprezy targowej. Wierzę, że tegoroczna BUDMA, z nowym terminem  i  całym  mnóstwem  atrakcji  spełni  oczekiwania. Nie zamykajmy się wyłącznie w wirtualnej rzeczywistości zamiast „skrzykiwać się na Fejsie” - skrzyknijmy się na BUDMIE!

Dominik Suwiński, Dyrektor Marketingu i Sprzedaży PWB MEDIA, Wydawca miesięcznika „BUILDER”

 

BUDMA od lat stanowi najpoważniejszą imprezę wystawienniczą branży architektoniczno-budowlanej w Polsce. Wydaje się, że nie może na niej zabraknąć akcentów obecności głównych graczy tego rynku. Obecność w Poznaniu, to kwestia wizerunku i prestiżu, niezależnie od formy i skali udziału. Zawód:Architekt jest magazynem uprawnionych architektów IARP. Dla nich i dla nas ta edycja Budmy będzie interesująca z wielu powodów. Izba Architektów RP zaprosiła gwiazdę światowego formatu - fińskiego profesora architektury Rainera Mahlamäkiego. Pojawi się z wykładem arch. Jakub Szczęsny, twórca słynnego Domu Kereta. Czeka nas także tradycyjna już debata, tym razem pod hasłem „Idea - finanse - technologie”. Dlatego spodziewam się znaczącej frekwencji architektów - tak z powodu programu, jak i przesunięcia terminu targów na przyjazny, wiosenny termin. Redakcja Z:A tradycyjnie obecna będzie na stoisku Izby Architektów RP, zaprezentujemy m.in. najbardziej aktualne wyniki badań czytelnictwa architektów. Chciałbym przy okazji  pogratulować  MTP  decyzji  o  dodaniu  słowa  „architektura” w nazwie imprezy. Teraz jest nam jeszcze bardziej po drodze. Trzymam kciuki, aby aktualna i kolejne edycje Budmy przyciągały nie tylko architektów, ale także inwestorów publicznych oraz prywatnych,  aby  wspólnie  rozmawiać  o  architekturze  i  jakości  życia w  polskiej  przestrzeni.  Oczywiście  spotykając  się  jednocześnie z firmami dostarczającymi technologie pozwalające w praktyce realizować coraz bardziej innowacyjne koncepcje architektoniczne przy rosnących wymaganiach związanych z energooszczędnością.

Sebastian Osowski, Redaktor Naczelny Magazynu „ZAWÓD:ARCHITEKT”

Międzynarodowe Targi Poznańskie

Międzynarodowe Targi Poznańskie to lider polskiego przemysłu targowego. Posiadają ok. 60 % udziałów w rynku targowym w Polsce i są pierwszym organizatorem targów w Europie Środkowo-Wschodniej. MTP należą do organizacji skupiających liderów targowych z całego świata (UFI - Światowe Stowarzyszenie Przemysłu Targowego i Centrex - Międzynarodowy Związek Statystyk Targowych).

W roku 2012 w ponad 80 wydarzeniach targowych organizowanych na terenie poznańskich targów wzięło udział niemal 11 tys. wystawców, w tym około 3 tys. gości zagranicznych.

W roku 2012 imprezy targowe odwiedziło ponad 505 tys. zwiedzających, w tym goście z zagranicy z 82 krajów świata. Przyjmując, że odwiedzający MTP goście podejmują średnio 5 kontaktów biznesowych możemy szacować, że w roku 2012 MTP zapewniły swoim zwiedzającym powyżej 5 milionów kontaktów biznesowych.

MTP na całym świecie mają zagraniczne przedstawicielstwa, gdzie klienci mogą otrzymać kompleksowe informacje o ofercie poznańskich targów.

Targi Poznańskie dysponują największą w Polsce infrastrukturą targową i konferencyjną - posiadają 16 klimatyzowanych pawilonów o wysokim standardzie i dużej powierzchni (ponad 110 tys. mkw. w halach wystawienniczych i prawie 35 tys. m kw. terenu otwartego) oraz 81 nowoczesnych sal konferencyjnych.

Usytuowane na terenie MTP Poznań Congress Center to największy obiekt konferencyjny w Polsce i miejsce prestiżowych spotkań. W grudniu 2008 r. odbył się tu światowy szczyt klimatyczny ONZ - COP14 (XIV Konferencja Konwencji Narodów Zjednoczonych w sprawie zmian klimatu), w którym uczestniczyło ponad 12 tys. gości ze 189 krajów świata. Najwyższa jakość organizacyjna MTP została doceniona przez  przedstawicieli ONZ, rządu RP oraz uczestników wydarzenia. Na przełomie 2009/2010 gościliśmy natomiast na naszym terenie uczestników 32. Europejskiego Spotkania Młodych Taizé, na które przybyło 30 tys. osób z 50 krajów świata.

W 2012 roku Poznań Congress Center oddało do użytku jedną z najnowocześniejszych i największych sal kongresowo-konferencyjnych w Polsce. Sala Ziemi może pomieścić 2000 osób i jest wyposażona w wysokiej klasy sprzęt multimedialny pozwalający na organizację zarówno koncertów światowej sławy gwiazd, jak i profesjonalnych wydarzeń biznesowych.

Międzynarodowe Targi Poznańskie są laureatem licznych nagród, wśród których znajdują się m.in. tak prestiżowe wyróżnienia jak: Ambasador Polskiej Gospodarki, Nagroda Gospodarcza Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, Teraz Polska, Certyfikat Marki Firmowej, Medal Europejski, Budowniczy Polskiego Sportu, Złoty Medal im. Jana Kilińskiego i inne.

