Wybierz język(polski)

Targi

21. Międzynarodowe Targi Bursztynu, Biżuterii i Kamieni Jubilerskich

Miejsce: Gdańsk, ul. Żaglowa 11 Strona www: http://amberif.amberexpo.pl/
Od: 2014-03-19 Do: 2014-03-21 Godziny otwarcia: 10:00-18:00 Cena biletu wstępu: - zł

Ponad 450 wystawców z 12 krajów zjedzie na 21. Międzynarodowe Targi Bursztynu, Biżuterii i Kamieni Jubilerskich AMBERIF 2014. W poprzednich latach przybywało ponad 6 tysięcy kontrahentów z ponad 50 krajów świata. Targi mają charakter branżowy, adresowane są do przede wszystkim do właścicieli sklepów jubilerskich, hurtowni i galerii sztuki.

Na targach AMBERIF prezentowane są: biżuteria z bursztynu bałtyckiego, biżuteria srebrna i złota zdobiona bursztynem, biżuteria srebrna, złota i platynowa oraz zdobiona kamieniami jubilerskimi, perłami i diamentami. Nie zabraknie diamentów, kamieni jubilerskich i zegarków, przedmiotów dekoracyjnych i użytkowych z bursztynu, biżuterii importowanej i wyrobów korpusowych, a także opakowań do biżuterii. Dużym zainteresowaniem cieszy się corocznie Galeria Projektantów, która w tym roku gościć będzie ponad 70 artystów pracujących w najróżniejszych technikach i materiałach złotniczych. Przedsięwzięcie, któremu pod patronatem Stowarzyszenia Twórców Form Złotniczych, to prawdziwe serce wzornicze polskiej szkoły designu. Tradycyjnie prezentowane będą też maszyny i nowoczesne technologie dla przemysłu jubilerskiego.
 

 

To nie przypadek, że największe na świcie targi dedykowane bursztynowi odbywają się w Gdańsku. Gdańsk bowiem – miasto o hanzeatyckiej tradycji, położone nad brzegiem Morza Bałtyckiego – uchodzi za światową stolicę bursztynu.
– Nie wszyscy wiedza, że Polska jest czołowym dostawcą srebra na świecie – mówi Ewa Rachoń, dyrektor projektów AMBERIF – a w rejonie Gdańska działa ponad 600 firm i zakładów jubilerskich specjalizujących się w srebrnej biżuterii dekorowanej bursztynem. To właśnie w oparciu o lokalne rzemiosło złotnicze powstały i rozwinęły się targi AMBERIF. 
Podobnie jak w ubiegłym roku spodziewanych jest ponad 450 firm z Polski, Belgii, Czech, Grecji, Hong Kongu, Litwy, Łotwy, Niemiec, Tajlandii, Turcji, Ukrainy i Włoch.

 

– Oczekujemy także kupców, spodziewamy się około sześciu tysięcy handlowców z ponad 50 krajów świata, którzy przyjeżdżają do Gdańska po bursztyn i unikatową biżuterię ze srebra i bursztynu, również w poszukiwaniu biżuterii autorskiej ze srebra i kamieni jubilerskich. W tym roku w ramach ministerialnego programu promocji polskiej biżuterii zagranicą będziemy gościć misję handlowców z 4 krajów – USA, Niemiec, Włoch i Chin – zapowiada Ewa Rachoń. W ramach tego programu ukaże się również kolejna edycja cieszącej się dużym uznaniem księgi trendów Trend Book 2014+, autorstwa prof. Sławomira Fijałkowskiego z Gdańskiej ASP, wydawanej przez Krajową Izbę Gospodarczą Bursztynu. 

Corocznie targom towarzyszy wiele imprez o charakterze edukacyjno-popularyzatorskim. Odbywa się m.in. cykl seminariów, dedykowanych tematom ważnym dla znawców oraz miłośników jubilerstwa i bursztynnictwa. Działa laboratorium bursztynu, w którym każdy klient targów nieodpłatnie może uzyskać nie tylko informację, ale i pozyskać wynik badania laboratoryjnego, potwierdzającego rodzaj zakupionego bursztynu. Stowarzyszenie Rzeczoznawców Jubilerskich we współpracy z HRD Antwerp organizuje seminarium gemmologiczne. W jego ramach Tajlandzki Instytut Kamieni Jubilerskich i Biżuterii przedstawi standardy jakościowe rubinów i szafirów. 