Międzynarodowe Targi Poznańskie
Głogowska 14
60-734 Poznań

11 MARCA, WTOREK, 11:00 - 12:30

 

  • TytułUROCZYSTE OTWARCIE TARGÓW BUDMA, CBS, GLASS, KOMINKI
  • OpisCEREMONIA WRĘCZENIA ZŁOTYCH MEDALI MTP ORAZ NAGRÓD ACANTHUS AUREUS
  • MiejscePawilon 11
  • OrganizatorMiędzynarodowe Targi Poznańskie
  • Zasady wstępu:Wejście w cenie biletu

 

 

11 MARCA, WTOREK, 11:05 - 17:00

 

  • TytułMISTRZOSTWA POLSKI MŁODYCH DEKARZY
  • OpisNa przestrzeni ponad 200 mkw. zostanie zbudowana arena zmagań dekarskich.
  • MiejscePawilon 6
  • WspółpracaPolskie Stowarzyszenie Dekarzy
  • Zasady wstępu:Wejście w cenie biletu

 

 

 

11 MARCA, WTOREK, 11:05 - 17:00

 

  • TytułPROFESJONALNE POKAZY, SZKOLENIA DLA PARKIECIARZY
  • OpisTechnologia obróbki i produkty w parkieciarstwie – prezentacje
  • MiejscePawilon 2
  • WspółpracaStowarzyszenie Parkieciarze Polscy
  • Zasady wstępu:Wejście w cenie biletu

 

 

 

11 MARCA, WTOREK, 11:05 - 17:00

 

  • TytułPOKAZY PROFESJONALNYCH RZEMIEŚLNIKÓW – PŁYTKARZY
  • MiejscePawilon 2
  • WspółpracaPolskie Zrzeszenie Płytkarzy
  • Zasady wstępu:Wejście w cenie biletu

 

 

 

11 MARCA, WTOREK, 12:30 - 14:30

 

  • TytułDNI INŻYNIERA BUDOWNICTWA (I DZIEŃ)
  • Opis- Kodyfikacja procesu inwestycyjno-budowlanego, - Zmiany w prawie zamówień publicznych, - Zmiany aktualnie obowiązującego prawa budowlanego, - Wyroby budowlane po wejściu w życie przepisów rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady UE
  • MiejscePawilon 3
    sala zielona
  • WspółpracaWielkopolska Okręgowa Izba Inżynierów Budownictwa, Polska Izba Inżynierów Budownictwa
  • Zasady wstępu:Wejście w cenie biletu

 

WIĘCEJ

 

 

11 MARCA, WTOREK, 12:45 - 15:00

 

  • TytułJak przejąć kontrolę nad klientem i więcej mu sprzedać? Salon, który sprzedaje.
  • MiejscePawilon 3A
    Forum EDUKACJA
  • Prelegentdr Marek Borowiński
  • WspółpracaM. Borowiński Consulting
  • Zasady wstępu:Wejście w cenie biletu

 

 

 

11 MARCA, WTOREK, 13:00 - 15:00

 

  • TytułBEZPIECZEŃSTWO PRACY W BUDOWNICTWIE – PRACE REMONTOWE
  • OpisOgraniczanie zagrożeń zawodowych przy pracach remontowych. Praca na wysokości. Czynniki szkodliwe i niebezpieczne w środowisku pracy. Syndrom chorego budynku – dr inż. Błażej Zgoła Technologia i Bezpieczeństwo. Nowe systemy rusztowań
  • MiejscePawilon 7
    Sala 1.EF
  • WspółpracaOkręgowy Inspektorat Pracy w Poznaniu, Polska Izba Gospodarcza Rusztowań, Porozumienie dla Bezpieczeństwa w Budownictwie
  • Zasady wstępu:Wejście w cenie biletu

 

 

 

11 MARCA, WTOREK, 13:00 - 15:30

 

  • TytułSpotkanie w ramach klubu Forum 100
  • OpisPrezentacja wyników branży okienno-drzwiowej w latach 2008-2013 oraz prognoza rozwoju rynku stolarki do 2020 roku. Planowane zmiany legislacyjne dot. budownictwa w kontekście potrzeb branży stolarki budowlanej. Dyskusja panelowa nt. spodziewanych kierunków rozwoju kierunków rozwoju technicznego całej branży stolarki budowlanej do roku 2020. Rozmowy przy kawie.
  • MiejscePawilon 7
    sala 1.AB
  • OrganizatorCentrum Analiz Branżowych
  • Zasady wstępu:Wejście w cenie biletu

 

 

 

11 MARCA, WTOREK, 14:00 - 16:00

 

  • TytułBriefing branżowy
  • OpisD | W | K - Deutsch-Polnischer Wirtschaftskreis in Poznań
  • MiejscePawilon 7
    Sala 1.G
  • Zasady wstępu:Wejście w cenie biletu

 

 

 

11 MARCA, WTOREK, 14:30 - 16:30

 

  • TytułWydarzenie RANKING DYSTRYBUTORÓW 2014
  • MiejscePawilon 5
    Forum INSPIRACJE
  • WspółpracaASM - Centrum badań i Analiz Rynku Sp. z o.o.
  • Zasady wstępu:Wejście w cenie biletu

 

 

 

11 MARCA, WTOREK, 16:30 - 18:00

 

  • TytułWręczenie nagród w konkursie TOP BUILDER 2014
  • MiejscePawilon 10
  • OrganizatorMiesięcznik Builder
  • Zasady wstępu:Wejście w cenie biletu

 

 

 

12 MARCA, ŚRODA, 09:00 - 17:00

 

  • TytułMISTRZOSTWA POLSKI MŁODYCH DEKARZY
  • OpisNa powierzchni ponad 200 mkw. zostanie zbudowana arena zmagań dekarskich.
  • MiejscePawilon 6
  • WspółpracaPolskie Stowarzyszenie Dekarzy
  • Zasady wstępu:Wejście w cenie biletu

 

 

12 MARCA, ŚRODA, 09:00 - 17:00

 

  • TytułMISTRZOSTWA POLSKI MŁODYCH PARKIECIARZY I POSADZKARZY
  • OpisPROFESJONALNE POKAZY, SZKOLENIA DLA PARKIECIARZY Technologia obróbki i produkty w parkieciarstwie – prezentacje
  • MiejscePawilon 2
  • WspółpracaStowarzyszenie Parkieciarze Polscy
  • Zasady wstępu:Wejście w cenie biletu

 

 

 

12 MARCA, ŚRODA, 09:00 - 17:00

 

  • TytułZAWODY GLAZURNIKÓW DLA REPREZENTANTÓW Z EUROPY ŚRODKOWO-WSCHODNIEJ
  • OpisPOKAZY PROFESJONALNYCH RZEMIEŚLNIKÓW
  • MiejscePawilon 2
  • WspółpracaPolskie Zrzeszenie Płytkarzy
  • Zasady wstępu:Wejście w cenie biletu

 

 

 

12 MARCA, ŚRODA, 10:00 - 13:00

 

  • TytułZŁOTA KIELNIA – OGÓLNOPOLSKI TURNIEJ DLA UCZNIÓW SZKÓŁ BUDOWLANYCH
  • OpisETAP PRAKTYCZNY W ZAWODACH: - malarz - posadzkarz - murarz - instalator - stolarz
  • MiejscePawilon 2
  • Zasady wstępu:Wejście w cenie biletu

 

 

 

12 MARCA, ŚRODA, 10:30 - 13:30

 

  • TytułPOLSKA-BIAŁORUŚ: WARUNKI DOSTĘPU DO RYNKÓW BRANŻY BUDOWLANEJ
  • MiejscePawilon 3
    Sala niebieska
  • Zasady wstępu:Wejście w cenie biletu

 

WIĘCEJ

 

 

12 MARCA, ŚRODA, 11:00 - 13:00

 

  • TytułDEBATA ARCHITEKTONICZNA (architekci, inwestorzy, producenci) IDEA – FINANSE - TECHNOLOGIE
  • OpisMaterialna i niematerialna wartość inwestycji w przestrzeni publicznej – jako zależność realizacji pomysłu architekta od możliwości ekonomicznych inwestora. Architekci IARP: Mariusz Ścisło – Prezes SARP, Borys Czarakcziew – przewodniczący MPOIA, Ewa Kurylowicz – MAOIA, Tomasz Tomaszewski - MOIA Inwestorzy obiektów użyteczności publicznej: Uniwersytet Adama Mickiewicza - kampus akademicki Poznań - Morasko - Stanisław Wachowiak Kanclerz UAM Odtworzenie zabytkowego, historycznego kompleksu dworca Wrocław Główny arch. IARP, Małopolski Ogród Sztuki w Krakowie arch. IARP Krzysztof Ingarden Producenci materiałów i technologii budowlanych: Fakro, Hoermann
  • MiejscePawilon 5
    Forum INSPIRACJE
  • ModeratorMarek Czuryło
  • WspółpracaIzba Architektów RP
  • Zasady wstępu:Wejście w cenie biletu

 

 

 

12 MARCA, ŚRODA, 11:00 - 13:30

 

  • TytułDNI INŻYNIERA BUDOWNICTWA (II DZIEŃ)
  • Opis- Budownictwo na terenach zalewowych w aspekcie występujących powodzi, - Uwarunkowania konstrukcyjne przy projektowaniu Biblioteki Raczyńskich w Poznaniu, - Budynki dworców kolejowych, ich rola i funkcja w przeszłości i obecnie
  • MiejscePawilon 3
    Sala Zielona
  • WspółpracaWielkopolska Okręgowa Izba Inżynierów Budownictwa
  • Zasady wstępu:Wejście w cenie biletu

 

WIĘCEJ

 

 

12 MARCA, ŚRODA, 11:00 - 14:30

 

  • TytułDACHY I FASADY - NOWOCZESNOŚĆ I BEZPIECZEŃSTWO
  • MiejscePawilon 7
    Sala 1.GH
  • OrganizatorDAFA
  • Zasady wstępu:Wejście w cenie biletu

 

 

 

12 MARCA, ŚRODA, 11:45 - 13:45

 

  • TytułINNOWACYJNE TECHNOLOGIE PRZECIWWILGOCIOWE I PRZECIWWODNE
  • OpisInnowacyjne izolacje przeciwwilgociowe i przeciwwodne podziemnych części budynków – mgr inż. Sebastian Niedziela Warunki techniczne wykonania i odbioru innowacyjnych izolacji przeciwwilgociowych i przeciwwodnych – mgr inż. Maciej Rokiel Najczęściej popełniane błędy projektowe i wykonawcze przy stosowaniu innowacyjnych izolacji przeciwwilgociowych i przeciwwodnych.
  • MiejscePawilon 3A
    Forum EDUKACJA
  • ModeratorJerzy Gładysiak, Daniel Pawlicki
  • WspółpracaCUTOB-PZITB Poznań Sp. z o.o.
  • Zasady wstępu:Wejście w cenie biletu

 

 

 

12 MARCA, ŚRODA, 12:00 - 15:00

 

  • TytułOD POMYSŁU DO SUKCESU – OBIEKTY REKREACJI WODNEJ, WELLNESS I SPA
  • MiejscePawilon 7
    Sala 1.EF
  • WspółpracaKlub Sportowa Polska
  • Zasady wstępu:Wejście w cenie biletu

 

 

 

12 MARCA, ŚRODA, 13:00 - 17:00

 