Sesja naukowa organizowana przez toruński oddział Stowarzyszenia Historyków Sztuki odbędzie się pod hasłem Od Klejnotów Królewskich po Biżuterię „ubogą” skupiając środowisko naukowe historyków sztuki złotniczej. Seminarium o Bursztynie przygotowywane jest tradycyjnie przez Muzeum Ziemi PAN i Międzynarodowe Stowarzyszenie Bursztynników, które w tym roku zorganizuje również Kurs Wiedzy o Bursztynie.

Uczestnicy targów tradycyjnie już staną w szranki konkursowe, poddając swoje prace surowej ocenie międzynarodowego jury w konkursie wzorniczym Mercurius Gedanensis z Nagrodą Grand Prix Ministra Gospodarki. Społeczność designerską z różnych rejonów świata zapraszamy po raz 17-sty do udziału w Międzynarodowym Konkursie na Projekt Biżuterii z Bursztynem, który w tym roku odbywa się pod hasłem „Materia Prima”. Międzynarodowe Jury w skład którego wchodzą uznani artyści oraz wysoka nagroda Prezydenta Miasta Gdańska od lat zachęca do uczestnictwa studentów najlepszych szkół złotniczych i sławnych projektantów z wielu krajów.

Mocny akcentem targowym jest spektakl modowy – Amber Look Trend & Style. To pokaz biżuterii i strojów, przygotowany przez czołowych polskich designerów i projektantów mody specjalnie na tę okazję. Tutaj prezentowane są najnowsze idee i wskazywane kierunki rozwoju. Część uczestników pokazów wyłoniona zostanie w konkursie Amber Project pod artystycznym kierownictwem Michała Starosta. Widowisko zaplanowano w postindustrialnym obiekcie Centrum Stocznia Gdańska. 

Corocznie w Gdańsku odbywają się dwie edycje targów jubilerskich. Wiosną – AMBERIF, impreza o 21-letnim stażu, a jesienią – AMBERMART z 15-letnim stażem. Organizatorem obu imprez są Międzynarodowe Targi Gdańskie SA.

 

Międzynarodowe Targi Gdańskie

Międzynarodowe Targi Gdańskie SA specjalizują się w organizowaniu branżowych imprez dla wielu dziedzin gospodarki: targi i wystawy, kongresy i konferencje, seminaria  i szkolenia, zjazdy i zloty, wystawy gospodarcze, jarmarki, imprezy plenerowe i masowe.

MTG SA są członkiem Polskiej Izby Przemysłu Targowego; w rankingach od lat lokują się w czołówce krajowych organizatorów targów. Współpracują z grupą organizacji i instytucji, których statutowa działalność obejmuje międzynarodową wymianę, integrację bałtycką, europejską i regionalną oraz rozwój poszczególnych gałęzi i branż gospodarczych (samorządy terytorialne i gospodarcze).

MTG SA realizują kilkanaście własnych projektów targowych rocznie (w tym pięć o zasięgu międzynarodowym), a także specjalizują się w organizacji imprez plenerowych. Dwa wygrane przetargi zakończone Umową z Miastem Gdańsk na orgaznizację jarmarków umożliwiają MTG realizację Jarmarku św. Dominika i Jarmarku Bożonarodzeniowego od 1996 r.

Od kwietnia 2012 roku MTG SA mają nową siedzibę - AMBEREXPO Centrum Wystawienniczo-Kongresowe. Nowoczesna infrastruktura, centrum konferencyjne na ponad tysiąc miejsc umożlwiają realizację wydarzeń o charakterze targowym, a także organizację konferencji, seminarów, szkoleń czy warsztatów.