  • TytułKONFERENCJA MAGAZYNU KOMINEK
  • OpisTechnologia - ekologiczne spalanie drewna – Jacek Ręka, Ogólnopolskie Stowarzyszenie Kominki Polskie. Bezpieczeństwo przy budowie kominka – Wojciech Dymnicki, Ogólnopolskie Stowarzyszenie Kominki Polskie. Ekologia - ważny element naszego życia – Tomasz Zubilewicz Edward Szutter - jego twórczość inspiracją przy projektowniu wnętrz. Oświetlenie w budownictwie, na co zwracać uwagę, aby móc odpoczywać i czuć się komfortowo w przestrzeni architektonicznej
  • MiejscePawilon 15
    Sala OAB
  • OrganizatorMagazyn Kominek
  • Zasady wstępu:Wejście w cenie biletu

 

 

 

12 MARCA, ŚRODA, 13:00 - 16:00

 

  • TytułPRZEPISY BUDOWLANE - NAJNOWSZE ZMIANY
  • MiejscePawilon 7
    Sala 1.B
  • OrganizatorFundacja „Wszechnicy Budowlanej”
  • Zasady wstępu:Wejście w cenie biletu

 

 

 

12 MARCA, ŚRODA, 13:15 - 15:30

 

  • TytułPsychologia koloru w projektowaniu łazienki, Jak sprzedać usługę architektoniczną inwestorowi kontraktowemu, a jak klientowi indywidualnemu, Skuteczna prezentacja, czyli 6 sekretów udanego wystąpienia publ. i prezentacji własnego projektu arch.
  • MiejscePawilon 5
    Forum INSPIRACJE
  • Prelegentdr Marek Borowiński
  • WspółpracaM. Borowiński Consulting
  • Zasady wstępu:Wejście w cenie biletu

 

 

 

12 MARCA, ŚRODA, 14:00 - 15:00

 

  • TytułSYTUACJA W POLSKIM BUDOWNICTWIE – DZIŚ I JUTRO. ANALIZA RYNKU BUDOWLANEGO
  • OpisCo czeka polskie budownictwo? Aktualna i przyszła sytuacja w branży budowlanej - Beata Tomczak i Małgorzata Skonieczna Polski wykonawca - jak wybiera? co poleca? gdzie kupuje? - Joanna Florczak-Czujwid Eksport materiałów budowlanych - szansa na rozwój czy niepotrzebne ryzyko? - Marta Łuszczyńska
  • MiejscePawilon 3A
    Forum EDUKACJA
  • WspółpracaASM - Centrum Badań i Analiz Rynku
  • Zasady wstępu:Wejście w cenie biletu

 

 

 

12 MARCA, ŚRODA, 15:00 - 15:20

 

  • TytułNAGRODA PREZESA IARP DLA DZIENNIKARZA ZA NAJLEPSZY OPUBLIKOWANY MATERIAŁ ZWIĄZANY Z WYKONYWANIEM ZAWODU ARCHITEKTA ORAZ DOTYCZĄCY ARCHITEKTURY
  • MiejscePawilon 15
    Sala Ziemi
  • WspółpracaIzba Architektów RP
  • Zasady wstępu:Wejście w cenie biletu

 

WIĘCEJ

 

 

12 MARCA, ŚRODA, 15:30 - 16:30

 

  • Tytuł5 powodów dlaczego firmy budowlane tracą na zakupie energii
  • MiejscePawilon 3A
    Forum EDUKACJA
  • PrelegentPrzemysław Książczyk, Energia dla firm
  • Zasady wstępu:Wejście w cenie biletu

 

 

 

12 MARCA, ŚRODA, 15:30 - 17:30

 

  • TytułGOŚĆ SPECJALNY – Prof. Rainer Mahlamaki - twórca Muzeum Historii Żydów Polskich w Warszawie
  • OpisTemat wykładu: WHAT INTERNATIONALITY MEANS IN ARCHITECTURE? CO OZNACZA POJĘCIE MIĘDZYNARODOWOŚCI W ARCHITEKTURZE
  • MiejscePawilon 15
    Sala Ziemi
  • WspółpracaIzba Architektów RP
  • Zasady wstępu:Wejście w cenie biletu

 

 

 

12 MARCA, ŚRODA, 17:15 - 19:00

 

  • TytułBIZNES MIXER
  • MiejsceWTC,Sala duża
  • Zasady wstępu:Wejście w cenie biletu

 

 

 

13 MARCA, CZWARTEK, 09:00 - 17:00

 

  • TytułPOKAZY SZTUKI DEKARSKIEJ
  • OpisNa powierzchni ponad 200 mkw. zostanie zbudowana arena pokazów dekarskich.
  • MiejscePawilon 6
  • WspółpracaPolskie Stowarzyszenie Dekarzy
  • Zasady wstępu:Wejście w cenie biletu

 

 

13 MARCA, CZWARTEK, 09:00 - 17:00

 

  • TytułZAWODY GLAZURNIKÓW DLA REPREZENTANTÓW Z EUROPY ŚRODKOWO-WSCHODNIEJ - OGŁOSZENIE WYNIKÓW POKAZY PROFESJONALNYCH RZEMIEŚLNIKÓW
  • MiejscePawilon 2
  • WspółpracaPolskie Zrzeszenie Płytkarzy
  • Zasady wstępu:Wejście w cenie biletu

 

 

 

13 MARCA, CZWARTEK, 09:00 - 17:00

 

  • TytułMISTRZOSTWA POLSKI MŁODYCH PARKIECIARZY I POSADZKARZY
  • Opis11:00-12.00 – SEMINARIUM „NOWOCZESNE PARKIECIARSTWO – RYNEK, TECHNOLOGIE, WYKONAWSTWO” 13:30 - OGŁOSZENIE WYNIKÓW MISTRZOSTW PROFESJONALNE POKAZY, SZKOLENIA DLA PARKIECIARZY Technologia obróbki i produkty w parkieciarstwie – prezentacje
  • MiejscePawilon 2
  • WspółpracaStowarzyszenie Parkieciarze Polscy
  • Zasady wstępu:Wejście w cenie biletu

 

WIĘCEJ

 

 

13 MARCA, CZWARTEK, 10:15 - 11:55

 

  • TytułV FORUM BUDOWNICTWA ENERGOOSZCZĘDNEGO I PASYWNEGO, Sesja I: BUDOWNICTWO ENERGOOSZCZĘDNE I PASYWNE W POLSCE
  • Opis- Kierunki rozwoju budownictwa – Zmiany przepisów dla konstrukcji budynków od roku 2013-2021 - Wpływ budownictwa niskoenergetycznego dla rozwoju gospodarczego regionów – korzyści i wyzwania - Uregulowania prawne w Unii Europejskiej dla budynków o niemal zerowym zużyciu energii - Finansowe wsparcie NFOŚiGW inwestycji w budynki niskoenergetyczne użyteczności publicznej - Procedura zielonych zamówień publicznych na przykładzie budowy hali sportowej w Słomnikach - Prezentacja pasywnego obiektu użyteczności publicznej- Uniwersytet Krakowski
  • MiejscePawilon 15
    Sala 1.ABC
  • ModeratorBartosz Królczyk
  • WspółpracaPolski Instytut Budownictwa Pasywnego i Energii Odnawialnej, Stowarzyszenie Wielkopolski Dom Pasywny
  • Zasady wstępu:Wejście w cenie biletu

 

WIĘCEJ

 

 

13 MARCA, CZWARTEK, 11:00 - 12:30

 

  • TytułARCHITEKT NA BUDMIE – ARCH. PAWEŁ PODWOJEWSKI IDEA SZKLANEJ ZABUDOWY PODWODNEJ (PODWODNE HOTELE)
  • MiejscePawilon 5
    Forum INSPIRACJE
  • PrelegentPaweł Podwojeski
  • Zasady wstępu:Wejście w cenie biletu

 

 

 

13 MARCA, CZWARTEK, 11:00 - 14:05

 

  • TytułKonferencja KONSTRUKCJE STALOWE TRWAŁE I PIĘKNE
  • MiejscePawilon 3A
    Forum EDUKACJA
  • WspółpracaPolska Izba Konstrukcji Stalowych
  • Zasady wstępu:Wejście w cenie biletu

 

WIĘCEJ

 

 

13 MARCA, CZWARTEK, 11:00 - 13:00

 

  • TytułI Konferencja Naukowo-Techniczna pt. DACHY PRZYSZŁOŚCI
  • Opis1. Dachy przyszłości 2. Dachy a odnawialne źródła energii 3. Miejsce okien dachowych w budownictwie prawie zero energetycznym 4. Polskie Stowarzyszenie Dekarzy a dachy przyszłości Na zakończenie obrad – pochód
  • MiejscePawilon 7
    sala 1.GH
  • WspółpracaPolskie Stowarzyszenie Dekarzy
  • Zasady wstępu:Wejście w cenie biletu

 

 

 

13 MARCA, CZWARTEK, 12:10 - 14:20

 

  • TytułV FORUM BUDOWNICTWA ENERGOOSZCZĘDNEGO I PASYWNEGO, Sesja II: BUDOWNICTWO ENERGOOSZCZĘDNE I PASYWNE DLA INWESTORA INDYWIDUALNEGO
  • Opis- Kredyty bankowe a finansowanie energooszczędnych budynków – oferta dla klientów indywidualnych korzystających z Programu NFOŚiGW - Od czego zależy koszt domu pasywnego? Jak szybko zwróci się inwestycja w standard pasywny? - Dom pasywny – domem pięknym, zdrowym, wygodnym i tanim. Dlaczego projekt indywidualny jest tak ważny? - Przykłady technologii budowy domu pasywnego. Technologia budowy ściany. - Przykłady technologii domu pasywnego. Okna pasywne niskoenergetyczne – certyfikowane. - Technologia budowy domu pasywnego na przykładzie osiedla mieszkaniowego z Warszawy - Procedura uzyskania dopłaty do kredytów dla inwestorów korzystających z Programu NFOŚiGW. Na co uważać? Jak ustrzec się błędów?
  • MiejscePawilon 15
    sala 1.ABC
  • ModeratorBartosz Królczyk
  • WspółpracaPolski Instytut Budownictwa Pasywnego i Energii Odnawialnej, Stowarzyszenie Wielkopolski Dom Pasywny
  • Zasady wstępu:Wejście w cenie biletu

 

WIĘCEJ

 

 

13 MARCA, CZWARTEK, 13:00 - 13:30

 

  • TytułROZSTRZYGNIĘCIE KONKURSU O NAGRODĘ IM. MACIEJA NOWICKIEGO, TEMAT KONKURSU: UZDRAWIANIE ARCHITEKTURY, Open space w obiektach publicznych, prywatnych i usługowych
  • OpisFORUM „UZDRAWIANIE ARCHITEKTURY”- PRELEKCJE: - MIASTO – ORGANIZM / MIASTO – EKSPERYMENT, - PANEL DYSKUSYJNY (architekci, deweloperzy, samorządowcy) Uzdrawianie architektury
  • MiejscePawilon 5
    Forum INSPIRACJE
  • WspółpracaWydawnictwo RAM, wydawca miesięcznika Architektura&Biznes
  • Zasady wstępu:Wejście w cenie biletu

 

 

 