Amber Expo
Żaglowa 11
80-560 Gdańsk
19 marca | środa | 10:00 - 18:00
11:00 \"Od klejnotów królewskich po biżuterię \"ubogą\" - sesja naukowa z cyklu \"Rzemiosło artystyczne i wzornictwo w Polsce\" - Toruński Oddział Stowarzyszenia Historyków Sztuki
sala seminaryjna 4
12:00 Ceremonia otwarcia Targów Amberif 2014 sala seminaryjna 1
19:00 Klejnoty Muzeum Sztuk Użytkowych - Oddziału Muzeum Narodowego w Poznaniu, w Muzeum Bursztynu, Oddziale Muzeum Historycznego Miasta Gdańska – internisaż wystawy. Muzeum Bursztynu
Targ Węglowy, Gdańsk
20 marca | czwartek | 10:00 - 18:00
10:00 \"Od klejnotów królewskich po biżuterię \"ubogą\" - sesja naukowa z cyklu \"Rzemiosło artystyczne i wzornictwo w Polsce\" - Toruński Oddział Stowarzyszenia Historyków Sztuki sala seminaryjna 4
10.00

Kurs wiedzy o bursztynie – Międzynarodowe Stowarzyszenie Bursztynników (wymagane wcześniejsze zgłoszenie)
Prof. dr hab. Barbara Kosmowska-Ceranowicz – Pochodzenie i złoża bursztynu bałtyckiego, inne żywice kopalne i żywice subfosylne.
Dr inż. Małgorzata Kucharska – Metody obróbki i modyfikacji bursztynu.
Dr hab. inż. Ewa Wagner-Wysiecka – Imitacje bursztynu bałtyckiego.
Dr Elżbieta Sontag – Inkluzje organiczne w bursztynie bałtyckim.
Anna Sado – Pytania najczęściej zadawane przez klientów i sprawdzone na nie odpowiedzi.
Dr Anna Sobecka – Bursztyn w sztuce.

sala seminaryjna 4
13:30 Pokazy mody – Konsorcjum „Bursztyn Skarb Polski” sala seminaryjna 1 b, c
15:00 Ogłoszenie wyników konkursów: 
• Bursztynowa Kula - Konkurs Studentów ASP w Łodzi na najlepszy wzór prezentowany na targach 
• Bursztynnik Roku 2013 oraz Amber Biznes Partner, ceremonia wręczenia nagród Międzynarodowego Stowarzyszenia Bursztynników
• Bursztynowe Usta – nagroda firmy Art. 7
• Bursztynowe Rzemiosło – Konkurs Pomorskiej Izby Rzemieślniczej MiŚP
sala seminaryjna 1b
21 marca | piątek | 10:00 - 18:00
10.00 - 16.00 Konferencja „Bursztyn – złoto Bałtyku kultura – turystyka – edukacja”
VII Forum Europa Nostra
sala seminaryjna 3
11:00 - 12:00 The Gem and Jewelry Institute of Thailand
\"Standardy jakościowe rubinów I szafirów\"
- wykład prof. Dr. Pornsawat Wathanakul, dyrektor Instytutu
sala seminaryjna 1A
12.30 - 13.30 Seminarium gemmologiczne HRD Antwerp i Stowarzyszenie Rzeczoznawców Jubilerskich
„Z pieca na palec – gorące doniesienia o obróbce rubinów i szafirów”,
- wykład dr Katrien De Corte, dyrektor sekcji szkoleniowej HRD Antwerp
sala seminaryjna 1A
14.00 Spotkanie Klubu Absolwentów HRD Antwerp sala seminaryjna 1B
20:00 GALA BURSZTYNU I MODY AMBER LOOK TRENDS & STYLES 2014 Centrum Stocznia Gdańska
ul. Doki 1, Gdańsk
22 marca | sobota | 10:00 - 17:00
10:00 - 13:00 Seminarium o Bursztynie Bałtyckim 
Vanessa Paterson: Bursztyn na wyspach brytyjskich 
B. Kosmowska-Ceranowicz, Michał Sachanbiński, Barbara Łydżba-Kopczyńska: Kopalne żywice Indonezji 
Aniela Matuszewska: \"Koeflachit (Austria)-żywica kopalna, czy mieszanina węglowodorów?\"
Katarzyna Kwiatkowska, Andriej Mazurkevich: Neolityczne ozdoby bursztynowe z kolekcji N. Repicha w zbiorach Ermitażu .
Robert Niedźwiedzki – Skarb partynicki

Zakres branżowy:

 

Dodane komentarze:

Kalendarium targowe

PonWtŚrCzwPtSbNdz
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930

Targi na mapie

Mapa Koszalin Szczecin Zielona Góra Poznań Wrocław Opole Katowice Kraków Rzeszów Kielce Lublin Warszawa Łódź Bydgoszcz Gdańsk Olsztyn Białystok Bielsko-Biała

Szukaj hoteli:


Od

calendar

Do

calendar

Komunikacja