13 MARCA, CZWARTEK, 13:30 - 15:00

 

  • TytułXIII KONGRES POLSKIEGO STOWARZYSZENIA DEKARZY
  • MiejscePawilon 7
    Sala 1.GH
  • WspółpracaPolskie Stowarzyszenie Dekarzy
  • Zasady wstępu:Wejście w cenie biletu

 

 

 

13 MARCA, CZWARTEK, 13:30 - 15:30

 

  • TytułForum UZDRAWIANIE ARCHITEKTURY - Prelekcje
  • MiejscePawilon 5
    Forum INSPIRACJE
  • WspółpracaWydawnictwo RAM, wydawca miesięcznika Architektura&Biznes
  • Zasady wstępu:Wejście w cenie biletu

 

WIĘCEJ

 

 

13 MARCA, CZWARTEK, 14:35 - 17:00

 

  • TytułV FORUM BUDOWNICTWA ENERGOOSZCZĘDNEGO I PASYWNEGO, Sesja III: BUDOWNICTWO ENERGOOSZCZĘDNE I PASYWNE W EUROPIE
  • Opis- Rozwój budownictwa pasywnego zerowo i dodatnio energetycznego w Europie i w Polsce - Rozwój budownictwa pasywnego na świecie i jego przyszłość - Detale konstrukcyjne w termomodernizacji budynków – standard pasywny i EnerPHIT - EnerPHIT i EnerPHIT-plus, termomodernizacja budynków do wysokiego standardu efektywności energetycznej - Pierwsza w Polsce hala przemysłowa wraz z budynkiem biurowym w standardzie pasywnym - Pierwszy biurowiec pasywny w Polsce - EED - Obowiązek krajów członkowskich do termomodernizacji rocznie 3% budynków użyteczności publicznej do najwyższego standardu efektywności energetycznej
  • MiejscePawilon 15
    sala 1.ABC
  • ModeratorGünter Schlagowski PIBPiEO
  • WspółpracaPolski Instytut Budownictwa Pasywnego i Energii Odnawialnej, Stowarzyszenie Wielkopolski Dom Pasywny
  • Zasady wstępu:Wejście w cenie biletu

 

 

 

14 MARCA, PIĄTEK, 09:00 - 16:00

 

  • TytułPOKAZY SZTUKI DEKARSKIEJ
  • OpisNa powierzchni ponad 200 mkw. zostanie zbudowana arena pokazów dekarskich.
  • MiejscePawilon 6
  • WspółpracaPolskie Stowarzyszenie Dekarzy
  • Zasady wstępu:Wejście w cenie biletu

 

 

14 MARCA, PIĄTEK, 09:00 - 16:00

 

  • TytułPROFESJONALNE POKAZY, SZKOLENIA DLA PARKIECIARZY
  • OpisTechnologia obróbki i produkty w parkieciarstwie – prezentacje
  • MiejscePawilon 2
  • WspółpracaStowarzyszenie Parkieciarze Polscy
  • Zasady wstępu:Wejście w cenie biletu

 

 

 

14 MARCA, PIĄTEK, 09:00 - 16:00

 

  • TytułPOKAZY PROFESJONALNYCH RZEMIEŚLNIKÓW – PŁYTKARZY
  • MiejscePawilon 2
  • OrganizatorPolskie Zrzeszenie Płytkarzy
  • Zasady wstępu:Wejście w cenie biletu

 

 

 

14 MARCA, PIĄTEK, 10:30 - 14:00

 

  • TytułV FORUM BUDOWNICTWA ENERGOOSZCZĘDNEGO I PASYWNEGO Sesja IV: BUDOWNICTWO ENERGOOSZCZĘDNE I PASYWNE – EDUKACJA
  • Opis- Proces doskonalenia zawodowego architektów w Polsce – Europejski kurs Certified European PassiveHouse Designer - Wykwalifikowany multi-branżysta – sposób doskonalenia zawodowego polskich wykonawców wg zasad Passivhaus - DBU – praktyki i szkolenia dla studentów i doktorantów w Niemieckim Instytucie Budownictwa Pasywnego w Darmstadt, w urzędach oraz biurach projektowych - Propozycje zmian w kształceniu zawodowym na poziomie robotnika wykwalifikowanego i technika w obszarze urządzeń i systemów budownictwa zeroenergetycznego - Szkolenia dla pracowników branży energetycznej i budowlanej dotyczące budownictwa pasywnego - niskoenergetycznego - Wykorzystanie wewnętrznego ciepła do ogrzewania budynków pasywnych z Faktorem 1:10 lub więcej - Prezentacje koła naukowego z Politechniki Poznańskiej - Prezentacje koła naukowego z Politechniki Krakowskiej - Prezentacje koła naukowego z Politechniki Wrocławskiej - Prezentacje koła naukowego z Politechniki Łódzkiej - Platforma współpracy dla kół naukowych i PIBPiEO i WFOSiGW, rozwój współpracy
  • MiejscePawilon 3A
    Forum EDUKACJA
  • ModeratorGünter Schlagowski
  • WspółpracaPolski Instytut Budownictwa Pasywnego i Energii Odnawialnej, Stowarzyszenie Wielkopolski Dom Pasywny

 

WIĘCEJ

 

 

14 MARCA, PIĄTEK, 11:00 - 13:00

 

  • TytułSpotkanie na Budmie z Jakubem Szczęsnym – prezentacja Domu Kereta
  • OpisSpotkanie w ramach szeroko pojętej edukacji architektonicznej oraz budowlanej.
  • MiejscePawilon 5
    Forum INSPIRACJE
  • WspółpracaIzba Architektów RP
  • Zasady wstępu:Wejście w cenie biletu

 

 

 

14 MARCA, PIĄTEK, 11:00 - 16:00

 

  • TytułVII DZIEŃ URBANISTY MEBLE MIEJSKIE JAKO SZEROKO ROZUMIANY PROBLEM WPISANIA MAŁEJ ARCHITEKTURY W PRZESTRZEŃ PUBLICZNĄ
  • MiejscePawilon 3
    Sala Zielona
  • OrganizatorTowarzystwo Urbanistów Polskich
  • Zasady wstępu:Wejście w cenie biletu

 

 

 

14 MARCA, PIĄTEK, 11:00 - 13:30

 

  • TytułGALA TURNIEJU ZŁOTA KIELNIA
  • MiejscePawilon 10
    Centrum Prasowe
  • Zasady wstępu:Wejście w cenie biletu

 

 

 

W sercu Europy
Poznań to najbardziej znane w świecie polskie miasto targowe. Usytuowane jest w centrum Europy, w odległości 2,5 godziny drogi od Berlina i 3 godziny od Warszawy. Poznań posiada międzynarodowy port lotniczy \"Ławica\" oraz bogatą ofertę międzynarodowych i krajowych połączeń kolejowych. Położenie geograficzne Poznania zapewnia doskonałą komunikację z miastami wszystkich regionów Polski oraz z zagranicą.

W centrum miasta
Międzynarodowe Targi Poznańskie są położone przy ul. Głogowskiej, w centrum Poznania. Stąd wszystkie ważne punkty miasta są na wyciągnięcie ręki. Bezpośrednio wokół terenów targowych usytuowanych jest kilka dużych hoteli. Do dworca PKP dotrzemy pieszo zaledwie w 5 minut. Lotnisko Ławica znajduje się z kolei w odległości 6 km.

SAMOLOTEM

Poznańskie lotnisko Ławica obsługuje obecnie połączenia z niemal 20 miastami Europy: Barceloną, Bristolem, Cork, Dortmundem, Doncaster, Dublinem, Edynburgiem, Frankfurtem nad Menem, Glasgow, Kopenhagą, Londynem, Liverpoolem, Mediolanem, Monachium, Oslo, Rzymem, Sztokholmem.

Poznań obsługuje także połączenia z Warszawą i Krakowem. Więcej informacji można znaleźć na stronach lotniska: http://www.airport-poznan.com.pl/pl/

Połączenia autobusowe z lotniskiem: 

  • Linia pospieszna „L\" kursująca na trasie: Dworzec Główny - Port Lotniczy Ławica
  • Linia 59 kursująca na trasie: Bałtyk (Rondo Kaponiera) - Port Lotniczy Ławica
  • Linia 48 kursująca na trasie: Bałtyk (Rondo Kaponiera) - Port Lotniczy Ławica (Przystanek „Wyszęborska\")
  • Linia nocna 242 kursująca na trasie Dworzec Główny - Port Lotniczy Ławica

Tereny targowe oraz dworzec kolejowy znajdują się w pobliżu przystanku \"Bałtyk\".

 

SAMOCHODEM

W Poznaniu krzyżują się ważne trasy międzynarodowe: E-30 - Berlin - Warszawa - Moskwa oraz E-261 - Gdańsk - Wrocław - Praga.

Współrzędne satelitarne naszej firmy (GPS):

  • N52° 24\' 140\"
  • E16° 54\' 208\"


Brama wjazdowa - Poznań, ul. Śniadeckich 25

 

POCIĄGIEM
PKP oferuje bezpośrednie połączenia z Poznania do Berlina, Dusseldorfu, Frankfurtu nad Menem, Monachium, Norymbergii, Kolonii, Amsterdamu, Bazylei, Kijowa, Moskwy, Odessy, Mińska, Petersburga i na Krym. Partnerem MTP jest PKP Intercity.

Sprawdź rozkład jazdy: 
http://rozklad-pkp.pl/bin/query.exe/pn?

BUDMA 2014 - Międzynarodowe Targi Budownictwa i Architektury

Zakończyły się Międzynarodowe Targi Budownictwa i Architektury BUDMA 2014 (11-14.03), które zaliczane są do największych spotkań branży budowlanej w Europie Centralnej. Tegoroczna impreza skierowana była do czterech grup odbiorców: architektów, handlowców, wykonawców oraz inwestorów. Równolegle z BUDMĄ odbyły się cztery wydarzenia ściśle powiązane z branżą budowlaną: Międzynarodowe Targi Kominkowe KOMINKI, CBS – Budownictwo Sportowe i Rekreacyjne oraz Targi Branży Szklarskiej GLASS.

Podczas tegorocznych targów BUDMA swoją ofertę zaprezentowało ponad 1000 wystawców, z czego aż 1/3 stanowiły firmy zagraniczne z 45 państw z całego świata. Pokazali oni około 300 nowości rynkowych, a 22 z nich wyróżnionych zostało prestiżową nagrodą Złotego Medalu MTP. W tym samym terminie odbyły się cztery wydarzenia ściśle powiązane z branżą budowlaną: Międzynarodowe Targi Kominkowe KOMINKI, CBS – Budownictwo Sportowe i Rekreacyjne oraz Targi Branży Szklarskiej GLASS. Łącznie ekspozycje zajęły niemal całe tereny poznańskich targów: około 60 000 m2. Podczas czterech dni, targi odwiedziło niemal 50 000 zwiedzających.

Najważniejsze wydarzenia towarzyszące targom BUDMA 2014
Tradycyjnie partnerzy i organizatorzy zadbali o dopełnienie oferty wystawców praktyczną wiedzą, przygotowując interesujący program targów.

Forum Architektury i \\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\"ścieżka zwiedzania\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\" Strada Di Architettura – to cykl wydarzeń dedykowanych architektom, a realizowany przy współpracy z Izbą Architektów RP. Na tegorocznej „ścieżce zwiedzania” znalazły się m.in. okna do dachów płaskich, garażowa brama uchylna, drzwi do domów pasywnych, garażowe bramy segmentowe, klejone bukowe drewno konstrukcyjne o niezwykle szerokim zastosowaniu, aktywne szkło zmieniające przezroczystość, okładziny ścienne, czy prezentowane po raz pierwszy na polskim rynku korkowe podłogi z nadrukami. A także ekspozycja poświęcona łazience: AQUA-SAN Inspiracje. Gościem specjalnym Forum Architektury był fiński architekt prof. Rainer Mahlamäki (projektant Muzeum Historii Żydów Polskich w Warszawie). Swój projekt - Dom Kereta, jeden z najwęższych budynków na świecie, omówił też Jakub Szczęsny.

Strefa Testów – gdzie można było testować możliwości sprzętu i materiałów budowlanych – przyciągnęła tysiące zwiedzających. Na pokazy przeznaczony został cały, osobny pawilon MTP. Wykonawcy pod okiem producentów, w praktyce, mogli sprawdzić zalety kilkuset produktów.

Dni Inżyniera Budownictwa – organizowane przez Wielkopolską Okręgową Izbę Inżynierów Budownictwa Dni Inżyniera Budownictwa – poświęcone były m.in. zmianom w prawie zamówień publicznych, zmianom aktualnie obowiązującego prawa budowlanego czy też budownictwa na terenach zalewowych.

Piękna Stal czyli potencjał polskiej branży konstrukcji stalowych, technologia gięcia stali i jej wykorzystania w konstrukcjach stalowych były tematami przewodnimi konferencji „Konstrukcje Stalowe Trwałe i Piękne”, zorganizowanej przy współpracy z Polską Izbą Konstrukcji Stalowych.

Ekspozycja targów CBS, organizowanych wspólnie przez Klub Sportowa Polska oraz MTP, kierowana była głównie do przedstawicieli samorządów terytorialnych oraz inwestorów, którzy planują budowę nowych bądź modernizację istniejących obiektów. Wystawcy prezentowali maszyny i urządzenia do zakładania oraz pielęgnacji zielonych terenów sportowych, baseny, sauny, siłownie zewnętrzne, tory rowerowe, nawierzchnie sportowe, place zabaw. Tematem przewodnim tegorocznego CBS były szeroko rozumiane pływalnie.

Targi GLASS przedstawiły dzisiejsze technologie produkcji i obróbki szkła.

Turnieje i mistrzostwa na targach BUDMA 2014
Podczas tegorocznych targów BUDMA podziwiać można było również zmagania fachowców podczas licznych turniejów i mistrzostw, które wyłoniły nowych Mistrzów Polski i Europy! Mistrzem Polski Młodych Parkieciarzy został Michał Łuka, który będzie reprezentował nasz kraj na Europejskich Mistrzostwach Młodych Parkieciarzy w Czechach. Zaszczytny tytuł został wręczony również Wojciechowi Dąbkowi, który zajął pierwsze miejsce w I Mistrzostwach Polski w Montażu WykładzinI Europejskie Mistrzostwa Glazurnicze wyłoniły nowych Mistrzów Europy, którymi zostali Janusz Milecki oraz Grzegorz Duk.

Dwudniowe emocje towarzyszyły także zmaganiom dekarzy, którzy po raz siódmy mierzyli się w organizowanych przez Polskie Stowarzyszenie Dekarzy Mistrzostwach Polski Młodych Dekarzy. Tutaj, poza zaszczytnym tytułem Mistrza i nagrodami rzeczowymi, stawką było reprezentowalnie Polski na Mistrzostwach Świata w Rumunii. W kategorii „dachy metalowe” Mistrzostwo Polski Młodych Dekarzy zdobyła drużyna z Podlaskiego Oddziału PSD w składzie: Artur Falkowski i Patryk Żukowski; kategoria „dachy strome” należała do ekipy z Mazowsza w składzie: Adam Jaworski i Marcin Chłystek, natomiast kategorię „dachy płaskie” zdominowała reprezentacja Kujawsko-Pomorskiego Oddziału PSD: Artur Górniak i Marcin Szafrański.

Targi BUDMA 2014 odbyły się pod Honorowym Patronatem Ministra Gospodarki, Ministra Infrastruktury i Rozwoju oraz Izby Architektów RP.

Kolejna edycja targów odbędzie się pod hasłem: BUDMA 2015. MATERIAŁY * SYSTEMY * TECHNOLOGIE.

 

Na, BUDMIE, jednych z najbardziej znanych targów branży budowlanej, nie mogło zabraknąć oczywiście DOBREGO DOMU. Ponad 50 tys. zwiedzających miało okazję zapoznać się z naszymi głównymi tytułami, a szczególnie najnowszym numerem magazynu „Domy Inteligentne i Energooszczędne”, mającym odświeżony, jeszcze lepszy wygląd. Furorę robił wydany przez DOBRY DOM specjalnie na te targi poradnik prezentujący nowości rynkowe z branży budowlanej – wśród nich te nagrodzone na BUDMIE złotymi medalami – oraz zawierający kalendarz targów na 2014 rok.

 

Galeria zdjęć:

Zakres branżowy:

 

Dodane komentarze:

Kalendarium targowe

PonWtŚrCzwPtSbNdz
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Targi na mapie

Mapa Koszalin Szczecin Zielona Góra Poznań Wrocław Opole Katowice Kraków Rzeszów Kielce Lublin Warszawa Łódź Bydgoszcz Gdańsk Olsztyn Białystok Bielsko-Biała

Szukaj hoteli:


Od

calendar

Do

calendar

Komunikacja